Jaké jsou příznaky vysokého krevního tlaku a jak hypertenzi léčit?

MrOferto
Máte vysoký krevní tlak a nevíte, jak s ním bojovat? Přečtěte si náš článek a objevte různé příznaky vysokého krevního tlaku a jak ho účinně léčit. Naše rady a tipy vám pomohou zlepšit vaše zdraví a snížit riziko srdečních onemocnění. Bez ohledu na to, zda jste již v péči lékaře, nebo se teprve snažíte zjistit, zda trpíte vysokým krevním tlakem, naše rady a tipy vám pomohou porozumět této nemoci a najít nejlepší způsob, jak ji léčit. Začněte se starat o své zdraví již dnes a objevte, jak může správná léčba vysokého krevního tlaku zlepšit váš život!
Jaké jsou příznaky vysokého krevního tlaku a jak hypertenzi léčit?

Příznaky vysokého tlaku

Vysoký tlak se týká všech lidí, kterým byl naměřen krevní tlak více než 130/80. Pokud se tedy u vás objevují často hodnoty vyšší než 130/80, měli byste změnit životosprávu a možná váš stav prokonzultovat i s lékařem. V případě, že si krevní tlak čas od času neměříte, můžete na sobě poznat vysoký krevní tlak díky několika symptomům.

Mezi nejčastější příznaky vysokého krevního tlaku patří symptomy, které člověka příliš nebolí a většinou je i hodně lidí ignoruje. Pozor tedy dávejte hlavně na to, pokud by se u vás často objevovalo bušení srdce, bolesti hlavy, závratě, únava, bolesti na hrudi a dušnost. Všechny tyto symptomy totiž mohou být projevem vysokého tlaku.

Lékařskou pomoc vyhledejte ve chvíli kdy se u vás nebo u jiné osoby objeví tyto příznaky:

Co se stane, když bude mít člověk dlouhodobě vysoký tlak

Vysoký krevní tlak se označuje také jako hypertenze a pokud budete tento stav dlouhodobě ignorovat, může to pro vás mít špatné zdravotní následky. Kvůli vysokému krevnímu tlaku se poškozují krevní cévy a také orgány. Pokud se na hypertenzi nepřijde včas, mohou být některé orgány nenávratně poškozeny a také je člověk ohrožen na životě. Hypertenze také zatěžuje srdce a pokud by byla hypertenze dlouhodobě neléčená, povede to ke chronické srdeční slabosti nebo infarktu.

měřič krevního tlaku na zápěstí

Pozor na tyto potraviny a nápoje

Při zjištění hypertenze by si člověk měl uvědomit, že prášky od lékaře jsou sice nejrychlejším možným řešením, ale mohou mít i nepříznivé vedlejší účinky. Jestliže to tedy váš stav nevyžaduje, snažte se postupně do života zařadit více pohybu, zeleniny a ovoce. Zaměřte se na to, jaké potraviny jíte a pokuste se mít vyvážený a zdravý jídelníček. Velice podstatná je redukce hmotnosti. Určitě se vyvarujte velkého množství alkoholu a pokud možno, nepijte na nějaký čas vůbec. Snižte také příjem soli ve stravě a jestliže kouříte, tak postupně snižte počet vykouřených cigaret za den a časem třeba přestanete úplně.

Kontrolujte pravidelně svůj krevní tlak

To, že vás nic nebolí a nemáte žádné zdravotní potíže neznamená, že nemáte hypertenzi. Pokud tedy můžete, udělejte vše proto, abyste si mohli pravidelně kontrolovat krevní tlak. Zakupte si tedy domů měřič tlaku nebo choďte na pravidelné kontroly k lékaři. Předejdete tak mnoha problémům a pokud se navíc na hypertenzi přijde včas, je možné ji začít léčit ještě předtím než stihne poškodit nějaké orgány. Nejlepší možnou variantou je však to, když se o sebe budete starat a pokusíte se dodržovat zdravější životní styl.

« Recepty s mletým masem, které se hodí i k obědu Dorty, které můžete připravit na každou oslavu »