Jak se zbavit nervozity?

MrOferto
Nervozita je emoce, kterou tělo dává najevo, že je ve velkém stresu. Člověk se většinou cítí nervózní, pokud se ocitne v nekomfortním prostředí a netuší, co jej čeká. Nervozita je zcela přirozenou součástí života každého člověka, ale může také negativně zasahovat do každodenních povinností. Jestliže jste často nervózní, zkuste tyto triky, jak se uklidnit.
Jak se zbavit nervozity?

Co je to vlastně nervozita?

Jak je již výše zmíněno, nervozita je emoční stav, který je úzce spjat s úzkostí a nervovým napětím. Nervozitou tělo reaguje na nové situace nebo na situace, kdy člověk zažívá obavy a nemá žádné jistoty. Pokud o tomto pojmenování slyšíte poprvé, podívejte se na způsoby, jimiž se tento stav projevuje:

Jak se zbavit těchto nepříjemných pocitů?

Je zcela normální, že během života zažijete nervozitu několikrát. Nejčastěji se s ní setkáte před důležitou zkouškou, před schůzkou s někým cizím nebo před vystoupením. Tento stav je přirozenou reakcí těla na něco, na co není zvyklé, nebo pokud máte z něčeho obavy. Pokud je váš stav velice vážný a nervozita ovlivňuje váš každodenní život, měli byste vyhledat odbornou pomoc (psycholog, psychiatr). Dále je možné se tohoto stavu zbavit nebo jej alespoň zmírnit několika faktory:

nervózní žena

Malý tip na závěr

I když se všechny výše zmíněné rady mohou zdát jako dobré, ne vždy pomohou v každé situaci. U mnoha lidí se ale osvědčilo, že pokud se ocitnou nervózní, je dobré se začít soustředit na to, co máte okolo sebe. V hlavě si říkejte: co vidíte, co cítíte, co máte na sobě, ohmatejte kabelku / batoh. V hlavě si říkejte, jaké tvary či materiál cítíte, jaké mají jednotlivé věci v místnosti barvy, v jak velké místnosti se nacházíte. Začněte postupně počítat jednotlivé věci atd. Jednoduše se v hlavě začněte soustředit na něco jiného, než je nervozita a odkloňte myšlenky jiným směrem. Tento postup vám může pomoci zmírnit pocity nervozity a uklidnit se.

« Co pořídit předtím, než si domů přinesete zakrslého králíčka Jak využít velkou nadílku rajčat »