Pokojové rostliny, které jsou zdraví prospěšné

MrOferto
Pěstování pokojových rostlin není nic náročného a existuje navíc mnoho druhů, jenž jsou určené přímo pro začátečníky. Jestliže patříte mezi ty, kteří by doma měli rádi několik pokojových květin, zkuste si vybírat například mezi těmi, které mají pozitivní účinky na lidské zdraví. Nejenom, že budete mít hezky ozdobené parapety nebo jiná místa v domácnosti, ale navíc něco uděláte sami pro sebe.
Pokojové rostliny, které jsou zdraví prospěšné

Čistička vzduchu od jedovatých látek

V každé domácnosti se mohou čas od času objevit jedovaté látky ve vzduchu, a přitom si jich ani nevšimnete a necítíte je. Abyste je nemuseli vdechovat, pořiďte si břečťan, který vzduch čistí od jedovatých látek. Není to náročná rostlina na pěstování, takže nemusíte být pokročilí pěstitelé, abyste si ji mohli donést domů. Jeho nevýhodou je však to, že břečťan musíte umístit daleko z dosahu malých dětí a domácích mazlíčků, pro něž je tato pokojová rostlina jedovatá a mohla by jim ošklivě ublížit. Břečťan zalévejte pravidelně, ale dávejte pozor na to, aby substrát nebyl příliš mokrý nebo naopak velice suchý.

Eliminace vlhkosti ve vzduchu

Pokud máte doma hodně vlhkosti ve vzduchu, můžete si pořídit elektrický vysoušeč vzduchu, který vás však vyjde draze. Další možnost je levnější a jedná se o plastovou nádobu, do které se dává tableta, která dokáže vlhkost pohltit. V případě, že byste však raději zvolili přírodní metodu, zkuste se poohlédnout po kapradině, jenž si dokáže s tímto problémem také poradit. Skvělou zprávou je, že kapradina není náročná na pěstování a nejen, že eliminuje vlhkost, ale také čistí vzduch od smogu a plynů. Jestliže bydlíte u hlavní silnice, určitě si domů kapradinu pořiďte, bude se vám díky ní doma lépe dýchat.

Aloe vera si poradí se škodlivinami

Léčivou rostlinu aloe vera zná velká část společnosti jen díky tomu, že má léčivé účinky. Někteří lidé ji pěstují jen pro její schopnost zahojit rány rychleji a také proto, že je velice dobrá na popáleniny. Aloe vera toho však umí mnohem více a příkladem je pročištění a osvěžení vzduchu. Dále aloe vera produkuje kyslík a absorbuje veškeré druhy toxických látek. Pokud byste rádi podpořili zdravý a čistý vzduch u vás doma, nebojte se ani této pokojové rostliny.

Vyžeňte chemii z laků, barev a kosmetických přípravků

Čas od času doma používá člověk laky na vlasy, barvy ve spreji, klasické barvy nebo kosmetické přípravky. Z těchto produktů se uvolňují do vzduchu škodlivé látky, jako je například formaldehyd. Pokud tyto látky doma nechcete dýchat, zkuste se podívat v obchodě s rostlinami po pokojové rostlině s názvem dracena. Dracena svým vzhledem připomíná palmu, takže oživí jakoukoliv místnost, do které rostlinu umístíte.

Tchýnin jazyk produkuje kyslík i v noci

Až budete vybírat do vaší ložnice vhodnou pokojovou rostlinu, nebojte se sáhnout po tchýnině jazyku. Tato květina s podivným názvem vám odpustí, když na ni někdy zapomenete, protože není náročná na pěstování. Tato přírodní čistička vzduchu si poradí s velkou částí nečistot a její velikou výhodou je také to, že kyslík produkuje i v noci.

tchýnin jazyk v ložnici

Příjemná vůně domova díky citroníku

Krásně provoněný domov by si jistě přál každý, komu záleží na tom, aby měl doma příjemně a hezky útulno. Esenciální oleje, parfémy a jiné vůně vám bohatě nahradí citroník. Produkuje totiž příjemnou vůni, jenž má blahodárné účinky na psychiku člověka, zlepšuje koncentraci a uklidňuje.

Nádherný jasmín, jenž provoní každou domácnost

Pokud obdivujete každou květinu, která se vám líbí, podívejte se na jasmín, který si můžete pěstovat v pohodlí domova. Nejenom, že jasmín nádherně vypadá, ale tato pokojová rostlina také nádherně voní. Vůně jasmínu dokáže u člověka navodit pocit klidu, pomáhá s psychikou, zmírňuje stres a také umí uklidnit úzkostlivé osoby. Mezi další výhody jasmínu patří to, že stimuluje mozek tak, že zvýší jeho aktivitu. Jasmín si proto dejte například do pracovny, kde vám bude krásně vonět, a ještě vám pomůže při práci.

« Voňavé auto můžete mít s těmito triky i vy Tipy na zdravé snídaně »