Tesco leták od středy 17.08.2022 + leták příští týden

Prohléděte si aktuální Tesco leták, který naleznete na této stránce. Platí pro všech přibližně 300 obchodních domů Tesco v celé České republice. V aktuálním Tesco letáku najdete stovky výhodných produktů, jež jsou aktuálně ve slevě.

Tesco leták

Tesco leták

17.08. – 23.08.2022

Tesco katalog Školní

Tesco katalog Školní

16.08. – 18.09.2022

Tesco magazín | Léto 2022

Tesco magazín | Léto 2022

25.05. – 18.08.2022

Tesco leták

Tesco leták

10.08. – 16.08.2022

Tesco - supermarket

Tesco - supermarket

03.08. – 09.08.2022

Obchod Tesco

Tesco je maloobchodní řetěžec supermarketů (též známých jako Tesco express) a hypermarketů. Pochází z Británie a jeho prodejny najdete nejen v Česku nebo zmíněné Británii, ale dokonce i v Asii.

Vznik a historie

Tesco bylo založeno židovským obchodníkem jménem Jack Cohen. Jednalo se o syna imigrantů z Polska, který v první světové válce sloužil u britského letectva. Po konci války si založil malý stánek v Londýně. Název Tesco vznikl spojením dvou jmen - společníka T.E. Stockwella a zakladele COhena. Takto vznikla značka, jež se objevila poprvé v roce 1924 a v roce 1929 byla poprvé součástí prvního zamykatelného obchodu na severu Londýna.

Během pár let se díky velké oblíbenosti obchůdků, jež na malém prostoru skrývaly velký výběr produktů, začala značka rozšiřovat. Přibyly k ní také sklady, díky nimž byl zefektivněn dodavatelský a logistický řetězec dodávek a zajištěna čerstvost zboží. Sám zakladatel Cohen dokonce koupil pozemky, na kterých pěstoval ve sklenících ovoce a zeleninu, svůj byznys tak rozšiřoval nejen v rámci počtu poboček, ale i v rámci dodavatelského řetězce.

Po druhé světové válce se malé Tesco obchody rozšiřovaly po celé Británii, v roce 1975 dokonce vznikl první hypermarket a v roce 1979 překročil obrat společnosti miliardu liber. Po pádu železné opony vycítilo vedení společnosti příležitost na východních trzích a začalo expandovat - v roce 1994 do Maďarska, o rok později do Polska a o další rok i do Česka a na Slovensko. Na přelomu tisíciletí poté firma vstoupila i na asijský trh, a to například do Thajska, Jižní Koreje, Malajsie nebo Japonska.

Aktuální pozice

Aktuálně Tesco neprodává pouze potraviny, nýbrž celý sortiment různorodého zboží. V jeho regálech naleznete i elektroniku, zahradní vybavení, různé doplňky do domácnosti, včetně spotřebičů. Tesco má také svou telekomunikační divizi, jež je v Česku známá jako Tesco Mobile. Mimo telefonního a internetového připojení Tesco nabízí také různé finanční služby, jakými jsou například životní nebo cestovní pojištění.

V České republice Tesco vlastní přibližně 180 obchodů a dalších 120 obchodů je v zřízeno v podobě franšízy, což znamená, že společnost Tesco je pouze částečný majitel obchodů, avšak většinový vlastník smí prodávat jeho produkty a disponovat značkou obchodu. V roce 2006 Tesco odkoupilo síť prodejen Carrefour, jež byla součástí výrazné části největších obchodních center v Čechách.

Sortiment

Jak již bylo zmíněno, sortiment prodejen Tesco je extrémně široký a od svých konkurentů na poli hypermarketů a supermarketů se odlišuje zejména svými vlastními značkami. Mezi ty patří například TESCO Value, jež se soustředí na nejlepší cenovou nabídku a cílí tak na cenově senzitivní zákazníky. TESCO Pravá chuť je značka obsahující převážně tuzemské produkty připravované dle tradičních receptů a procedur. TESCO Finest je označení, pod kterým zpravidla naleznete to nejlepší, jež je v obchodních domech této značky možné najít. Dále v sortimentu naleznete i menší značky s brandem TESCO, které se zaměřují třeba na BIO produkty, zdravý životní styl nebo nízkotučné a nízkokalorické výrobky.

Internetový obchod iTesco

Obchodní řetězec Tesco má také svůj internetový obchod, jež je dostupný na adrese iTesco.cz. Díky němu již nemusíte obchod osobně navštívit, ale vše si objednat z pohodlí domova až před dveře. Nakupovat je možné dokonce i v mobilní aplikaci. Rozhodně se doporučujeme před nákupem v internetovém obchodě Tesco porozhlédnout, zda nenaleznete nějaký aktuální slevový kupón pro obchod Tesco. Občas je možné nalézt nějakou pěknou slevu, ať už na první či opakovaný nákup.

Akční letáky Tesco

Tesco vydává nový leták zpravidla každou středu s platností do následujícího úterý, nicméně jeho platnost se může lišit například v případě státních svátků, kdy mívají obchody v některých dnech zavřeno. Tesco vydává 2 pravidelné týdenní letáky - pro supermarket, který obsahuje okolo 10 stran a hypermarket, který je žádanější a obsahuje okolo 30 stran produktů. Reálně se tudíž při 30 stranách jedná o přibližně 300 produktů, jež najdete každý týden ve slevě. Je tudíž dobré si akční leták Tesco vždy před návštěvou obchodních domů prohlédnout. K pravidelným letákům Tesco vydává také svůj magazín rozdělený dle ročních období, ve kterém najdete převážně tipy na recepty, dekorace nebo zajímavé nápady do domácnosti.Další obchody

Již jste viděli všechny letáky z obchodu Tesco? Nevadí, u nás naleznete akční nabídky z dalších obchodů. Stačí kliknout na logo některého z níže zobrazených obchodů a zobrazí se vám všechny jeho akční letáky a nabídky.

Nejnovější články

14.08.2022

Voňavé auto můžete mít s těmito triky i vy

Pokud jste majitelem osobního nebo nákladního auta, pravděpodobně musíte čas od času řešit ve vašem autě úklid. Jestliže jste velice pečliví a…

07.08.2022

Vyzkoušejte osvědčené metody, které pomáhají na svědivé štípance od komárů

Během letního období se můžete setkat s komáry na mnoha místech. Ať už jste venku na procházce nebo sedíte v pohodlí domova u televize, může se u vás…

01.08.2022

Jak pěstovat rajčata, aby byla krásná a šťavnatá

Pěstování rajčat není žádná lehká práce, ale zároveň se nejedná o nic složitého. Pokud byste měli zájem o tento druh aktivity, stačí si zjistit…

25.07.2022

Jak na úklid snadno a rychle

Mezi svými přáteli pravděpodobně nenajdete velké množství lidí, kteří by milovali úklid. Pro většinu lidí je úklid nepříjemnou činností, které by se…