S těmito triky se zbavíte suché pokožky na rukou

MrOferto
Jednou z nejpoužívanějších částí na lidském těle jsou ruce, a právě z tohoto důvodu jsou každý den vystavovány různým negativním vlivům. Ty mohou způsobit vysoušení a podráždění pokožky, které je velmi nepříjemné. Existuje několik činností, kvůli kterým mohou vaše ruce trpět. Jako příklad lze uvést mytí nádobí, nenošení rukavic v mrazech nebo úklid domácnosti. Podívejte se proto na triky, jak se starat o ruce, aby nebyly dehydratované.
S těmito triky se zbavíte suché pokožky na rukou

Dbejte na správné mytí rukou

Při mytí rukou se lidé snaží odstranit hlavně nečistoty. Častokrát při této činnosti ale zapomínají na to, že používají příliš horkou vodu. Ta způsobuje vysoušení kůže. Je potřeba dávat pozor také na hrubá mýdla. Mnohem lepší variantou při mytí rukou je teplá voda (ne horká) a jemné mýdlo.

Hydratační krémy mějte neustále po ruce

Lidé, kteří už nějakou dobu řeší suché ruce, už s největší pravděpodobností vědí, že nejlepším řešením je používat hydratační krémy. Skvělou volbou jsou krémy s obsahem přírodních složek (aloe vera, kokosový olej či glycerin). Tyto složky udržují na kůži vlhkost a chrání ji před vysoušením.

Vybavte se na zimu i na úklid rukavicemi

Jestliže vás trápí suchá pokožka rukou, je potřeba, abyste se na zimu vybavili rukavicemi. Mráz totiž dokáže pokožku na jakémkoliv místě na těle hodně potrápit. Chraňte proto vaši pokožku rukavicemi.

Na úklid se vám budou hodit gumové rukavice, s nimiž ochráníte kůži před vodou (ta pokožku vysušuje) a také před agresivními látkami, které jsou obsahem čistících prostředků.

Vyhýbejte se příliš suchému vzduchu

Problémy se suchým vzduchem mají hlavně lidé, kteří bydlí v panelovém domě. Suchý vzduch poznáte jednoduše tak, že si koupíte teploměr s měřičem vlhkosti. V momentě, kdy bude vlhkost na tomto měřiči pod 35 %, měli byste zvážit koupi zvlhčovače. Levnější variantou je umístění nádoby s vodou na topení nebo alespoň v jeho blízkosti. Díky tomu zvýšíte vlhkost v místnosti a zmírníte suchou pokožku.

péče o ruce

Peeling a hydratační masáž

Pokud není pokožka vašich rukou podrážděná nebo dokonce popraskaná, můžete jednou nebo dvakrát týdně provést peeling rukou. Tím odstraníte odumřelé kožní buňky a zlepšíte vstřebávání hydratačních produktů. Hned po peelingu sáhněte po kvalitním krému na ruce a proveďte hydratační masáž vašich rukou. Pokožka se tak zregeneruje a zůstane krásně vláčná.

Pravidelný pitný režim

Kromě používání krémů na ruce je potřeba myslet i na hydrataci zevnitř. Pokud se budete soustředit na pravidelný pitný režim, pomůžete pokožce udržovat hydrataci.

Péče o ruce může být občas náročná, ale pokud víte, jak na to, můžete si je udržet krásně hydratované. Dodržováním těchto jednoduchých tipů můžete udržet své ruce hydratované, hebké a odolné vůči negativním vnějším vlivům.

« Jak na detoxikaci organismu? Recepty na dobroty k televizi »