Díky těmto uklízecím tipům nebude znát, že máte domácího mazlíčka

MrOferto
Milujete své domácí mazlíčky, ale nechcete, aby bylo vaše bydlení přeplněno kočičími nebo psími chlupy? Naše tipy na úklid vám pomohou udržet váš domov čistý a uklizený, aniž byste museli vzdát se svého mazlíčka. Přečtěte si náš článek a objevte užitečné rady a triky, jak udržet váš domov čistý a svěží, aniž byste museli trávit hodiny úklidem. Bez ohledu na to, zda máte kočku, psa nebo jiné zvíře, naše tipy vám pomohou udržet váš domov čistý a krásný.
Díky těmto uklízecím tipům nebude znát, že máte domácího mazlíčka

Chlupy nemusí být problém, když zjistíte, jak na ně

U zvířátek bývá pro většinu jejich majitelů problém to, že hodně línají a vlastně celoročně pouští chlupy. Během roku ale nastává období, kdy je toto línání mnohem horší a to je primárně ve chvíli, kdy se razantně mění počasí. Pořiďte si proto kartáč / hřebínek, abyste mohli svému zvířátku pravidelně česat srst a tím jej zbavit přebytečných chlupů, které by jinak odpadly na zem.

Kvalitní strava a péče o zvíře je důležitá

Línání srsti u svého zvířete razantně ovlivníte tím, když se o něj budete dobře starat. Pokud totiž dopřejete svému mazlíčkovi kvalitní stravu, neustálý přístup k pitné vodě a budete se o něj dobře starat, nebude tolik línat. Některá plemena psů i koček ale pouští chlupy i přes skvělou péči. V takovém případě se budete muset více starat i o svou domácnost.

Na hladké povrchy použijte vodu a mop

Mnozí majitelé zvířátek si mylně myslí, že když mají doma například psa, tak musí hodně luxovat. To sice není na škodu, ale jestliže jsou ve vaší domácnosti primárně hladké podlahy (plovoucí podlaha, linoleum nebo kachličky), tak pro vás bude mnohem účinnější mop s vodou nebo navlhčený hadřík. Tyto uklízecí prostředky totiž zachytí více nečistot než vysavač, který je vhodnější spíše na jiné povrchy. 

Psi na posteli

 

Zapáchající koberec plný chlupů

Pokud máte doma koberec, na němž tráví většinu času váš pejsek, kočička či jiný domácí mazlíček, může se stát, že na něm časem objevíte velké množství chlupů a možná i nežádoucí zápach. V takové chvíli sáhněte po vysavači a důkladně koberec vysajte. V dnešní době existuje na trhu hodně vysavačů, které jsou určené primárně pro majitele domácích zvířátek, kteří často řeší chlupy na koberci.

Zápachu se můžete zbavit čističem na koberce z drogerie, ale použít můžete i obyčejnou jedlou sodu a váš oblíbený esenciální olej. Jedlou sodu promíchejte s pár kapkami esenciálního oleje a poté sodu vysypte na koberec. Zde ji nechte 10 minut působit a poté koberec důkladně vysajte. Pozor dávejte na to, abyste nepoužili příliš velké množství oleje, který by mohl napáchat více škody než užitku.

Sedačka, koberec i oblečení zcela bez chloupků

Nejčastěji řeší majitelé domácích zvířátek chlupy hlavně na oblečení. Mnoha lidem už se totiž stalo, že si na sebe vzali formální oděv do práce a jakmile vyrazili na cestu, všimli si na sobě hodně chlupů od jejich zvířátka. I když se v danou chvíli hodí hlavně čistící válečky, jenž na sebe nasbírají hodně chloupků, určitě je lepší variantou to, když budete udržovat sedačku i vaše oblečení bez chlupů. Jak na to?

Pořiďte si pogumované hadříky, odstraňovače chlupů, pohlcovače chlupů do pračky, čistící válečky a mnoho dalších doplňků, které pomáhají při úklidu chloupků. Snažte se, aby se vaši mazlíčci nedostali do skříní a pokud máte, tak používejte na sušení prádla sušičku. Určitě je také dobré pravidelně luxovat židle, křesla a sedačky, ze kterých se chlupy na vaše oblečení dostanou velmi snadno. Díky těmto trikům by se vám mělo podařit udržovat domácnost téměř bez chlupů.

« Dorty, které můžete připravit na každou oslavu 2 různé recepty s kuřecím masem »