Recepty na pleťové masky pro dokonale jemnou pleť

MrOferto
Máte dojem, že vaše pleť zažívá opravdu špatné období a nevíte, čím byste jí mohli pomoci? Zkuste například pleťovou masku, která dokáže udělat velké zázraky. Občas totiž stačí pokožku pouze dostatečně hydratovat a její stav se zlepší o 100 %.
Recepty na pleťové masky pro dokonale jemnou pleť


Máte dojem, že vaše pleť zažívá opravdu špatné období a nevíte, čím byste jí mohli pomoci? Zkuste například pleťovou masku, která dokáže udělat velké zázraky. Občas totiž stačí pokožku pouze dostatečně hydratovat a její stav se zlepší o 100 %. Většina žen si pleťové masky kupuje v obchodě, ale přitom si je mohou samy vytvořit doma ze surovin, které najdou. Existuje několik receptů na domácí pleťové masky a každý si může vybrat takovou, která bude vyhovovat aktuálnímu stavu pleti.

Tmavé kruhy pod očima, černé tečky a akné

Jestliže vás trápí jeden z těchto problémů nebo rovnou všechny najednou, zkuste se nejprve kvalitně vyspat. To by mohlo pomoc na tmavé skvrny pod očima. Pokud by tento problém nezmizel a chtěli byste vyzkoušet něco účinného, vsaďte na domácí pleťovou masku. K její výrobě budete potřebovat 4 PL jedlé sody, 1 sklenice studené vody a 1 PL medu. Všechny tyto ingredience smíchejte ve vhodné misce a vznikne vám pasta, jež stačí nanést na pleť. Nechte masku působit přibližně 15 minut a následně vše omyjte teplou vodou.

Masku si dávejte jednou za 14 dní a pokud by vám nepomohla, podívejte se na speciální výrobky v obchodě Notino, kde nabízí kosmetiku určenou na různé pleťové problémy. V některých případech se nevyplatí šetřit a jestliže vás kožní problémy velmi trápí, můžete zvážit i návštěvu dermatologa nebo kožního lékaře.

Maska vhodná pro mastnou pleť

Většina žen nechce používat pleťové masky v případě, že mají mastnou pleť. Ta však potřebuje také vyživovat, i když produkuje hodně mazu. Díky výživě předejdete předčasnému stárnutí pleti a také se dočkáte krásně jemné pokožky na obličeji. Připravte si vaječný žloutek, 1 PL medu, 1 PL olivového oleje a půl šálku ovesných vloček. Všechny suroviny na vyživující pleťovou masku smíchejte, naneste na obličej a nechte působit 20 minut. Následně masku opláchněte vodou.

Jak rozjasnit pleť bez drahých krémů

Ještě předtím, než si půjdete koupit drahé krémy nebo speciální přípravky, které slibují rozjasnění pleti, můžete zkusit domácí rozjasňovač, jež vás vyjde levněji. Unavenou pleť jednoduše rozjasníte tak, že rozmačkáte 1 / 2 banánu, přidáte 1 PL šťávy z pomeranče a 1 PL medu. Všechny suroviny rozmíchejte, naneste na pleť na 15 minut a nakonec omyjte vlažnou vodou.

Maska pro každého

Lidé nemusí mít problémy s pletí, aby začali používat pleťové masky. Naštěstí existují takové, které jsou vhodné pro každého a mohou si je dopřávat jednou týdně. Pokud chcete z vaší pokožky odstranit odumřelé kožní buňky a pleť trochu vyživit, připravte si následující suroviny.

Všechny suroviny si smíchejte v misce a vytvořenou směs naneste na pokožku obličeje. Masku nechte působit přibližně 20 minut a následně ji smyjte vodou.

Velice suchá pokožka

Pravděpodobně nebudete prvním ani posledním člověkem, kterého trápí suchá pleť. Taková pokožka může trpět primárně v zimě, kdy se na ní mohou začít objevovat i šupinky od sucha. Většina žen / mužů sahá v takových chvílích po hydratačních krémech, ale jen tyto přípravky nestačí. Péči o pleť můžete obohatit hydratačními pleťovými maskami. Vhodná jsou zejména do zimního období. Na výrobu si připravte 1 / 2 velmi měkkého avokáda a 2 PL medu. Avokádo rozmačkejte a přidejte k němu med. Vše smíchejte a naneste na suchou pokožku. Masku nechte působit přibližně 15 minut, a nakonec ji opláchněte.

Když mango nepomůže, vyzkoušejte masku s banánem

Ze suché pokožky se velice často stane i citlivá. Abyste předešli podobným problémům, snažte se pravidelně vaši pleť vyživovat a dopřávejte jí klidně i třikrát týdně pořádnou dávku hydratace. Další hydratační maskou je ta, na níž budete potřebovat 1 PL medu, banán a jogurt. Tyto ingredience můžete rozmačkat v misce vidličkou (případně použijte mixér) a následně směs nanést na obličej. Doba působení by měla být 20 minut (maska za tuto dobu na obličeji vyschne). Nakonec vše opláchněte čistou vodou.

Po použití jakékoliv masky na obličej nesmíte zapomenout nanést hydratační krém, který pokožce dodá další dávku výživy a také ji příjemně uklidní.

« Triky na úklid domácnosti s citronem Desatero zdravého životního stylu »