Penny market leták od čtvrtka 06.10.2022 + leták příští týden

Penny leták

Penny leták

06.10. – 12.10.2022

PENNY

PENNY

29.09. – 05.10.2022

Penny leták

Penny leták

22.09. – 27.09.2022

Penny leták

Penny leták

15.09. – 21.09.2022

Penny Market

Penny Market

08.09. – 14.09.2022

Penny Market naleznete převážně v menších obcích a středních městech, celkově naleznete v České republice okolo 400 prodejen Penny. Společnost patří do skupiny REWE Group, která vlastní i obchody Billa. V letáku naleznete aktuální akční zboží, jež Penny nabízí. Leták je aktualizován každý týden.

Obchod Penny Market

Maloobchodní řetězec Penny Market patří mezi nejoblíbenější a zároveň nejrozšířenější obchodní řetězce v České republice. Těší se oblíbenosti napříč republikou a má zastoupení jak ve velkých městech, tak i v menších obcích. Zřejmou obchodní strategií Penny Marketu je soustředěnost na menší a střední města. Při výskytu ve větších městech jej nejčastěji najdete v okrajových zónách a přilehlé aglomeraci, nikoliv přímo v centrech. Liší se tak například od supermarketů Albert.

Vznik a historie

Penny jakožto obchodní značka vznikla v roce 1973, její historie však sahá ještě o kus dále. Dnešním vlastníkem, jakož i původním zakladatelem je skupina REWE, což je nadnárodní obchodní skupina provozující převážně maloobchodní řetězce, která má své sídlo v Německu, konkrétně v Kolíně nad Rýnem. Tato skupina vznikla v roce 1927 a patří do ní mimojiné i Čechům známá Billa. Dále do jejího portfolia značek spadají i obchodní domy Selgros, které najdete například v Německu nebo Polsku.

Do České republiky vstoupil Penny Market v roce 1997 a během 10 let bylo převzato nebo nově postaveno téměř 200 prodejen. Velkým milníkem pak historicky je i rok 2008, kdy Penny Market převzal diskontní řetězec prodejen Plus, čímž rozšířil své zastoupení o přibližně 150 dalších obchodů.

Aktuální pozice

V současné chvíli se celkový počet prodejen pohybuje okolo 400, přičemž počet nadále, byť již pomalejším tempem, roste. Dokazuje to tudíž stálou oblíbenost napříč českou populací.

Samotná REWE Group vlastnící obchody Penny v České republice provozuje odhadem 600 obchodů (400 Penny + 200 Billa), nicméně ve světě jich je neskutečných 12 000. Naprostou většinu z toho tvoří značky zastoupené na německém a rakouském trhu, kde má skupina z celkového počtu zastoupení zhruba 11 000 obchody. Nicméně její řetězce naleznete i v Itálii, Švýcarsku, Polsku, Maďarsku, Chorvatsku, Bulharsku nebo na Slovensku či Ukrajině.

Sortiment

Penny Market nabízí širokou škálu klasických produktů. Přes menší velikost svých prodejen nabízí až nečekaně široký výběr značek a různorodých produktů. V každém obchodě naleznete čerstvé ovoce, zeleninu, klasické mléčné a jiné chlazené produkty, pečivo nebo balené nápoje. Nechybí ani cukrovinky nebo trvanlivé potraviny.

​​

Penny Market zároveň ve své nabídce poskytuje i 3 vlastní značky, kterými jsou BONI, Řezníkův talíř a Staročech. Značka Boni se specializuje na mléčné produkty, a to například jogurty, kefírová mléka, sýry, podmáslí nebo tvarohy různých stupňů tučnosti a variant ochucení. Řezníkův talíř je značka, která vyrábí celou variaci masných produktů, jako jsou šunky, salámy, párky nebo tlačenky. Pyšní se i oceněními - například Pražská šunka, anglická slanina nebo lovecký salám získaly ocenění Česká chuťovka. Až 90 % jejich masných produktů nese ocenění “Vyrobeno podle české cechovní normy”, čímž dokládá vysokou kvalitu svých potravin. Poslední zmíněná značka se zaměřuje, jak může již název lehce napovídat, na kvalitní oblíbený český mok - pivo. Vařeno je v Pivovaru Nymburk, stáčeno je do lahví i plechu a dle jeho popisu se jedná o pivo s plnou chutí a jemnou hořkostí, které má říz.

Výsledky Penny Marketu

Samotný Penny Market v České republice zaměstnává odhadem okolo 5600 lidí a jeho obrat činil v předcházejících letech přes 40 miliard korun. Byť to jsou zajímavá a velmi úctyhodná čísla na malém českém rybníčku, ještě zajímavější jsou čísla celé skupiny REWE. Ta totiž dle veřejných informací dosahuje obratu přes 50 miliard eur, tedy 1,2 bilionu korun, což je částka konkurující příjmům českého státního rozpočtu. Narozdíl od českého rozpočtu je však skupina REWE v dlouhodobém zisku řádově ve stovkách milionů eur, tedy při nejmenším miliardách korun. Celková aktiva (majetek) společnosti činil v roce 2017 okolo 20 miliard eur.

Akční letáky Penny

Penny v Česku vydává klasický týdenní leták, jehož platnost zbývá obvykle od čtvrtka do středy. Občas se platnost zkracuje nebo mění například z důvodu státních svátků, kdy mají prodejny dle zákona zavřeno. Leták vždy obsahuje okolo 300 zlevněných produktů, a to ze všech hlavních kategorií produktů, jež Penny Market nabízí. Leták je zároveň stejný pro všechny pobočky, díky čemuž se zaručuje ucelenost nabídky, ať už jste v jakémkoliv městě.

Naše recenze

Byť jsme spíše parta městských pisálků mající největší zkušenost se značkami maloobchodních řetězců soustředících se na velká města, tak i Penny Market jsme samozřejmě navštívili. Byť jsou prodejny a i celkový výběr v Penny Marketu logicky menší, než v jiných větších supermarketech, svému cíli zcela dostojí. Cílem Penny Marketů totiž není být majestátním obchodem uprostřed rušného náměstí velkého města, ale naopak dopřát skvělý výběr tam, kde se to jiným značkám a velkým obchodním domům nevyplatí. Díky Penny Marketu mají lidé z menších obcí možnost nakupovat ze široké škály produktů přímo vedle svých domovů, aniž by se museli táhnout dlouhé kilometry do většího města. A přesně tohle Penny Market splňuje dokonale a v podstatě na mnoha místech nemá žádnou konkurenci.

Další obchody

Již jste viděli všechny letáky z obchodu Penny Market? Nevadí, u nás naleznete akční nabídky z dalších obchodů. Stačí kliknout na logo některého z níže zobrazených obchodů a zobrazí se vám všechny jeho akční letáky a nabídky.

Nejnovější články

02.10.2022

Obličejové cviky, které dokáží odstranit vrásky

Udržet si mladistvý vzhled je pro mnohé lidi velice důležité. Jelikož ale lidé nedokáží zastavit stárnutí, musí se spokojit alespoň s tím, že jej…

25.09.2022

Sezóna jablek je tu. Vyzkoušejte si několik receptů s jablky

Během září dozrává většina jablek a lidé je začnou prodávat, jelikož jich mají velké množství. V obchodě si můžete všimnout slev na jablka a při…

18.09.2022

Hubnutí nemusí být složité, když se budete držet těchto rad

Shodit přebytečná kila je snem mnoha lidí, ale jen malé části z nich se to opravdu podaří. Pokud patříte mezi ty, kteří mají ve skříni oblečení v…

16.09.2022

Úklid domácnosti zvládnete i bez chemických čistících prostředků

Začněte doma uklízet pravidelně a vyhnete se tomu, že budete muset před příchodem návštěvy dlouho uklízet. K tomu, abyste doma měli čisto,…