Jak se zbavit octomilek, které se objevují i během zimy

MrOferto
Pro některé lidi může být překvapivé, že během zimy, kdy zvířata i hmyz hledají skrýše před chladným počasím, se objevují i octomilky. Octomilky právě v tomto období objevují u lidí ve sklepech uschované ovoce, které může začít hnít nebo narazí na kompoty, které nebyly řádně očištěny, a proto je láká vůně ovoce / šťávy na nich. Pokud byste narazili na octomilky i u vás doma, můžete je odstranit pomocí následujících metod.
Jak se zbavit octomilek, které se objevují i během zimy

Udržujte doma pořádek

Čas od času si člověk doma řádně uklidí a někdy najde i věci, které již dlouho hledal. V případě, že ale budete nechávat na stole zbytky jídla, nevynesete koš s odřezky od ovoce nebo nevylijete zbytek vína nebo šťávy, možná si všimnete, že se u vás objevily octomilky. Tento drobný, ale přesto velmi obtěžující hmyz se drží všude tam, kde má k dispozici červené / bílé víno, hnijící ovoce nebo ovocné šťávy. Pokud doma octomilky nechcete, udržujte pořádek, vynášejte pravidelně koš a snažte se nikde nenechávat zbytky jídla či ovoce.

Připravte si citron v troubě

Tato past vás téměř nic nestojí, ale můžete si ji připravit jen v případě, že se octomilky objevily v kuchyni. Sežeňte si citron a rozkrojte jej napůl. Poté jej dejte do trouby na plech / rošt a nechte jej zde takto přes noc. Nezapomeňte na to, že přes noc musí být dvířka od trouby pootevřená, aby octomilky nalétaly dovnitř. Ráno troubu zavřete a zapněte ji na malou chvíli. Tímto způsobem se zbavíte octomilek, ale je nutné troubu ještě uklidit.

Past, kterou doma zvládne vyrobit každý

Pokud se octomilky usadily ve sklepě u uschovaného ovoce nebo na jakémkoliv jiném místě, nemusíte zoufat. Jednoduše si vyrobte domácí past, která vás obtěžujících octomilek zbaví a zachráníte tím vaše kompoty nebo ovoce. Vezměte si k ruce zavařovací sklenici / misku nebo skleničku a nalijte na její dno ocet nebo jablečnou šťávu. Poté přes vršek sklenice přetáhněte alobal a upevněte jej gumičkami nebo provázkem. Do alobalu nakonec udělejte špejlí několik dírek a máte past hotovou. Rozmístit tyto pasti můžete po celém sklepě nebo v jakékoliv místnosti. Tyto pasti jsou skvěle účinné a vhodné pro všechny, kteří nechtějí utrácet peníze za kupované lapače.

Pokud doma nemáte žádnou past

Může se stát, že doma nemáte žádný lapač na mušky a nemáte zrovna čas na výrobu pasti na octomilky. V takovém případě lze jednoduše sáhnout po vysavači, který už mají doma skoro všichni. Najděte místo, kde je nejvíce octomilek a poté nástavec od vysavače dejte nad toto hejno. Jakmile se zbavíte octomilek, vyhoďte také zdroj, který k vám octomilky nalákal.

Vysavač na octomilky

Otevřete okna dokořán

V momentě, kdy narazíte v nějaké místnosti na octomilky, tak pořádně vyvětrejte. Je však ale potřeba, abyste při větrání vytvořili průvan. Ten octomilky nemají rády, a navíc se tak zbavíte zápachu, který tento obtěžující hmyz přilákal. Pokud byly octomilky v nějaké místnosti delší dobu, vždy překontrolujte květináče, v nichž je velmi mokrá hlína. Jestliže takové květináče v místnosti byly také, dejte je pořádně vyschnout, protože octomilky do nich mohly naklást vajíčka.

Sprej na octomilky

V případě, že výroba pasti na octomilky ani lapače na mušky nepřichází v úvahu, sáhněte v obchodě po spreji na hmyz, který vás těchto obtěžujících octomilek s jistotou zbaví. Spreje jsou výhodné v tom, že pasti nemusíte pravidelně měnit. Velký výběr sprejů proti hmyzu seženete například v Teta drogerii.

« Vychytávky a vybavení garáže Využijte zbytky pomerančů a citronů předtím, než je vyhodíte »