KAUFLAND leták od středy 17.08.2022 + akční příští týden

Kaufland je síť převážně hypermarketů nabízejících velký výběr různých produktů. V České republice působí již od roku 1998 a najdete jej na 130 místech. Na území střední a východní Evropy naleznete přes 1000 kauflandů. Užijte si aktuální leták se zlevněnými produkty.

Kaufland leták

Kaufland leták

17.08. – 23.08.2022

Kaufland

Kaufland

10.08. – 16.08.2022

Kaufland leták

Kaufland leták

03.08. – 09.08.2022

Kaufland leták

Kaufland leták

27.07. – 02.08.2022

Kaufland leták

Kaufland leták

20.07. – 26.07.2022

Obchod Kaufland

Supermarkety a dnes již spíše hypermarkety Kaufland začaly v České republice nabízet širokou škálu svých produktů již v roce 1998. Za tu dobu se v tuzemsku zařadili mezi nejoblíbenější obchody. Podívejme se detailněji na vznik, vývoj, ale i aktuální situaci Kauflandu na trhu evropských supermarketů a hypermarketů.

Vznik a historie

Řetězec Kaufland byl založen v roce 1930 na území dnešního Německa, zakladatelem byl Josef Schwarz, po kterém je pojmenována i dnešní společnost vlastnící nejen celý řetězec Kaufland, ale také “konkurenční” řetězec Lidl, jedná se o firmu Lidl & Schwarz-Gruppe. Vraťme se však zpátky do minulosti.

Byť byla původní firma založena v roce 1930, neměla s dnešními Kauflandy téměř nic společného, jednalo se spíše o malé obchůdky, které se začaly rozrůstat až v poválečném období. Až teprve v roce 1968 vznikl první větší obchod připomínající dnešní menší supermarkety, a to na ploše 1200 metrů čtverečních pod názvem Handelshof. Tato značka několik let rozšiřovala své působení a až v roce 1984 začalo její nahrazování dnes již známým Kauflandem. První byl otevřen v Neckarsulmu na ploše 15 000 metrů čtverečních a odstartoval tak éru velkých hypermarketů s názvem Kaufland.

Dalších 14 let upevňoval Kaufland svou pozici na Německém trhu a až v roce 1998 byl postaven první hypermarket i v cizině. Historicky první Kaufland otevřený mimo Německé území se stal Kaufland v Ostravě-Zábřehu. Zprvu byly obchody stavěny na plochách až 8000 metrů čtverečních, postupně však docházelo k jejich zeštíhlování na dnešních zpravidla 4000 až 5000 metrů čtverečních.

Aktuální pozice

Kaufland dnes najdete hned v 8 zemích Evropy, což je sice méně než Lidl, nicméně stále je možné považovat tento obchod za poměrně rozšířený, neboť není příliš evropských maloobchodních řetězců, kterým by se dařilo tak dlouho na takovém množství trhů operovat. O to úctyhodnější je, že na těchto trzích, mezi které patří především země střední a východní Evropy existuje více než 1000 obchodních domů. Přes 600 jich sice připadá na Německo, i přesto najdete například 200 v Polsku, 100 v Rumunsku a desítky v Chorvatsku, Bulharsku nebo na Slovensku. V České republice se pohybuje množství provozoven někde okolo 130.

Sortiment

Jak už zařazení do kategorie “Hypermarkety” napovídá, v Kauflandu je možné pořídit téměř vše. Od klasických maloobchodních potravinových produktů, jako je čerstvé ovoce, zelenina, balené zboží, trvanlivé potraviny až po drogerii, oblečení a vybavení domácnosti. Většina obchodů také obsahuje vlastní pekárny, respektive pece určené k rozpékání polotovarů pro zajištění čerstvosti pečiva. Najdete zde také chlazené pulty s čerstvými krájenými sýry, masnými produkty nebo pomazánkami. Není divu, že jedním z mott reklamních spotů je “Vždy čerstvé”. Právě na čerstvosti, nízkých cenách a velkém výběru si Kaufland v dnešní době zakládá a patří mezi jeho markantní konkurenční výhody.

Výsledky Kauflandu

Obrat firmy se v posledních letech pohybuje jen v České republice někde okolo úrovně 60 miliard korun, přičemž firma je dlouhodobě zisková. Ziskovost dosahuje úrovně nižších jednotek procent, v absolutních částkách okolo jedné až dvou miliard korun. S více než 11 000 zaměstnanci se tak jedná o stabilní společnost se silným zázemím, ať už finančním, tak majetkovým. Odhaduje se, že majetek firmy pouze v Čechách dosahuje hodnot okolo 30 miliard korun. Celosvětově se hodnota majetku firmy odhaduje přibližně na 200 miliard korun a tržby na více než 500 miliard korun.

Akční letáky

Nový akční leták obchodu Kaufland vychází zpravidla každou středu, přičemž na 40-50 stránkách naleznete vždy aktuální slevy napříč všemi kategoriemi sortimentu. Nejčastěji se jedná o zboží, na kterém si Kaufland zakládá, a to čerstvé ovoce, zelenina, maso, sýry nebo pečivo. Nicméně často je možné nalézt i různé dekorace, pomůcky, doplňky nebo zdravou výživu. Na rozdíl od jiných obchodů má Kaufland díky své velikosti dostatečné skladové zásoby a málokdy se stane, že by byl některý z akčních artiklů rychle vyprodán.

Naše recenze

Byť je v tuzemsku Kaufland oblíben zejména u starší generace, nejspíš i kvůli toho, že se jednalo o jeden z prvních velkých zahraničních hypermarketů u nás, nákup v něm můžeme plně doporučit. Za 25 let na Českém trhu prošly prodejny výraznou modernizací, Kaufland dbá na kvalitu a čerstvost a z jeho prodejen jde cítit a vidět, že se nejedná pouze o prázdnou frázi. Zároveň chválíme vždy velký výběr a nízké ceny. Zboží v akčních letácích je průběžně měněno, díky čemuž je každý týden možné nakoupit ve slevě něco nového, zajímavého a nechat se tak i inspirovat ke zkoušení nových produktů. Naprostá většina Kauflandů nabízí dostatečný prostor v uličkách a mezi regály, díky čemuž je zajištěn i dostatečný komfor při nakupování v rušnějších časech. V posledních letech také Kaufland rozšířil svou sekci samoobslužných pokladen, čímž reagoval na fronty tvořících se u klasických pokladen.

Další obchody

Již jste viděli všechny letáky z obchodu Kaufland? Nevadí, u nás naleznete akční nabídky z dalších obchodů. Stačí kliknout na logo některého z níže zobrazených obchodů a zobrazí se vám všechny jeho akční letáky a nabídky.

Nejnovější články

14.08.2022

Voňavé auto můžete mít s těmito triky i vy

Pokud jste majitelem osobního nebo nákladního auta, pravděpodobně musíte čas od času řešit ve vašem autě úklid. Jestliže jste velice pečliví a…

07.08.2022

Vyzkoušejte osvědčené metody, které pomáhají na svědivé štípance od komárů

Během letního období se můžete setkat s komáry na mnoha místech. Ať už jste venku na procházce nebo sedíte v pohodlí domova u televize, může se u vás…

01.08.2022

Jak pěstovat rajčata, aby byla krásná a šťavnatá

Pěstování rajčat není žádná lehká práce, ale zároveň se nejedná o nic složitého. Pokud byste měli zájem o tento druh aktivity, stačí si zjistit…

25.07.2022

Jak na úklid snadno a rychle

Mezi svými přáteli pravděpodobně nenajdete velké množství lidí, kteří by milovali úklid. Pro většinu lidí je úklid nepříjemnou činností, které by se…