Polévky, které vás příjemně zahřejí

MrOferto
Existuje opravdu velké množství polévek, které si můžete připravit. Lidé se ale dělí na dvě skupiny. Ta první je miluje a druhá naopak nesnáší. Pokud patříte ale mezi ty, kteří si polévku rádi dopřejí a je jim zcela jedno, jaké je zrovna počasí, určitě už znáte různé druhy. Na podzim se ale hodí i trochu těžší polévky, jenž si v létě příliš nedopřejete. Jejich výhodou je to, že vás hezky zasytí, a přitom příjemně zahřejí. Vyzkoušejte si například tyto polévky, které nejsou nijak složité na přípravu.
Polévky, které vás příjemně zahřejí

Zelňačka s uzeninou

Tuto polévku mají rádi hlavně ti, kterým nevadí uzeniny a hodně zelí. Pokud byste si i vy chtěli připravit tuto polévku, můžete si ji dát s čerstvým chlebem, který ji krásně doplní a vás hezky zasytí. Na přípravu budete potřebovat tyto suroviny:

Až si vše nachystáte, oloupejte brambory a nakrájejte je na malé kousky. Poté je vložte do vody v hrnci a uvařte klasickým způsobem. Do dalšího hrnce si dejte zelí, ale pokuste se jej sem dát bez šťávy. Následně jej posypejte lžičkou drceného kmínu, přidejte pár kuliček celého černého pepře, trochu bobkových listů a mírně osolte. Zelí povařte přibližně na 30 minut. V dalším hrnci si rozpusťte bujon ve 2 litrech vody. Mezitím co se všechny tyto suroviny budou vařit / rozpouštět, nakrájejte si na kousky cibuli a klobásku. Vezměte si k ruce pánev a osmažte na ní dozlatova cibulku a následně přidejte i klobásku nebo jinou uzeninu.

Brambory do polévky

V momentě, kdy se vám bude zdát, že je už klobáska dostatečně osmažená, zasypejte ji 3 lžícemi hladké mouky, 1 lžící mleté sladké papriky a přidejte i 1 / 2 lžičky mleté pálivé papriky. Vše zamíchejte a podívejte se, zda už jsou brambory hotové. Pokud ano, slijte je a přidejte k zelí. Nezapomeňte předtím vybrat bobkový list a celý černý pepř. K zelí a bramborám přilijte vývar (rozpuštěný bujon ve vodě) a přidejte i osmaženou uzeninu. Vše řádně zamíchejte a podle chuti dosolte. Nakonec vše ještě pár minut povařte a máte hotovo. Kdo by chtěl, může k polévce nalít trochu mléka nebo smetany a polévka se tak stane jemnější.

Zeleninová polévka s kapáním

Dodejte si energii a zdravou porci zeleniny ve formě polévky. V případě, že byste chtěli zeleninovou polévku ještě něčím obohatit, je kapání výborná volba. Tuto polévku milují i děti, takže ji lze připravit pro celou rodinu. Na polévku s kapáním si připravte tyto suroviny:

Kapání:

Zeleninu vysypte z pytlíku do hrnce, přidejte 2 nasekané stroužky česneku, zapněte plotýnku a přidejte trochu másla. Až bude zelenina měkká, přilijte k zelenině 2 lžíce hladké mouky a zalijte 1,5 litrem vody. Pokud byste chtěli, můžete do vody přidat ještě 2 kostky zeleninového bujonu. Polévku přiveďte k varu, a až se tak stane, přidejte k ní oloupané brambory, jenže jste si nakrájeli na kostičky. Nezapomeňte polévku ochutit solí, kmínem a pepřem. Vařte polévku do doby, dokud brambory nezměknou.

Mezitím si v mističce nebo v hrnku smíchejte 1 vejce, 1 lžíci vody, 2 lžíce hladké mouky a trochu soli. Tuto směs míchejte do doby, dokud nevznikne hmota připomínající těstíčko. Z tohoto těstíčka poté odebírejte malé kousky lžičkou a vždy je vhoďte do polévky. Jakmile budete mít v polévce i všechno těstíčko (kapání), vařte ještě 5 minut a poté máte hotovo.

« Nezapomeňte zazimovat jahody, aby byly i příští rok krásně šťavnaté Doplňujte do těla pravidelně vitamín D a tělo vám poděkuje »