Oteklé nohy vás už nemusí trápit. Stačí vyzkoušet tyto metody

MrOferto
Na světě existuje opravdu velké množství lidí, které dlouhodobě trápí oteklé nohy, ale oni tento problém příliš neřeší. V případě, že je tento stav u někoho na denním pořádku může si vyzkoušet několik metod, jež fungují právě na zmírnění otoku a také dokáží tomuto problému předcházet.
Oteklé nohy vás už nemusí trápit. Stačí vyzkoušet tyto metody

Vznik oteklých nohou

Jakmile se u někoho objeví oteklé nohy, může to být způsobeno mnoha faktory. Mezi ty nejčastější, které lékaři uvádí, patří dlouhodobé sezení, zvyšující se věk, těhotenství, konzumace slaných potravin, vysoký tlak, alkohol, vedlejší účinky léků, krevní sraženina, infekce a mnoho dalších příčin.

Abyste přišli na ten pravý důvod, měli byste navštívit lékaře. Ten by váš stav neměl brát jako běžný, ale udělat u vás všechna důležitá vyšetření. Na oteklé nohy si lidé stěžují primárně v létě, kdy teploty stoupají vysoko a dolní končetiny otékají mnohem častěji, než je tomu v zimním období.

Zdravý životní styl

Pro někoho se to může zdát jako neustále opakovaná fráze, kterou dodržuje malé množství lidí, ale když se tohoto hesla budete snažit držet, uvidíte, že se vaše zdraví brzy zlepší. Při pravidelném pohybu a lepší životosprávě, by se měl každý člověk začít cítit lépe nejen fyzicky, ale také psychicky. Jestliže u vás lékař neshledal žádné zdravotní potíže, zkuste změnit životní styl i jídelníček a také můžete vyzkoušet několik triků, jak se zbavit oteklých nohou.

Zvyšte příjem tekutin

Pro každého člověka by mělo být pravidlem, že každý den bude dodržovat pitný režim. Díky správné hydrataci těla se lidé cítí lépe a také u nich lépe fungují všechny orgány. Většina lidí ve společnosti ale vůbec netuší, jaké množství čisté vody by měli denně vypít. Stačí se držet jednoduchého pravidla kterým je 0,5 litru na každých 15 kg hmotnosti. Člověk, který váží 60 kg by měl denně vypít 2 litry čisté vody.

Doplňte si potřebné vitamíny a minerály

Oteklé nohy mohou být způsobeny i tím, že zadržujete vodu. V tomto případě je mnohem lepší do těla doplnit potřebný hořčík než si zakoupit výrobky na odvodnění. Hořčík můžete doplnit buď ve formě potravin bohatých na tento minerál nebo se podívejte na doplňky stravy v Teta Drogerii nebo Dm drogerii. Jakmile vám lékař schválí hořčík, měl by se váš otok zmírnit.

Další důležitou složkou by pro vás měl být draslík, který je dobré doplňovat v momentě, kdy zadržujete vodu v těle a vznikají vám kvůli tomu otoky. Velké množství draslíku se nachází například v banánech, avokádech, rajčatech, meruňkách nebo v sušeném ovoci.

Dejte si nohy nahoru

Gravitace funguje na každou část lidského těla a pokud každý den trávíte na nohou několik hodin, mohou se u vás objevit otoky nohou. V případě, že musíte v práci stát a málokdy se stane, že si můžete sednout, dopřejte si alespoň večer pohodlí. Nohy si klidně dejte na druhou židli nebo si lehněte na zem a nohy opřete o zeď. Díky tomu se vám i vašim končetinám uleví.

Nohy na lavičce

Shoďte přebytečná kila

Každý člověk, který má určitou nadváhu, své tělo zatěžuje mnohem více. Je tedy více než vhodné se pokusit shodit nadbytečná kila, pokud nějaká máte, a přitom vás trápí oteklé nohy. Zařaďte více pohybu do života, dávejte si větší pozor na to, co jíte a uvidíte, že kila půjdou dolů sama a otoky nohou se zmenší nebo zmizí úplně.

Dopřejte si masáž

V současné době chodí většina lidí na masáže. Ty se týkají primárně oblasti zad, ale masáž může být jakékoliv části těla. Pokud by vás trápily bolavé nebo nateklé nohy, začněte chodit pravidelně na masáž nohou. Ta by měla být velmi jemná, aby se vaše potíže ještě více nezhoršily. Po této aktivitě byste měli cítit příjemný a uvolňující pocit. Jestliže nechcete na masáže chodit do salonu nebo ke specialistovi, promasírujte si chodidla doma sami.

« Účinné triky, díky kterým se vám budou komáři vyhýbat Správný pitný režim je důležitý po celý rok, a hlavně v létě »