Jak správně odlíčit obličej

MrOferto
Nezáleží na tom, zda se líčíte či nikoliv, protože na pleti zůstává po celém dni velké množství nečistot. Pokud tyto nečistoty každý den neodstraníte, mohou se u vás objevit potíže s pletí právě kvůli nečistotám a bakteriím. Jestliže se líčíte, mělo by pro vás být odličování ještě důležitější. Abyste vaši pleť ochránili před negativními vlivy a udrželi jste ji zdravou, chraňte ji například správným odličováním.
Jak správně odlíčit obličej

Výběr vhodných přípravků

Na trhu je široká nabídka přípravků, které můžete použít k tomu, abyste obličej odlíčili. Při výběru je ale potřeba dbát na to, aby byl přípravek vhodný právě pro váš typ pleti. Zároveň je dobré si některé produkty nejprve vyzkoušet, jelikož v obchodech můžete narazit na micelární vody, oleje, mléka a pleťové vody. Až po vyzkoušení jednotlivých produktů je možné určit ten, který vám vyhovuje nejvíce.

Dodržování hygieny

Možná se vám stává, že večer předtím, než se jdete vykoupat, se jednoduše odlíčíte ihned poté, co přijdete do koupelny. V takovém případě však nezapomínejte na to, že si nejprve musíte umýt ruce. Tímto postupem zamezíte tomu, abyste si na obličej nanesli nečistoty z rukou. Zároveň pokud si před odlíčením musíte vyndat kontaktní čočky, je mytí rukou velmi důležité.

Šetrné odlíčení očí

Jakmile se pustíte do odličování, začněte očním make-upem. Přípravek k odlíčení naneste na vatový tamponek v dostatečném množství a poté tamponek přiložte na zavřené oko. Pár sekund vyčkejte, aby se make-up rozpustil a poté jej jemně setřete směrem od vnitřního koutku oka ven. Tento postup opakujte, dokud nebude všechno líčení z vašich očí odstraněno.

Odstraňte make-up i z obličeje

Při odličování zbytku obličeje opět naneste na čistý vatový tamponek vhodný přípravek a poté jemně masírujte vaši pleť. Vždy, když bude tamponek znečištěný, použijte nový. Obličej odličujte směrem nahoru a pokračujte tak dlouho, dokud nebude tamponek či ubrousek zcela čistý. Nezapomínejte na to, že touto péčí se staráte o váš obličej a je tedy velmi vhodné, abyste se k pleti chovali šetrně. Při odličování tedy na pleť netlačte a ani ji nedrhněte.

žena s make-upem

Po odlíčení obličej opláchněte

Jestliže se odličujete těsně předtím, než se půjdete vykoupat, můžete si obličej opláchnout až při koupeli. Pokud nemáte v plánu koupel po odlíčení, tak obličej opláchněte vlažnou vodou. Tím zajistíte, že z obličeje odstraníte veškeré zbytky make-upu. V případě, že byste měli po opláchnutí obličeje černé fleky pod očima, pravděpodobně jste si tuto část špatně odlíčili a měli byste se na tuto partii příště více zaměřit.

Odličování ve sprše / vaně

Někteří lidé dávají přednost tomu, že se odlíčí až ve vaně / sprše. Díky tomu nezatěžují životní prostředí odpadky (použitými vatovými tamponky) a odlíčení je pro ně jednodušší, jelikož odlíčí vše najednou. Pro tyto případy existují čistící gely a pěny, které nanesete na vlhkou pokožku a jemně ji promasírujete. Nakonec je potřeba obličej opláchnout vodou.

Hydratace po každém odlíčení

Na závěr každé péče o pleť je dobré aplikovat hydratační přípravky. Mezi ty patří například hydratační krém, sérum nebo jiný produkt. Hydratační přípravky jemně vklepejte do pleti konečky prstů nebo je vmasírujte. Tímto krokem také prokrvíte vaši pokožku a zabráníte rychlému stárnutí.

Jakmile se začnete správně odličovat, je větší pravděpodobnost, že nebudete mít problémy s akné či podrážděností. Vaše pokožka by měla zůstat díky pravidelnému a šetrnému odličování zdravá, lesklá a bez nedokonalostí.

« Domácí pomazánky, ke kterým vám bude stačit jen pečivo Ušetřete při nákupu podzimních dekorací, které vnesou nádech podzimu k vám domů »