Buchty a koláče plné ovoce

MrOferto
Léto nepřináší pouze prázdniny pro děti školou povinné, ale také hodně zážitků, horkých dnů nebo akcí, na které se těší mnoho lidí. V létě roste na stromech, keřích a dalších rostlinách ovoce nebo zelenina, která lze využívat v kuchyni při přípravě různých receptů. Příkladem mohou být buchty a koláče, které se plní ovocem a doma si je můžete udělat také.
Buchty a koláče plné ovoce

Meruňková buchta s drobenkou na povrchu

Pokud milujete meruňky a máte přístup k bohaté úrodě, tak se můžete radovat, jelikož z meruněk lze vytvořit mnoho skvělých jídel. Mezi nimi naleznete například meruňkovou buchtu a zvládne ji upéct i začátečník v kuchyni. Na meruňkovou buchtu si připravte:

Na drobenku budete potřebovat:

Až si vše nachystáte, můžete se pustit do práce. Ve větší míse si smíchejte všechny suroviny na buchtu, ale pouze meruňky nechte stranou. Umíchané těsto poté vylijte na plech vyložený pečícím papírem. Následně rozkrojte meruňky napůl a až jich budete mít dostatek, začněte je pokládat na těsto slupkou směrem dolů. Meruněk dávejte hodně, aby byla buchta plná tohoto ovoce.

V další misce si smíchejte máslo s moukou a cukrem, díky čemuž vám vznikne drobenka. Tu naneste na celou buchtu a poté můžete dát pokrm péct do předem vyhřáté trouby na 180 °C. Buchta by se měla péct 30 až 40 minut, ale to, zda je hotová, byste měli vyzkoušet párátkem nebo špejlí. Skvělým tipem jsou také dřevěná míchátka od kávy, která si můžete po použití umýt a uschovat pro tyto případy.

Meruňková buchta

Buchta / bublanina s rybízem

Rostoucího rybízu si můžete všimnout už z dálky, pokud máte nějaký keř na zahradě. Jeho červené plody zaujmou mnoho očí, ale využít je můžete pro přípravu marmelády nebo rybízové buchty / bublaniny. Na rybízovou buchtu budete potřebovat několik ingrediencí, ale většinu z nich pravděpodobně naleznete doma.

Připravte si větší mísu a metličku. Do misky dejte všechny suroviny, z nichž vytvoříte těsto, a to poté vylijte na plech s pečícím papírem. Nyní vám zbývá pouze vysypat ovoce na těsto a následně dát buchtu do trouby, která je předem vyhřátá na 200 °C. Rybízová buchta by se měla péct 20 minut. Pokud byste chtěli, můžete si dát na buchtu drobenku, ale lze ji také pouze na konci pečení pocukrovat.

Buchta s malinami

Maliny jsou skvělým a sladkým ovocem, které milují jak děti, tak dospělí lidé. Jestliže jste přišli k velikému množství tohoto ovoce a nevíte co s ním, nemusíte jej nechat zkazit. Udělejte například buchtu plnou malin, kterou lze potěšit každou návštěvu nebo si ji jednoduše dejte ke snídani nebo odpolední kávě. Na přípravu této buchty budete potřebovat:

Maliny si nejprve natrhejte nebo přeberte v misce, abyste nepoužili ty zkažené. Do další misky si dejte mouku a prášek do pečiva. V další misce si vyšlehejte žloutky se změklým máslem a dvěma druhy cukru. Jakmile tuto směs ušleháte, vmíchejte ji do těsta, přilijte mléko a vyšlehejte hladké těsto.

Těsto vylijte na plech vyložený pečícím papírem a stěrkou jej rozprostřete tak, aby všude bylo stejné množství. Na těsto dejte maliny a nebojte se jich použít více, aby byla bublanina bohatá na toto ovoce. Pokud budete chtít, můžete dát na celou buchtu drobenku. Buchtu pečte při 180 °C na 40 minut.

« Pěstování cuket na zahrádce nebo balkoně Lehká letní jídla »