Doplňujte do těla pravidelně vitamín D a tělo vám poděkuje

MrOferto
S blížící se zimou je venku stále méně sluníčka a lidé na sobě mohou začít více pozorovat určité příznaky, které způsobuje nedostatek vitamínu D. Ten by měli doplňovat v průběhu celého roku, protože je pro lidské tělo velmi důležitý a stojí za dobrým vstřebáváním a ukládáním vápníku. Zkuste se zaměřit i na své tělo, zda vám nedává najevo, abyste vitamín D také doplnili.
Doplňujte do těla pravidelně vitamín D a tělo vám poděkuje

Jak poznat nedostatek vitamínu D

Jakmile budete mít v těle nedostatek tohoto vitamínu, můžete to poznat díky několika symptomům. V současné době má většina lidí málo vitamínu D a měli by jej začít doplňovat. Mezi příznaky nedostatku tohoto vitamínu patří:

Při vážnějším nedostatku se může stát i to, že člověk bude mít autoimunitní onemocnění. Nedostatek tohoto vitamínu může také vést k výskytu depresí a kardiovaskulárních onemocnění. U žen v očekávání je velké riziko preeklampsie nebo předčasného porodu.

Vliv vitamínu D na lidské tělo

Když si doplníte do těla vitamín D, můžete se těšit z jeho pozitivních vlivů na lidské tělo. Tento vitamín totiž působí protizánětlivě a protivirově. Měli byste se tedy potýkat s menším množstvím chřipek, angín či jiného onemocnění. Dále dokáže vitamín D regulovat hladinu vápníku v krvi a snižuje vysoký tlak. Pozitivní vliv má také na správné fungování hormonálního systému. Díky tomu může mít člověk mnohem lepší náladu.

Zmírnění projevů lupénky

Pokud se vy nebo někdo ve vašem okolí potýká s lupénkou, měl by tento člověk dbát na to, aby měl správné množství vitamínu D. Ten totiž pomáhá mírnit projevy lupénky a zrovna u lidí s tímto onemocněním bylo vždy zjištěno, že mají malé množství tohoto vitamínu v těle.

Vyhněte se covidu

Toto onemocnění straší lidi už 3. rokem a není se čemu divit. Mnoho lidí kvůli tomuto onemocnění zemřelo a další se potýkají s následky doteď. Pokud byste se rádi vyhnuli covidu, doplňujte pravidelně vitamín D. V momentě, kdy jej budete mít dostatek, je mnohem menší riziko, že se touto nemocí nakazíte nebo že budete mít těžký průběh.

Nemocná žena

Kde získat vitamín D

Kromě doplňků stravy, které můžete zakoupit v každé lékárně, si můžete vitamín D doplnit ještě dalšími způsoby. Tím nejjednodušším a pro tělo nejpřirozenějším zdrojem, jsou některé druhy potravin. Celoročně si můžete vitamín D doplňovat konzumací tučnějších ryb, jater, vajec nebo másla. Dále se podívejte i po potravinách, jako jsou tučné mořské ryby, mořské plody, pomerančový džus nebo mléko.

Jak poznat předávkování vitamínem D

I když by k tomuto stavu nemělo dojít, může se u některých lidí stát, že se předávkují vitamínem D. Mezi příznaky předávkování tímto vitamínem patří pocit na zvracení, nevolnost, průjem, hubnutí, vyšší hladina vápníku v krvi a zvýšená potřeba močení.

« Polévky, které vás příjemně zahřejí Předvánoční úklid snadno a rychle »