Občerstvení, které se hodí na Silvestra

MrOferto
Protože už jsou Vánoce za námi a každý si určitě užil dostatku cukroví, vánoček nebo smažených řízků, tak nyní začíná doba, kdy se lidé připravují na Silvestra a vymýšlí různé pohoštění, které si dopřejí buď sami nebo s přáteli. Pokud se i vy chystáte na tento den už dopředu, protože chcete mít jistotu, že seženete v klidu všechny suroviny, podívejte se na tyto nápady, které se vám určitě budou hodit.
Občerstvení, které se hodí na Silvestra

Klasické obložené chlebíčky

Kdo by nemiloval chlebíčky, které se hodí téměř ke každé události. Jedná se o obložené pečivo různými surovinami, které si můžete dopřát i na Silvestra a použít ingredience, které máte rádi. Jestliže jste doposud chlebíčky nedělali a chtěli byste si udělat nějakou jejich základní verzi zkuste si tyto. Na tyto chlebíčky budete potřebovat veku (počítejte s 1 vekou na 2 osoby), pomazánkové máslo, šunku, sýr, vajíčka, salám, kyselé okurky a rajčata nebo papriky.

Nachystejte si všechny suroviny a poté si rovnou vybalte veku. Rozprostřete si ji na talíře nebo tácy, na nichž budete nakonec chlebíčky servírovat. Poté si vezměte pomazánkové máslo a každou veku jím potřete. Nakonec můžete na chlebíčky pokládat šunku, plátek sýru, salám, rozkrojenou okurku 1 / 2 a kousek papriky nebo rajčete. Nezapomeňte také uvařit vejce natvrdo, oloupat je a poté nakrájet na kolečka. Na každý chlebíček dejte 1 kolečko. Nyní máte chlebíčky hotové. Pokud byste chtěli, můžete na chlebíčky použít jiné suroviny. Příkladem může být bramborový salát, polovina vařeného vajíčka, trocha majonézy, šunka a kousek petržele.

Obložené chlebíčky

Pizza šneci

V tomto receptu se nemusíte bát, že byste našli živé šneky. Jedná se totiž o pizza šneky, na něž budete potřebovat listové těsto, kečup, šunku, salám, sýr a 1 vejce. Rozprostřete si listové těsto a celé jej pomažte kečupem podle chuti. Následně na těsto rozprostřete plátky sýru, šunky a salámu. Nakonec vše srolujte a jakmile budete mít ruličku hotovou, začněte ji krájet na kousky, aby vám vznikala kolečka široká asi 2 cm. Ty poté položte na plech vyložený pečícím papírem a potřete rozšlehaným vejcem. Hned poté dejte šneky péct do trouby na 180 °C na 30 až 40 minut. Po dopečení můžete šneky posypat sušeným oreganem nebo bazalkou, ale jsou výborní i bez bylinek. 

Pizza šnek

 

Jednohubky s česnekovou pomazánkou

Pokud patříte mezi ty, kterým nevadí česnek a klidně si jej dopřejete téměř v čemkoliv, měli byste si vyzkoušet tuto česnekovou pomazánku se sýrem. Připravte si na ní: 4 stroužky oloupaného česneku, kostku sýru eidam, 400 g majonéza, sůl a pepř podle chuti. Jakmile si vše nachystáte, vezměte si mísu, ve které budete veškeré suroviny míchat.

Nakonec dejte veškeré ingredience do misky a umíchejte z nich pomazánku. Tu poté namažte na rohlíky nakrájené na kolečka nebo můžete použít i bagetu, kterou nakrájíte na větší kolečka. Někteří lidé si na tuto pomazánku na pečivu pokládají ještě rozkrojené hroznové víno, kousek papriky nebo rajčete.

O trochu smetanovější verzi této pomazánky byste získali, pokud byste použili 3 kousky taveného sýru (cca 150 g), 30 g másla, 1 / 2 Philadelphie, 3 lžíce majonézy, strouhaný sýr, 1 lžíci hořčice, 3 stroužky česneku a sůl a pepř podle chuti.

« Bohatá nadílka vánočního cukroví Hubnutí po Vánocích nemusí být složité »