Tipy na zdravé snídaně

MrOferto
Většina lidí říká, že na snídani nemá čas, protože pospíchá do práce nebo ráno nemají dostatek volného prostoru k tomu, aby si na chvíli sedli a najedli se. Abyste však po ránu doplnili energii, měli byste se naučit snídat buď doma nebo poté v práci. Uvidíte, že časem si na tuto rutinu zvyknete a nebudete si dávat velké porce k obědu, protože jste od rána nejedli. Nemusíte ani trávit hodiny u plotny, jelikož zdravá snídaně lze připravit i rychle.
Tipy na zdravé snídaně

Čemu se vyhnout

Až si příště budete chystat snídani, pokuste se vyhnout několika surovinám, které by na snídaňovém talíři neměly vůbec být. Pokuste se proto vynechávat cukry, palačinky z mouky, toasty namazané máslem, sladké pečivo z pekárny, kupované ovocné šťávy, slazené jogurty, jenž mají nízký obsah tuku, sušenky, smoothie z obchodu, rychlé občerstvení, slazené kávy nebo předpřipravené snídaně. Místo toho se raději zaměřte na několik jiných surovin, které jsou mnohem zdravější.

Vajíčka si našla oblibu u mnoha lidí

Vajíčka by měla patřit do jídelníčku každého člověka, jelikož jsou zdravá a dokáží zasytit na delší dobu. Dobrou zprávou je to, že vajíčka obsahují vitamíny A, D, E a K a také vám do těla doplní hodně bílkovin a zdravých tuků. Nemusíte si nutně po ránu dělat míchaná vajíčka nebo jít vařit, protože v dnešní době existují i formy na vaření vajec.

Tyto formy lze sehnat v mnoha obchodech, které mají v nabídce také domácí doplňky. Do této plastové formy pouze vajíčko vyklepnete a dáte na pár sekund do mikrovlnky. Snídani už pak stačí doplnit zeleninou nebo celozrnným pečivem. Toto jídlo budete mít hotové i do 2 minut, takže se po ránu příliš nezdržíte.

Sladká snídaně s banánem

Pokud zrovna pospícháte, můžete si vzít banán a sníst si jej po cestě do práce. V případě, že máte trochu více času, udělejte si banánové placičky, které budete mít rychle hotové. Do mixéru si dejte 1 celý banán a 1 vejce. Vše důkladně promíchejte a následně tuto směs vylijte na pánev. Usmažte si banánové placičky a ochutit si je můžete javorovým sirupem, medem, sypanou stévií nebo skořicí. Je pouze na vás, jak si banánové placičky dochutíte.

Ovesné vločky jsou plné vlákniny

V současnosti jí hodně lidí velice málo vlákniny. Kvůli tomu poté vzniká řada onemocnění, která souvisí se střevy a lidé mají velké zdravotní problémy. Abyste se jim vyhnuly, zařaďte do svého jídelníčku více vlákniny. Hodně vlákniny obsahují například ovesné vločky, které se skvěle hodí i na snídani. Večer před spaním si dejte do misky ovesné vločky a k nim přidejte lžičku chia semínek. Dále přilijte 1 / 2 sklenice mléka, promíchejte a nechte směs přes noc v lednici. Ráno lze vločky rovnou jíst a dochutit si je dalšími ingrediencemi nebo můžete samotné vločky (předtím nepřidávejte chia semínka) ještě povařit s dalším hrnkem mléka.

ovesné vločky na snídani

Avokádová pomazánka s vajíčkem

Tato snídaně je vhodná i pro ty, kteří mají bezlepkovou dietu a mají omezenější výběr potravin na snídani. Připravte si:

Vajíčka si uvařte a poté je nakrájejte na malé kousky. Avokádo vydlabejte polévkovou lžící a ihned smíchejte s citronovou šťávou. Všechny suroviny smíchejte nakonec v jedné misce a ochuťte podle vlastní potřeby solí a pepřem.

Jogurt s oříšky, sušeným ovocem a ovesnými vločkami

Některým lidem vadí bílý jogurt ke snídani, protože se po něm cítí nafoukle nebo je bolí břicho. Jestliže toto není váš případ, můžete si namíchat jogurt s vlastními surovinami podle toho, jaké máte rádi. Až budete vybírat bílý jogurt, dívejte se vždy na jeho složení. Správný bílý jogurt by měl obsahovat 2,5 až 3,5 % tuku. Do něj si pak můžete přisypat ovesné vločky, sušené ovoce, které máte rádi, semínka, kukuřičné lupínky nebo cokoliv, co vám chutná.

« Pokojové rostliny, které jsou zdraví prospěšné Posilněte tělo vitamínem C i na podzim »