Jak využít velkou nadílku rajčat

MrOferto
Pokud jste si již na jaře nebo na začátku léta zasadili rajčata, pravděpodobně v současné době dozrávají nebo teprve budou dozrávat. V mnoha případech se však může stát, že budete mít tak velkou nadílku této zeleniny, že nebudete vědět, co s ní. Tento problém vám může pomoci vyřešit několik tipů, jak rajčata zpracovat. Je jasné, že s největší pravděpodobností si tuto potravinu budete dávat jako přílohu k mnoha jídlům, ale zároveň ji můžete využít i dalšími způsoby.
Jak využít velkou nadílku rajčat

Rajčatová omáčka je nejlepší ta domácí

Jestliže si čas od času dáváte jídla, která jste doposud neměli, pravděpodobně už se vám na talíři objevila rajská omáčka. V současné době lze tyto omáčky zakoupit i v instantní podobě, ale po ochutnání rychle zjistíte, že nejsou moc dobré. Pravá domácí rajská omáčka lze vytvořit z rajčat a pokud jich máte doma dostatek, můžete je využít tímto způsobem. Jakmile ochutnáte domácí rajskou omáčku, uvidíte, že si příště budete rajčata pěstovat hlavně pro výrobu této omáčky.

Sušená rajčata si oblíbilo hodně lidí

V minulosti měla společnost ráda hlavně čerstvá rajčata, která si mohou dát jen tak ke svačině, po cestě z práce nebo kdykoliv, když půjdou na zahrádku a na keři najdou nějaký nový zralý plod. V současné době se však do popředí dostávají také sušená rajčata. Ta lze servírovat k mnoha jídlům, ale také k míchaným vajíčkům, které si můžete dát jak na snídani, tak na večeři. Zkuste si proto pár rajčat nasušit a poté je dát k nějakému pokrmu. Uvidíte, zda si je oblíbíte, či nikoliv.

sušená rajčata

Rajčatový salát

Pokud jste chodili ve školce nebo ve škole na obědy do školní jídelny, pravděpodobně jste si již vyzkoušeli rajčatový salát s cibulí. Tento recept se nevytváří pouze ve školní jídelně, ale také v mnoha domácnostech, protože se jedná o poměrně zdravý salát plný zeleniny. Jeho příprava navíc není složitá a lze salát připravit jako přílohu k hlavnímu jídlu.

Rajská polévka

Rajská polévka nepatří mezi polévky, které by si oblíbila větší část lidí. I přesto si na ní často pochutná několik lidí a tito lidé si ji mohou připravit i sami doma. Domácí rajčata jsou mnohokrát šťavnatější a chutnější než ty kupovaná, a proto pokud si rajskou polévku uděláte doma, možná vám bude chutnat více než ta, kterou si dáte kdekoliv jinde, kde nepoužívají domácí rajčata.

rajská polévka

Zdravější verze zeleninového smoothie

Smoothie si většina lidí spojí s ovocem a se sladkou chutí. Pokud byste si ale chtěli dát tak trochu něco jiného, můžete si vyzkoušet rajčatové smoothie, jenž lze doplnit mrkví a bylinkami. Takové smoothie je méně kalorické a s menším množstvím cukru. Pokud by vám zachutnalo, můžete takové smoothie obohatit i jinými druhy zeleniny a uvidíte, jaká kombinace s rajčaty vám zachutná nejvíce.

Sterilovaná rajčata ve sklenici

Během roku se vám může kdykoliv stát, že budete potřebovat rajčata, ale v obchodě budou poměrně drahá. V případě, že se bude jednat například o zimní období a vy nebudete mít rajčata ani na zahrádce, můžete si je pro takové situace dopředu sterilovat. Jednoduše zavařte rajčata ve sklenicích a poté je můžete kdykoliv použít na jakýkoliv recept, do něhož je tato zelenina potřeba.

« Jak se zbavit nervozity? Nejčastější příznaky cukrovky, které není dobré podceňovat »