Obličejové cviky, které dokáží odstranit vrásky

MrOferto
Udržet si mladistvý vzhled je pro mnohé lidi velice důležité. Jelikož ale lidé nedokáží zastavit stárnutí, musí se spokojit alespoň s tím, že jej mohou zpomalit. Pokud člověk vypadá i ve vyšším věku velice dobře, může za to několik faktorů. Mezi nimi je i péče o pleť, kterou můžete už teď podpořit obličejovými cviky.
Obličejové cviky, které dokáží odstranit vrásky

Vrásky a znaky stárnutí můžete oddálit

V současnosti mají lidé velké množství možností, jak omezit vznik vrásek nebo jak je odstranit. Ti, kteří rádi investují peníze do svého vzhledu, si mohou zajít na plastickou operaci, výplň vrásek nebo podstoupit jinou metodu, jenž pomáhá s těmito problémy. V případě, že ale nechcete své peníze investovat právě do podobných procedur, existuje ještě několik variant, jak se vyhnout vráskám a zmírnit stárnutí. Vyzkoušejte si například tyto obličejové cviky, které vás nic nestojí, a přitom si můžete zpevnit například pokožku na čele nebo jinou část obličeje.

Poklepejte obličej prsty

Tento cvik můžete dělat jak při nanášení krému nebo jiného přípravku, tak i ráno po probuzení nebo večer před spaním. Jednoduše konečky prstů (nejlépe bříšky prstů) poklepávejte po celém obličeji. Tímto pohybem prokrvíte kůži a živiny se dostanou do všech částí. Tyto pohyby může dělat kdokoliv a získat tak zdravě vypadající a mladistvější pokožku. Vždy myslete na to, že poklepů byste měli dělat více než 80.

Procvičte oční okolí

Vzpomeňte si na to, kdy jste se s někým naposledy bavili. Při tomto rozhovoru si možná ani neuvědomujete, že jste se dané osobě koukali do očí. V okolí očí se velice často objevují první vrásky a ženy i muži se jich snaží zbavit hned od začátku. Jakmile ale vráska vznikne, je těžké ji odstranit, pokud si ji nenecháte něčím vyplnit. Můžete si ale zkusit tento cvik, kterým procvičíte oční okolí i čelo. Jedná o výraz překvapení, při kterém je nutné hlavně pořádně otevřít oči dokořán. Výraz překvapení dělejte alespoň 20x denně a brzy si všimnete skvělých výsledků.

Odstraňte dvojitou bradu

Problémem mnoha lidí je dvojitá brada, která se může objevit i při mírné nadváze nebo pokud máte povolenou kůži na bradě. Abyste se dvojité brady zbavili, dělejte tento cvik pravidelně na pár sekund a opakujte několikrát po sobě. Vyšpulte rty co nejvíce dopředu, a přitom se pokuste říkat písmenko O nebo E. Další skvělý cvik na bradu je velmi jednoduchý. Stiskněte k sobě pevně rty, zakloňte opatrně hlavu a podívejte se na strop. V této poloze vydržte 3 sekundy, vraťte se do původní polohy a několikrát opakujte. Při provádění tohoto cviku byste měli cítit, jak se vždy pokožka na bradě při zaklonění hezky napne. Skvělou zprávou je to, že při provádění cviku si nikdo jiný ani nevšimne, že zrovna cvičíte.

Napínání pokožky

Vaše čelo může být krásně vypnuté, hladké a bez vrásek, když na něj vyzkoušíte tento cvik. Levý ukazováček položte nad levé obočí a pravý ukazováček nad pravé obočí. Následně vytahujte pleť na čele směrem nahoru. Kůži byste měli vytahovat přibližně 50x. Stále myslete na to, že se jedná o vaši pokožku a neměli byste k ní být hrubí. Všechny cviky tedy provádějte se vší jemností a opatrností.

Dívka cvičící obličejovou jógu

Posilněte svaly v okolí úst

I svaly kolem úst potřebují zpevnit a pokud začnete cvičit obličejovou jógu již v mládí, uděláte jen dobře. Opět bude stačit, když pevně stlačíte rty k sobě a na oba koutky dáte jeden prst a lehce je přimáčknete. Následně se snažte usmát, ale stále držte prsty na koutcích. V momentě, kdy se budete snažit usmát, vydržte alespoň 5 sekund. Cvik opakujte 5x.

Aby se vám v okolí úst netvořily vrásky, můžete ještě dělat cvik, při kterém mírně pootevřete ústa tak, aby šly rty rolovat směrem dovnitř. Pokožku takto držte na 10 sekund a jakmile povolíte opakujte 10x.

« Sezóna jablek je tu. Vyzkoušejte si několik receptů s jablky Jak správně vyměnit kola na autě »