Vychytávky a vybavení garáže

MrOferto
Ať už svou dílnu máte plně vybavenou nebo se ji chystáte teprve vybavit, určitě byste v ní měli mít několik vychytávek. Ty vám nejenom usnadní práci, ale také vám umožní vykonávat více činností. Pokud doma máte domácího kutila, který je rád, když může něco opravit nebo vylepšit, můžete mu nějakou vychytávku také pořídit na Vánoce, které se velmi rychle blíží.
Vychytávky a vybavení garáže

Nářadí, organizéry, nástroje a mnoho dalšího

Jestliže máte dílnu / garáž a čas od času musíte něco opravit / upravit, nejspíše už nějaké vybavení vlastníte. Určitě se ale najdou nějaké kousky, které by vám mohly usnadnit práci. Než se vydáte například do Hornbachu, kde mají velké množství vybavení do dílny, podívejte se na to, co by se vám mohlo hodit.

Úložné prostory a regál

Regál je skvělou volbou, pokud máte rádi pořádek a organizaci ve věcech. V momentě, kdy se podíváte na rozmanitou nabídku regálů, pravděpodobně zjistíte, že jsou skvělé v tom, jakou mají nosnost a také se do nich vejde hodně předmětů. Pokud si pořídíte dostatek úložného prostoru, vaše vybavení vám nebude překážet a rychleji najdete to, co zrovna potřebujete. Při výběru regálu si dávejte pozor na to, že každý může mít jiné vlastnosti (počet polic, nosnost, materiál a rozměry).

Až budete mít regály vybrané, vyberte si rovnou i dílenský stůl, u kterého vám půjde práce od ruky a uvidíte, že vše bude jednodušší. Dílenský stůl nemusí sloužit pouze jako úložiště, ale také jako pracovní plocha v momentě, když zrovna budete opravovat nějaký spotřebič. Vždy vybírejte stůl se zásuvkami / šuplíky, do nichž můžete uschovat různé součástky. U stolu si pohlídejte nejen počet šuplíků a přihrádek ale také jeho nosnost.

Na méně těžké předměty jsou skvělé organizéry na stěnu, jež se vyrábí v mnoha velikostech a na různé účely. Organizéry na stěnu mohou být jak na přístroje, tak na součástky nebo hřebíky. Sami si můžete vybrat organizér, který je pro vás nejvhodnější a jednoduše jej namontovat na stěnu. Díky těmto úložným prostorům budete mít vše přehledně uloženo a vždy budete vědět, kde hledat.

Dílna s nářadím

Auto patří do garáže

Pokud máte velkou garáž, která je dostatečně velká pro auto, nářadí i přístroje, určitě byste si měli pořídit i výbavu pro údržbu auta. Nemusíte nutně jezdit na přezutí kol do servisu, které zvládne i trochu zručná žena sama. Abyste si ale mohli někam uskladnit kola a nezabírali s nimi příliš moc prostoru, podívejte se po stojanu na kola. Stojan na pneumatiky prodlouží životnost kol díky šetrnému skladování, zabraňuje vzniku defektu nebo ztrátě tlaku, a navíc nezabere moc místa. K výměně kol budete potřebovat také hever, klíč na kola a momentový klíč.

Kompresorem dofouknete téměř vše

Ať už máte na zahradě nafukovací bazén nebo si chcete nafouknout matraci pro návštěvu, vždy vám s touto prací pomůže kompresor. Tento přístroj ušetří vaše plíce a zároveň čas, protože některé kousky zvládne nafouknout během pár sekund. Díky kompresoru také nemusíte jezdit na čerpací stanice, abyste si dofoukli kola, protože tuto práci hravě zvládne.

Péče o autobaterii

Jakmile vám nepůjde nastartovat automobil, pravděpodobně máte vybitou autobaterii. Ať už je zrovna zimní období, kdy teploty klesnou i pod 0 °C nebo jste s autem dlouho nikam nejeli, určitě byste měli mít ve vaší dílně / garáži i dobrou nabíječku autobaterií. Díky ní totiž autobaterii vždy dobijete a odjedete tam, kam zrovna potřebujete. Skvělou zprávou je i to, že ji lze skladovat ve výše zmíněných úložných prostorách.

« Předvánoční úklid snadno a rychle Jak se zbavit octomilek, které se objevují i během zimy »