Ušetřete při nákupu podzimních dekorací, které vnesou nádech podzimu k vám domů

MrOferto
Domácí výzdoba dokáže krásně zútulnit bydlení, navodit příjemný pocit pohody a také umí sloužit jako dekorace. Jestliže byste chtěli mít váš domov hezky vyzdobený a užít si podzim, můžete si vyrobit nebo pořídit levně dekorace, které vnesou nádech podzimu k vám domů.
Ušetřete při nákupu podzimních dekorací, které vnesou  nádech podzimu k vám domů

Dýně a dýňové svíčky

Kromě toho, že dýně patří mezi nejzákladnější dekorace na Halloween, tak se také jedná o skvělou podzimní dekoraci, kterou si můžete pořídit hned v mnoha barvách a různých tvarech. Tuto dekoraci můžete použít jak do interiéru, tak do exteriéru. Dýni seženete ve stáncích s ovocem a zeleninou nebo v klasických supermarketech a hypermarketech.

V případě, že si dýni i vydlabete, nebo si pořídíte keramickou, můžete do ní poté vkládat svíčku, kterou vždy večer zapálíte. Díky této dekoraci budete více vnímat to, že je podzim a večer si naopak můžete zpříjemnit atmosféru tím, že do dýně dáte zapálenou svíčku.

dýně podzim

Barevné listí vás vyjde nejlevněji

Jestliže se koukáte okolo sebe, když jste venku nebo zrovna jedete do práce, můžete si vždy na podzim, jakmile se ochladí, všimnout krásně zbarvených stromů. Všemi barvami hrají na stromech listy, které postupně opadávají a vy si je můžete nasbírat zdarma.

Doma si následně můžete tvořit s dětmi ježečky (z papíru vystřihnete tvar ježka a poté mu listy lepíte jako bodliny) nebo lze z listí vytvořit dekorativní věnec, kytici či listí použít jako dekoraci na stůl nebo k dýni.

Ovoce a ořechy

V případě, že u vás doma pravidelně jíte ovoce či ořechy nebo máte na zahradě tyto plody, můžete je využít jako podzimní dekoraci. Pořiďte si nebo zkuste prohledat váš domov, zda nenajdete hezký košík či jinou nádobu, do které umístíte například hrušky, ořechy, jablka nebo granátová jablka.

Tuto nádobu s ovocem a ořechy lze následně dát na okno, na stůl nebo na jakékoliv jiné místo, kde bude jako dekorace. Tato výzdoba je navíc skvělá v tom, že hodně lidí může dostat chuť na vaše ovoce a třeba se vám tak podaří, aby vaše děti nebo zbytek členů rodiny, začal jíst více zdravých potravin.

Kytice ze sušených květin

Usušit si květiny není nic složitého a zvládnou to i děti. Jestliže si ale nasušíte luční kvítí a další rostliny, můžete je poté svázat všechny dohromady a vytvořit tak kytici. Tato dekorace vydrží mnoho let, pokud ji vždy po podzimu pečlivě uschováte. Ze sušených květin lze vyrobit i věnce a následně můžete tyto výrobky zavěsit na stěnu nebo na jiné místo, kde budou sloužit jako ozdoba.

podzimní dekorace

Chryzantémy mají krásně syté barvy

Na podzim už není mnoho rostlin, které by svými barvami zdobily zahrady a domácnosti. Existuje ale například rostlina s názvem Chryzantéma, která je na podzim velice oblíbená. Chryzantémy mají různé barvy a můžete je umístit i venku do květináčů. Tyto rostliny potěší nejedno oko, protože jejich barva je krásně sytá.

Za podzimní dekorace nemusíte utrácet hodně peněz a můžete ještě ušetřit, když si dekorace vyrobíte doma sami. Díky tomu si vytvoříte něco vlastního, zapojíte vaši kreativitu a ozdoby budou přesně podle vás. Jakmile začnete s podzimní výzdobou a umístíte si venku nebo doma různé dekorace, uvidíte, že se budete cítit mnohem příjemněji a více budete vnímat to, jak se mění roční období.

« Jak správně odlíčit obličej Technologie budoucnosti: Jaký vliv mají na náš každodenní život? »