Jak na úklid snadno a rychle

MrOferto
Mezi svými přáteli pravděpodobně nenajdete velké množství lidí, kteří by milovali úklid. Pro většinu lidí je úklid nepříjemnou činností, které by se nejraději vyhnuli, ale v neuklizené domácnosti je bydlení spíše nepříjemné. Naštěstí existuje několik snadných triků, díky kterým uklidíte domácnost do pár minut a nemusíte u toho trávit dlouhé hodiny.
Jak na úklid snadno a rychle

Připravte si všechny prostředky pro úklid

Abyste nestrávili při uklízení hodně času, nejprve si nachystejte vše, co pro úklid potřebujete. Až se totiž budete chystat uklízet, jednoduše vezmete jednu nádobu se vším, co potřebujete a nebudete běhat po bytě / domě a shánět přípravky na úklid. Velice vám pomůže, když si zakoupíte krabičku, do které si připravíte vše, co využijete při uklízení. Pokud se vám nechce kupovat krabičku, využijte kbelík, jež normálně používáte pro vytírání.

Do kbelíku si určitě dejte gumové rukavice, protože ochrání vaše ruce i nehty. Dále nezapomeňte do tohoto kýble přidat starý zubní kartáček, hadříky z mikrovlákna nebo takové hadříky, s nimiž se vám vytírá lehce. Až budete vybírat přípravky, určitě často využijete malou nádobku s přípravkem na mytí nádobí nebo ocet. Při úklidu je také potřeba lopatka se smetáčkem, čistič toalety, sprej na utírání prachu a několik dalších přípravků, které při uklízení domova využijete.

Ukliďte vše, co vidíte na povrchu

Na začátku byste měli projít celý dům / byt a uklidit věci tam, kam patří. Jestliže tedy budete mít neustlanou postel, boty uprostřed chodby, kabelku na židli a jiné věci tam, kde nemají být, ukliďte je všechny na své místo. Tento krok vám velmi pomůže k tomu, aby váš domov vypadal uklizenější, ale ještě nemáte hotovo.

Pokud můžete, otevřete okna tak, abyste v domácnosti udělali trochu průvan a vyvětrali. Čistý vzduch a vůně velmi ovlivňují váš pocit z úklidu. V koupelně nebo na toaletě pusťte ventilátor, který pomůže s prouděním vzduchu místo okna. Jestliže je zrovna letní období, pusťte si větráky, které účinně vyženou hustý vzduch ven.

Použijte připravené přípravky

Nyní se dostáváte ke kroku, u něhož budete velmi rádi za to, že jste si předem připravili všechny prostředky k úklidu. V koupelně naneste do toalety čistič, na umyvadlo dejte přípravek, který necháte působit a na všechna místa, která se chystáte uklidit, použijte vámi připravené prostředky. Jakmile budou všude nanesené, pusťte se do úklidu. V této fázi úklidu využijete hadříky, houbičky na nádobí, staré zubní kartáčky a ostatní pomůcky.

Hadřík pro rychlý úklid

Po vyčištění všech povrchů je nezapomeňte opláchnout čistou vodou od chemikálií. Hadříky a použité pomůcky vyperte pod tekoucí vodou a dejte uschnout. Nezapomínejte ani na podlahy, na nichž se zachytává za celý den nejvíce prachu a nečistot. Nestačí pouze vyluxovat, jelikož některé skvrny je nutné i vytřít. Vezměte tedy k ruce vysavač a vysajte všechny místnosti. Následně si dejte do kýble vodu a pár kapek přípravku na mytí nádobí nebo použijte váš oblíbený prostředek na mytí podlah. Při vytírání si nechte ještě na nějakou dobu otevřená okna, jelikož díky nim podlahy uschnou o něco rychleji.

Rychlý úklid bez chybičky

V případě, že vám zbylo ještě trochu času na úklid nebo návštěva ještě nedorazila, můžete se pustit do malých detailů. Příkladem je leštění zrcadel. Na těch se často objeví otisky od prstů nebo jiné nečistoty, které stačí přetřít s přípravkem na leštění oken a nečistoty budou ihned pryč. Pokud chcete mít úklid dokonalý a nesnášíte bakterie, vezměte k ruce antibakteriální ubrousky nebo sprej s antibakteriálním účinkem a v bytě / domě otřete všechny kliky od dveří.

« Lehká letní jídla Jak pěstovat rajčata, aby byla krásná a šťavnatá »