Hubnutí nemusí být složité, když se budete držet těchto rad

MrOferto
Shodit přebytečná kila je snem mnoha lidí, ale jen malé části z nich se to opravdu podaří. Pokud patříte mezi ty, kteří mají ve skříni oblečení v kategorii „Až do toho zhubnu,“ možná byste se měli do hubnutí opravdu pustit. Díky tomu se totiž do tohoto oblečení vejdete a budete na sebe náležitě hrdí. Nemusí to být nijak složité, když víte, jak na to. Velkou výhodou jsou také určité rady, s nimiž vám půjde hubnutí mnohem jednodušeji a bez námahy.
Hubnutí nemusí být složité, když se budete držet těchto rad

Rady od vašeho okolí

Co se týče hubnutí, tak máte určitě ve svém okolí někoho, kdo je na toto téma odborník. Někteří lidé ve společnosti rozdávají svým známým a příbuzným nevyžádané rady spojené s hubnutím, i přesto, že oni sami nejsou zrovna štíhlí ani hubení. Pokud o tyto rady nestojíte, zkuste se podobným lidem vyhýbat a místo toho se obklopte těmi, kteří vás budou podporovat a třeba s vámi začnou i sportovat.

Zaměřte se na spánek

Vzpomeňte si na den, kdy jste se naposledy probudili ve stavu, že jste se příliš nevyspali. Tento den jistě nepatřil mezi ty, v nichž jste byli opravdu produktivní a měli hodně energie. Abyste mohli začít shazovat kila, musíte začít spát pravidelně a hlídat si i to, kolik času v posteli trávíte. Další nevýhodou, když budete málo spát, je i větší chuť na sladké a různá nezdravá jídla. Mnohem lepší volbou je to, když budete denně spát alespoň 8 hodin a vaše tělo bude mít více energie na spalování přebytečných tuků.

Každý pohyb se počítá

Abyste mohli shodit nějaká kila, zaměřte se na jídelníček a také zařaďte do života alespoň nějaký pohyb. Pokud vaše tělo doposud nebylo zvyklé ani na procházky, začněte s touto činností. Postupně můžete přidávat na rychlosti chůze až se dostanete k běhu. V případě, že chůze nebo běh zrovna nepatří mezi vaše oblíbené činnosti, zeptejte se svých přátel, jaké aktivitě se věnují oni. Časem třeba zjistíte, že v nejbližším fitness centru pořádají různé sportovní lekce a můžete na ně chodit se svými přáteli nebo s rodinnými příslušníky.

Cvičení nenechávejte na večer

Většině lidí ráno trvá, než se proberou a uvědomí si, že začal další den, který mohou využít k různým věcem. Pokud nemáte po ránu problém s tím, že byste si měli zacvičit, zkuste se této aktivitě věnovat ještě předtím, než si půjdete dát snídani. Ranní trénink vám dodá energii pro celý den, budete se cítit lépe díky vyplaveným endorfinům, vaše pozornost a nálada bude mnohem lepší a také si ranním cvičením zajistíte, že váš tlak i cukr budou po celý den pod kontrolou.

Dietní jídlo

Dodržujte pitný režim

Voda je pro lidské tělo nesmírně důležitá a pokud nebudete dodržovat pitný režim, dojde u vás k dehydrataci. Mezi příznaky dehydratace patří žízeň, suché a popraskané rty, únava, bolest hlavy, suchá pokožka, závratě, zácpa a tmavá barva moči. Jestliže dehydrataci budete ignorovat, ohrožujete tím vlastní život a může dojít i ke smrti. Abyste se vyhnuli těmto zdravotním komplikacím, zaměřte se na váš pitný režim a pijte dostatek čisté vody. Až vyrazíte ven, vezměte si s sebou lahev s vodou.

V jídelníčku vám nesmí chybět bílkoviny

V případě, že vám hubnutí nepůjde zrovna podle představ a budete mít dojem, že jste se dlouhodobě nikam neposunuli, zaměřte se na vaši stravu. Je velmi pravděpodobné, že ve vašem jídelníčku nemáte dostatek bílkovin a dalších živin, jež vaše tělo pro správné fungování potřebuje. Pokud nechcete chodit k odborníkovi na výživu, který by vám mohl sestavit vhodný jídelníček, dopřejte si ke každému jídlu malý kousek potraviny, jež obsahuje bílkovinu. Mezi potraviny bohaté na bílkoviny patří:

« Úklid domácnosti zvládnete i bez chemických čistících prostředků Sezóna jablek je tu. Vyzkoušejte si několik receptů s jablky »