Dorty, které můžete připravit na každou oslavu

MrOferto
Hledáte inspiraci na výrobu lahodných dortů, které potěší každého na vaší oslavě? Naše recepty na dorty jsou ideální volbou pro ty, kteří chtějí připravit něco výjimečného a sladkého. Přečtěte si náš článek a objevte různé druhy dortů, které snadno připravíte doma a oslní všechny vaše hosty. Bez ohledu na to, zda máte rádi tradiční ovocné dorty nebo neotřelé kombinace chutí, naše recepty na dorty vám poskytnou inspiraci na mnoho skvělých nápadů. Vydejte se na cestu do světa sladkých dobrodružství a připravte si nezapomenutelné dorty na každou oslavu!
Dorty, které můžete připravit na každou oslavu

Čokoládový dort s vanilkovou náplní

Čokoládový dort patří mezi nejoblíbenější dezerty a celkově je čokoláda velice oblíbenou surovinou. V případě, že jste dostali chuť na čokoládový dort a rádi byste jej připravili na nadcházející oslavu, můžete jej udělat podle tohoto receptu. Připravte si:

V prvním kroku si vezměte misku a do ní rozbijte vejce. Poté sáhněte po ručním šlehači a při šlehání postupně přidávejte 120 g cukru. Dále přidejte při stálém šlehání olej a ostatní sypké suroviny. Po vyšlehání těsta jej vylijte do pečící formy na dort a dejte péct do trouby předehřáté na 180 °C na 30 minut.

Při pečení dortu budete mít dostatek času na to, abyste si připravili náplň do dortu. Do hrnce si dejte kukuřičný škrob společně s 250 ml mléka. Tuto směs postupně přiveďte k varu a následně míchejte ještě 30 sekund. Poté vypněte plotýnku a do směsi přisypejte vanilkový cukr. Nakonec vše opět promíchejte. Až se dopeče piškot, vyndejte jej z trouby, nechte lehce vychladnout a poté s pomocí nitě rozdělte napůl.

Do misky si dejte máslo s kondenzovaným mlékem a poté promíchejte společně s dortovou náplní. Pokud byste chtěli, můžete dortovou náplň ještě trochu vyšlehat. Nakonec si 1 část dortu pomažte touto náplní a přiložte druhou dortovou polovinu. Dort umístěte na 6 až 8 hodin do lednice a poté jej můžete podávat. V případě, že by se vám zdál dort příliš nudný, můžete jej přelít čokoládovou polevou a posypat ozdobami.

kousek čokoládového dortu

Vrstvený karamelový dort

Lidé mají velmi rádi jednoduché recepty a zrovna tento vrstvený dort s karamelem je jedním z nich. Pokud máte rádi navíc karamel, je zcela jasné, že tento recept je pro vás skvělou volbou. Abyste si jej mohli udělat, připravte si tyto suroviny:

Na krém:

Zpočátku je dobré, když začnete tím, že si připravíte piškot, který je základem celého dortu. V misce si tedy smíchejte vejce, moučkový cukr a vanilkový cukr. Tyto suroviny vyšlehejte metličkou a následně přidejte ještě kefír a opět promíchejte. Až budete mít důkladně promícháno, přichází na řadu jedlá soda, rostlinný olej, prosátá mouka, kakao a prášek do pečiva.

Tyto ingredience také dobře promíchejte aby bylo vše nakonec krásně hladké. Toto tekuté těsto si přendejte do dortové formy a dejte jej péct na 170 °C. Vše by se mělo péct asi 45 minut. Po dopečení si piškot vyndejte a s pomocí nitě nebo delšího nože nakrájejte piškot na 3 pláty.

Nyní si můžete připravit náplň do dortu, která jej krásně dochutí. Do misky si dejte kondenzované karamelové mléko a kysanou smetanu. Suroviny důkladně promíchejte s pomocí metličky. Na každý plát poté natřete tento krém. Na poslední plát také natřete krém a nezapomeňte celý dort posypat kousky piškotu, které odpadly při řezání nebo mazání.

« Jaké jsou příznaky vysokého krevního tlaku a jak hypertenzi léčit? Díky těmto uklízecím tipům nebude znát, že máte domácího mazlíčka »