Lehká letní jídla

MrOferto
Pravděpodobně každý člověk zažívá v létě dny, kdy mu nejsou vysoké teploty příjemné, neustále se potí a poté vyhledává zdroje na ochlazení. Těmito zdroji může být bazén s vodou, vychlazené nápoje nebo zmrzliny. Abyste si letní dny ještě více užili, zkuste si několik jídel, která nejsou těžká a nebude vám po nich těžko.
Lehká letní jídla

Šopský salát

Toto klasické jídlo zná asi každý člověk, jelikož pokud přijdete do jakékoliv restaurace, můžete si jej všimnout v jídelním lístku. Možná, že si šopský salát získal oblibu právě díky balkánskému sýru, ale každému chutná něco jiného. Jestliže jste o šopském salátu doposud neslyšeli, máte možnost si jej vyzkoušet podle tohoto receptu. Na tento salát budete potřebovat:

Jakmile si nachystáte všechny potřebné suroviny, můžete se pustit do přípravy tohoto lahodného salátu. Dopřát si jej můžete buď jako hlavní chod k večeři a doplnit jej celozrnným pečivem nebo si dejte šopský salát jen jako přílohu k jinému hlavnímu chodu. Nejprve nakrájejte veškerou zeleninu na malé kousky a poté ji dejte všechnu do jedné misky.

Dále si vezměte balkánský sýr a nakrájejte ho na kostičky nebo nastrouhejte na struhadle. Je pouze na vás, jak balkánský sýr nakrájíte předtím, než ho přidáte k salátu. Nakonec všechny ingredience promíchejte a salát můžete ihned podávat. Uvidíte, že vám po něm nebude horko a ani těžko.

Ovocný salát s jogurtovou zálivkou

V případě, že zelenina nepatří mezi vaše oblíbená jídla nebo jednoduše máte chuť více na ovoce, vyzkoušejte si doma ovocný salát se zálivkou, na který budete potřebovat tyto suroviny:

Na zálivku:

Příprava salátu opět není nijak složitá, protože bude stačit, když nakrájíte nebo jinak zpracujete veškeré ovoce. Kousky nakrájeného ovoce dejte do misky a následně se pusťte do chystání zálivky. Z půlky citronu a půlky pomeranče vymačkejte šťávu a tyto dvě šťávy smíchejte s medem a skořicí. Celou zálivku nakonec přidejte k ovocnému salátu a řádně promíchejte. Ovocný salát je vhodný jako malá svačinka nebo jako dezert k hlavnímu jídlu.

Lehký ovocný salát

Rajčatový salát

Jestliže byste chtěli pokrm, jež je velmi jednoduchý na přípravu a nemusíte k němu shánět hodně surovin, vyzkoušejte si rajčatový salát, na který mnoho lidí v dnešní době zapomnělo. Na rajčatový salát budete potřebovat tyto suroviny:

Jako první krok je potřeba umýt rajčata a následně je nakrájet na měsíčky. Poté je vložte do misky. K rajčatům přidejte také nakrájenou cibuli na kousky a vše opepřete podle vašich chutí. V další misce si rozmíchejte ve vodě ocet, cukr, sůl, olej a tuto zálivku vlijte do misky s rajčaty a cibulí. Před podáváním nezapomeňte salát řádně promíchat.

Zeleninový salát s tuňákem

Přílohy, dezerty nebo pouhé svačinky nejsou jediným jídlem, které může být lehké. I hlavní chod lze připravit ze surovin, po kterých strávníkům není těžko ani horko. Příkladem může být zeleninový salát s tuňákem, jenž je velmi výživný a můžete si ho dát k obědu nebo večeři. Na salát s tuňákem si připravte tyto ingredience:

Abyste si mohli nakonec vychutnat skvělý zeleninový salát s tuňákem, začněte jeho přípravu tak, že si omyjete ledový salát a vložíte listy do misky. Rajčata, papriku, kukuřici z plechovky a jarní cibulku nakrájejte a přidejte do misky k ledovému salátu. Vejce si uvařte natvrdo a poté je rozkrájejte na měsíčky. Nakonec je také přidejte k salátu. Tuňák z konzervy přidejte doprostředka salátu a celé jídlo nakonec zalijte vaším oblíbeným dresingem. Zeleninový salát s tuňákem podávejte s čerstvým pečivem nebo jinou přílohou, která vám bude chutnat.

« Buchty a koláče plné ovoce Jak na úklid snadno a rychle »