Recepty na dobroty k televizi

MrOferto
Večerní relaxace před televizní obrazovkou je pro mnoho lidí oblíbeným způsobem, jak si odpočinout a zrelaxovat se po náročném dni. Přestože je pohodlné si sednout a pustit oblíbený pořad, může být prospěšné si na tento čas připravit také něco dobrého k jídlu. Inspirovat se můžete recepty níže.
Recepty na dobroty k televizi

Párky v listovém těstě

Na tento recept budete potřebovat:

Jako první si vezměte listové těsto, rozbalte jej a nakrájejte na dlouhé proužky. S nimi poté omotejte párky kolem dokola. Omotané párky těstem pokládejte na plech vyložený pečícím papírem a troubu si předehřejte na 200 °C. Připravený pokrm ještě potřete rozšlehaným vejcem a poté jej dejte péct do trouby asi na 15 až 20 minut. Po dopečení můžete rovnou podávat.

Domácí hranolky

Pokud jste byli doposud zvyklí pouze na kupované hranolky nebo na ty z restaurace, vyzkoušejte si udělat ty domácí. Připravte si:

Při přípravě domácích hranolek si vezměte výše zmíněné suroviny, umyjte je, oloupejte a poté je nakrájejte na tenké nudličky. Ty dejte na plech vyložený pečícím papírem, lehce je potřete olejem a osolte. Vše poté dejte péct na 180 až 200 °C asi na 30 až 40 minut. Při pečení ale stále hlídejte, zda se hranolky nepřipalují. Po dopečení můžete podávat s tatarkou, česnekovým domácím dipem nebo s vaší oblíbenou omáčkou.

žena s hranolkama

Tortillová pizza

Milovníci pizzy vědí, že dopřávat si pizzu často je celkem finančně náročné. Abyste si ji nemuseli stále objednávat, zkuste si doma udělat pizzu z tortilly. Budete k tomu potřebovat:

Na začátku přípravy tortillové pizzy si namažte tortilly BBQ omáčkou. Pokud ji nemáte rádi, můžete zvolit jiný druh omáčky. Omáčku namažte důkladně až ke krajům tortilly, aby se tortilla nepřipálila. Šunku si poté nakrájejte na kousky a zeleninu si omyjte a nakrájejte je také na malé kousky. Vše následně poskládejte na tortillu s omáčkou.

Navrch můžete nasypat kukuřici nebo další ingredience, které máte rádi. Nakonec tuto pizzu posypte natrhanou mozzarellou a pizzu dejte na plech vyložený pečícím papírem. Tato pizza by se měla péct v troubě předehřáté na 220 °C asi 8 až 10 minut. Hned po dopečení můžete pizzu podávat.

Domácí ovocné nebo zeleninové chipsy

Jestliže vlastníte sušičku, můžete si nakrájet na tenké plátky různé druhy ovoce či zeleniny a poté je dát usušit. Díky tomu si vytvoříte zdravou pochoutku na večer k televizi.

Obložená mísa

Obloženou mísu nemusíte připravovat pouze na oslavy, ale i na večer k televizi. Je skvělá v tom, že si na talíř dáte pouze to, co máte rádi, a navíc lze kombinovat zeleninu, sýr, salámy, klobásky, šunku a mnoho dalších surovin.

« S těmito triky se zbavíte suché pokožky na rukou Billa představuje vylepšenou aplikaci s ještě více výhodami »