Předvánoční úklid snadno a rychle

MrOferto
Snad každý člověk se i letos těší na rychle se blíží Vánoce. Jedná se totiž o období v roce, v němž jsme často se svými blízkými, můžeme pojídat cukroví, koukat na pohádky a mnoho dalších aktivit, které jsou s Vánoci spojené. Několik týdnů před Vánoci si chce ale mnoho lidí udělat předvánoční úklid. Tento rok si jej můžete usnadnit a nemusíte trávit několik dní s hadříkem v ruce a s dalšími úklidovými prostředky.
Předvánoční úklid snadno a rychle

Mytí oken

Než se pustíte do mytí oken, pohlídejte si, že je venku více než 5 °C a neprší. V opačném případě by vám úklid komplikovalo nepříznivé počasí. Na umytí okna si připravte nejlépe mikroutěrky, které zachytí všechny nečistoty. V drogerii Teta si můžete zakoupit speciální čistící prostředky, ale pokud se vám zrovna nikam nechce, využijte i to, co máte doma. Postačíte si i s obyčejnou vodou z kohoutku smíchanou s octem. Skla nejprve umyjte houbičkou a touto směsí a poté všechnu vodu stáhněte stěrkou. Na konci mytí oken uvidíte, jak se krásně lesknou, a přitom jste nemuseli utrácet za speciální přípravky hodně peněz.

Pryč s pavučinami

V průběhu několika týdnů si zvládnou pavoučci udělat pavučinky i v těch nejmenších rozích. Jestliže každý týden neluxujete pravidelně všechny rohy, je právě teď ten pravý čas na to, abyste se do této práce pustili. Skvělým pomocníkem je baterka, kterou na chvíli připevněte pomocí lepící pásky na trubku od vysavače. Posvítí vám totiž i na místa, kam vy zrovna nevidíte.

Při této práci zjistíte, že jste možná nějaké pavučinky několik měsíců přehlíželi, a přitom vám celou dobu vlály nad hlavou. Nezapomeňte do práce zapojit i ostatní členy domácnosti, protože pokud budete uklízet ve všech místnostech, pravděpodobně by vás poté hodně bolely ruce. A trubky od vysavače se dají v dnešní době natáhnout i hodně do výšky, takže práci zvládnou i děti.

Znovu bílé záclony

Zažloutlé, zašedlé a trochu i nepříjemně páchnoucí záclony musí do pračky. Ještě předtím je ale dejte do vany a udělejte jim přes noc jakousi „lázeň“. Díky této proceduře totiž záclony pustí více nečistot a odmastí se. Do vany dejte opatrně špinavé záclony, přidejte 10 litrů teplé vody a 3 lžíce kuchyňské soli. Jestliže nemáte dostatek kuchyňské soli, lze využít i ocet. Přidávejte 2,5 lžíce octu na každý 1 litr vody. Až ráno vstanete, dejte záclony do pračky, vyberte jemný program na 30 °C a vyperte je.

Praní záclon

Podívejte se i pod prostěradlo

Možná byste tomu nevěřili, ale každá matrace skrývá velké množství různých skvrn, které časem nepůjdou odstranit. Budete mít velké štěstí, pokud má vaše matrace potah, který jde sundat a vyprat. Při praní nastavte teplotu, která je napsaná na štítku potahu a můžete zkusit využít i bělící prostředky. V případě, že by i po vyprání zůstaly na matraci skvrny, použijte domácí odstraňovač skvrn.

V rozprašovači si smíchejte 3% peroxid vodíku, prostředek na mytí nádobí a jedlou sodu. Poté nastříkejte všechny skvrny, jež na matraci objevíte a nechte působit. Po několika hodinách uvidíte, že skvrny samy zmizely a máte opět krásně čistou matraci, jako když jste si ji zrovna koupili novou.

Utřete prach na těžko dostupných místech

Některá místa v domácnosti bývají velice často opomíjena, a proto se na nich usazuje hodně prachu. Nyní ale nastal čas, abyste se na taková místa podívali a prachu utřeli. Nejčastěji lidé neutírají příliš často prach na lustru, lampách a vysokých skříních. Týká se to také kuchyňských skříněk. Čas při utírání prachu vám ušetří i staré noviny. Až utřete prach na skříních a kuchyňských skříňkách, položte na ně staré noviny. Ty na sebe budou chytat většinu nečistot a jedno za čas je pouze opatrně sundejte a položte nové letáky / noviny.

« Doplňujte do těla pravidelně vitamín D a tělo vám poděkuje Vychytávky a vybavení garáže »