Úklid domácnosti zvládnete i bez chemických čistících prostředků

MrOferto
Začněte doma uklízet pravidelně a vyhnete se tomu, že budete muset před příchodem návštěvy dlouho uklízet. K tomu, abyste doma měli čisto, nepotřebujete ani chemické prostředky z obchodu. Mnoho věcí v domácnosti totiž uklidíte levnými, a přitom snadno dostupnými prostředky. Některé z nich už možná máte doma, ale vůbec je nevyužíváte.
Úklid domácnosti zvládnete i bez chemických čistících prostředků

Přípravky, které seženete levně a snadno

Většina lidí má doma schované speciální přípravky z obchodu, které mají podle všeho působit skvěle a vyčistit všechny nečistoty. Pokud se ale na tyto přípravky pořádně podíváte a přečtete si, z čeho byly vyrobeny, nejspíše přijdete na to, že některé z nich škodí vašemu zdraví. Dále byste měli vědět, že doma nemusíte mít hodně přípravků, protože při úklidu si vystačíte jen s několika surovinami. Pokud si pořídíte bílý ocet, jedlou sodu, kyselinu citronovou, přípravek na mytí nádobí, houbičku na nádobí a esenciální olej, ušetříte hodně peněz. S těmito produkty totiž můžete uklidit téměř celou domácnost a není potřeba mít ve skříňce připraveno několik sprejů či jiných chemických látek.

Krásně čistá podlaha

Nejčastěji lidé uklízí podlahu, na kterou denně dopadá velká část nečistot. Jestliže začnete pravidelně luxovat, tak jste na dobré cestě. Pokud vás luxování příliš nebaví, můžete si pořídit robotický vysavač. Dále byste neměli zapomínat na to, že podlahu je nutné i vytírat. K tomu vám bude stačit, když do kbelíku nalijete teplou vodu, přidáte trochu bílého octu a pokud chcete mít provoněnou domácnost, přidejte také pár kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje. Velký výběr esenciálních olejů seženete například v Teta drogerii nebo DM drogerii. Ocet způsobí to, že podlaha bude mnohem více lesklá a také se zbavíte bakterií a mastnoty.

Umyvadlo nemusíte drhnout hodiny

Umyvadlo není nutné čistit denně, ale alespoň jednou týdně. Jestliže máte klasické porcelánové umyvadlo, tak si vystačíte pouze s jedlou sodou a bílým octem. Umyvadlo trochu opláchněte čistou vodou a poté jej posypejte jedlou sodou. Do rozprašovače si dejte bílý ocet a postříkejte s ním umyvadlo. Nelekněte se, když suroviny v umyvadle začnou syčet. Počkejte alespoň 20 minut a vezměte si k ruce houbičku na nádobí. Tou vydrhněte umyvadlo a až budete mít hotovo, jednoduše spláchněte ingredience do odpadu, kde budou ještě působit a také jej vyčistí.

Čisté umyvadlo

Čistá pračka bez speciálních přípravků

Pračku můžete čistit i za chodu a nemusíte čekat na to, až bude den, kdy nebudete prát. Dejte do bubnu klasickým způsobem prádlo, jež chcete zrovna vyprat a do zásobníku na prací prášek dejte vše obvyklým způsobem. Nakonec do zásobníku nalijte ještě 1 / 2 lahve bílého octu a prádlo vyperte obvyklým způsobem. Až budete mít vypráno, vyndejte oblečení z pračky, a ještě si vezměte k ruce houbičku na nádobí a bílý ocet. S těmito přípravky můžete dočistit gumové těsnění a máte hotovo. Jestliže byste raději pračku vyčistili důkladněji, nalijte do bubnu pračky 1 nebo 2 celé lahve octu a pusťte program s nejvyšší teplotou. Vyčistěte také zásobník na prací prášek (velká část nečistot se usazuje i za ním).

Trouba může být i bez skvrn a připečenin

Na skle od trouby i v samotném spotřebiči se velice často usazují skvrny, které jsou připečené a jejich odstranění je trochu náročnější. Pokud ale vyzkoušíte tento trik, už si nikdy nebudete muset stěžovat na to, jak vám nejde trouba vyčistit. Z trouby si vyndejte všechny rošty a poté si připravte prázdnou misku. Do misky dejte přípravek na mytí nádobí, jedlou sodu a bílý ocet. Z této směsi umíchejte pastu, kterou nakonec nanesete do trouby a s pomocí houbičky na nádobí dočistěte. Následně si vezměte k práci hadřík a čistou vodu. Omyjte troubu od čistící pasty, vraťte zpět rošt a máte hotovo.

« Posilněte tělo vitamínem C i na podzim Hubnutí nemusí být složité, když se budete držet těchto rad »