Hubnutí po Vánocích nemusí být složité

MrOferto
Většina lidí si do nového roku přináší hodně předsevzetí, které by chtěli dlouhodobě dodržovat nebo alespoň na delší čas, než je 1 týden. Mezi nejčastější předsevzetí, která si lidé dávají, je to, že by chtěli přestat kouřit, omezit alkohol nebo se začít více hýbat a shodit pár kilo. Pokud patříte mezi ty, kteří chtějí zhubnout, ale obáváte se toho, že u sportu nevydržíte příliš dlouho, zkuste si přečíst tyto tipy, které by vám mohli pomoci.
Hubnutí po Vánocích nemusí být složité

Myslete na psychickou pohodu

Pravděpodobně žádnému člověku se nepodaří příliš zhubnout, pokud nebude v dobré psychické pohodě. Hned od 1. ledna se tedy snažte vyhýbat tomu, co vám dělá špatně a ze svého života vyřaďte lidi, kteří nejsou šťastní, ale spíše toxičtí. Místo toho se snažte obklopovat lidmi, který mají nějaký cíl, snaží se žít zdravěji a celkově se snaží o to, aby byli šťastní.

Dále se zaměřte na to, jakou máte práci. Určitě není dobré, pokud denně trávíte min. 8 hodin v práci, a přitom vás nijak nenaplňuje. Pokud vás vaše práce baví, ale přesto se u vás na pracovišti necítíte komfortně, zkuste tuto situaci změnit. Ať už to bude společnou řečí s nadřízeným, večerní party s kolegy nebo nákup vybavení do kanceláře, snažte se udělat něco pro to, abyste se v práci cítili dobře.

Jestliže by se vaše psychická pohoda nelepšila a netýkalo by se to práce ani přátel, možná byste měli začít navštěvovat psychologa. Nejedná se o nic hrozného, takže se za to nemusíte stydět, ale zároveň ani nikomu nemusíte říkat, že k takovému lékaři chodíte. S psychologem můžete probrat vše, co vás trápí a díky tomu společně naleznete řešení, abyste se měli lépe a vaše kila se mohla hnout směrem dolů.

Zařaďte do jídelníčku více zdravých potravin

Pokud se vám zrovna nechce utrácet vysoké finanční částky za to, abyste si zaplatili jídelníček od odborníka, stačí se jednoduše řídit tím, že do vašeho jídelníčku byste měli zařadit o něco více průmyslově nezpracovaných potravin. Jedná se tedy primárně o zeleninu, ovoce, obiloviny, potraviny s vysokým obsahem bílkovin + vlákniny, a mnoho dalších surovin.

Některé ženy i muži se dlouhodobě trápí tím, že toho za den moc nesní, ale přitom nehubnou. Právě tento problém může být spojen s tím, že máte malý příjem jídla a vaše tělo se tak snaží z jídla ukládat hlavně tuky na horší časy. Používejte tedy různé aplikace, abyste si mohli počítat příjem za den a snažte se o to, aby váš příjem byl nižší než výdej, ale zároveň abyste nebyli hladoví.

Zdravé potraviny

Najděte si pohyb, který vás baví

To, že velká část lidí začne běhat nebo jezdit na kole, když chtějí zhubnout, se nemusí týkat i vás. Existuje velké množství sportů a pohybových aktivit, kterým se můžete věnovat a nemusí se jednat zrovna o běh. Jestliže tedy netušíte, jak byste mohli do života zařadit více pohybu, začněte si jednoduše zkoušet různé sporty. Zajděte si klidně na pouhou 1 lekci zumby nebo jógy, ale mějte hlavně trpělivost, abyste našli to, co vás baví.

Časem třeba zjistíte, že vás nejvíce baví tenis a stane se tento sport vaším koníčkem. Zároveň je dobré, že při zkoušení různých sportů poznáte nové lidi a vyzkoušíte si něco nového v životě, o což se moc lidí nesnaží a poté mají nezábavný život.

Muž, který cvičí

Jestliže byste přeci jen neměli čas nebo náladu na to, abyste si zkoušeli různé aktivity, snažte se cvičit alespoň určité cviky pravidelně. Příkladem může být 1. cvik s názvem prkno. Snažte se v této poloze vydržet co nejdéle. Druhým cvikem je klik. Těch se snažte udělat co nejvíce. Třetím cvikem jsou výpady, u nichž začínejte 10 cviků na každou nohu. Posledním cvikem jsou dřepy, kterých udělejte také 10. Jestliže tyto cviky budete opakovat denně a alespoň 3 série, časem uvidíte, že se vaše tělo hezky zpevňuje. Zároveň každý den navyšujte počet určitých cviků a také se snažte u prkna vydržet co nejdéle. Brzy hravě zvládnete i minutu v této poloze.

« Občerstvení, které se hodí na Silvestra Tipy na zdravější verze večeří, které si lidé nejčastěji objednávají »