Voňavé auto můžete mít s těmito triky i vy

MrOferto
Pokud jste majitelem osobního nebo nákladního auta, pravděpodobně musíte čas od času řešit ve vašem autě úklid. Jestliže jste velice pečliví a milujete čistotu, nejspíše uklízíte své vozidlo často. S těmito triky si můžete ulehčit práci a také si zajistit, že to ve vašem vozidle bude vždy krásně vonět svěžestí a čistotou.
Voňavé auto můžete mít s těmito triky i vy

Základem je pravidelný úklid

Jestliže jste úklid auta doteď zanedbávali, možná se na vašich zadních sedadlech a pod nimi začaly hromadit odpadky, které jste při jízdě zahodili dozadu s tím, že je později uklidíte. Většina lidí však ráda prokrastinuje a je velmi pravděpodobné, že tyto odpadky leží ve vašem vozidle doposud. Pokud už se vám na sedačkách a pod nimi začaly hromadit odpadky společně s drobky a jinými nečistotami, určitě je na čase, abyste v autě uklidili.

Vše vyluxujte

Jako první krok si vezměte k ruce vysavač a vyluxujte všechny plochy v autě. Nezapomínejte ani na drobky, jež se velmi snadno dostanou i mezi sedák a opěradlo u sedačky. Také sedačky posuňte nejprve co nejvíce dozadu, vyluxujte pod nimi a poté je posuňte co nejvíce dopředu a znovu pod nimi vyluxujte ze zadní části vozu. Dále utřete prach, k čemuž se hodí hadřík z mikrovlákna a kosmetika, která je určená na úklid vozidla. Nezapomeňte i na vnitřní část oken, protože ta bývá také hodně špinavá. Až budete mít vozidlo uklizené, můžete využít triky, s nimiž se budete pravidelně těšit z krásné vůně ve vašem autě.

K hezky provoněnému interiéru nestačí pouze vonný stromeček

Asi každý řidič motorového vozidla ví, že na čerpací stanici se nachází u pokladny velké množství vonných stromečků, které většinou zaujmou řidiče svou výraznou barvou. Vonné stromečky naleznete také v obchodě Tesco nebo Kaufland, kde si lze vybírat z bohaté nabídky barev i vůní. V případě, že nad vonným stromečkem také uvažujete, pořiďte si ho jen v případě, že si vozidlo uklízíte pravidelně. Ve špinavém autě, které se měsíce neuklízelo, sice pohltí pachy na pár dnů, ale hned poté bude zpět nepříjemný zápach.

Nechte si vyčistit klimatizaci

Může se stát, že i přes pravidelný a důkladný úklid, se objeví nepříjemný zápach. Tato menší nepříjemnost nemusí pocházet nutně z toho, že byste měli v autě nějaké nečistoty, ale objeví se i v tehdy, když nemáte vyčištěnou klimatizaci. S vaším vozidlem byste měli občas zajet do servisu, aby vám klimatizaci zkontrolovali, vyčistil a případně i doplnili.

Úklid vozu

Vyzkoušejte různé triky

Až si budete vybírat novou vůni do auta, podívejte se například po vonných svíčkách, které si lidé primárně kupují do domácnosti. Vonnou svíčku v autě nemusíte zapalovat, ale hezky vám provozní interiér vozidla i tak, že svíčku otevřete a umístíte pod sedadlo spolujezdce nebo pod to vaše. Další možností je přelít vonný vosk do nádoby, která má nahoře otvory a umístit ji kdekoliv v autě. Jakmile se vosk v nádobě roztaví, otvory nahoře začne do vozidla unikat příjemná vůně a tento proces se bude opakovat pravidelně.

Nepříjemně zapáchající sedačky

Je vcelku složité dostat z auta nepříjemný zápach, který je způsoben tím, že majitel auta se o vozidlo před vámi nestaral nebo v něm kouřil. Pokud si ale vyzkoušíte tento trik, už se nebudete zápachem trápit. Jednoduše použijte jedlou sodu a nasypte ji na všechny sedačky i na koberce. Poté si vezměte nějaký větší kartáč a jedlou sodu trochu zapracujte do látky. Poté nechte jedlou sodu působit několik hodin, a nakonec ji všechnu vysajte. Jedlá soda by měla pohltit všechen zápach, který se linul ze sedaček nebo koberečků. Existuje také další možnost, jak provonět interiér vozidla s pomocí jedlé sody. Do malé nádobky si nasypte jedlou sodu a na ní nakapejte několik kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje. Nádobu umístěte někam do auta tak, aby se při jízdě nemohla vysypat. Tímto trikem získáte levný osvěžovač vzduchu a také příjemnou vůni ve vozidle.

Využívejte naplno esenciální oleje

Pokud si přepočítáte cenu esenciálního oleje, který zakoupíte například v Teta Drogerii, tak zjistíte, že jeho cena se příliš neliší od nového vonného stromečku. Esenciální olej vám však vydrží mnohem déle. Abyste jej mohli využívat, zapamatujte si několik triků, díky nimž bude vaše auto nádherně vonět. Několik kapek esenciálního oleje si naneste na vatové tamponky, jenž používají ženy k odličování a poté tamponky přichyťte na výdechy / výstupy od klimatizace. Dále si můžete do rozprašovače nalít vodu a přidat několik kapek esenciálního oleje. Poté rozprašovač použijte v autě a budete ho mít provoněné ihned.

« Vyzkoušejte osvědčené metody, které pomáhají na svědivé štípance od komárů Pokojové rostliny, které jsou zdraví prospěšné »