2 různé recepty s kuřecím masem

MrOferto
Máte rádi kuřecí maso a hledáte nové recepty na jeho přípravu? Přečtěte si náš článek a objevte dva různé recepty, jak připravit chutná a zdravá jídla s kuřecím masem. S našimi návody a tipy se stanete mistrem v přípravě kuřecích pokrmů, které okouzlí vaše chuťové pohárky i vaše blízké. Bez ohledu na to, zda máte rádi tradiční jídla nebo experimentování s novými recepty, naše recepty s kuřecím masem vám poskytnou inspiraci na mnoho chutných jídel.
2 různé recepty s kuřecím masem

Jak se zpracovává kuřecí maso

Většina lidí si nekoupí nějaký druh masa jen z toho důvodu, že vůbec netuší, jak jej připravit. Kuřecí maso je velmi jednoduché připravit či zpracovat. Pokud budete mít doma například kuřecí prsa bez kosti, nebudete s ním mít mnoho práce. Jednoduše si vezměte kuřecí prso a omyjte jej pod tekoucí vodou.

Poté jej můžete rozříznout podélně a tím daný kousek rozdělit na 2 tenké. Následně okrájejte nožem šlachy nebo bílé kousky, tím maso očistíte. Pokud vám tyto bílé kousky nevadí, můžete je na kuřecí mase nechat. Po okrájení masa jej máte připravené k tomu, abyste s ním mohli pracovat dále.

Smažené kuřecí rolky

Pokud se chystáte připravit si oběd či večeři a máte koupené kuřecí maso, můžete si z něj udělat smažené kuřecí rolky podle tohoto receptu. Jednoduše si nachystejte tyto suroviny:

Jakmile začnete připravovat tento recept, připravte si kuřecí maso tak, že 1 kuřecí prso rozkrojíte napůl. To samé udělejte i s ostatními kuřecími prsy. Až budete mít hotovo, pořádně maso naklepejte, aby bylo hezky tenké. Poté maso osolte a okořeňte vaším oblíbeným kořením. V mističce si smíchejte tavený sýr se sušeným koprem a tuto směs následně natřete na naklepaný plátek masa. Následně můžete kuřecí plátek s náplní srolovat a tento postup praktikujte u každého kousku masa.

Nakonec všechny dlouhé ruličky rozkrojte v polovině tak, že vám vznikne několik malých kuřecích rolek. Do hlubokého talíře si rozklepněte vajíčko, rozmíchejte jej a do druhého hlubokého talíře si nasypte mouku. Následně si můžete vzít kuřecí rolky a postupně je obalovat nejdříve v mouce a pak ve vajíčku. Nakonec každou obalenou rolku osmažte na pánvi z obou stran dozlatova. Až budete mít rolky dosmažené, můžete je rovnou podávat například s uvařenými brambory nebo s hranolky.

Kuřecí maso

Zapečené kuřecí maso se 4 druhy sýru

Pokud nemáte rádi dlouhé vaření nebo nechcete trávit moc času v kuchyni, určitě se vám bude líbit recept na zapečené kuřecí maso se 4 druhy sýru. Abyste si jej mohli připravit, nachystejte si tyto suroviny:

V prvním kroce příprav si vezměte pánev a dejte na ní rozehřát olej. Poté dejte do pánve veškerou nakrájenou zeleninu a trochu ji povařte / osmažte na oleji, aby lehce změkla. Následně dejte pánev se zeleninou stranou. Následně si vezměte menší mističku a v ní si smíchejte veškeré koření, sůl, pepř i citronovou šťávu. Hned poté si vezměte kuřecí prsa v celku, omyjte je, osušte kuchyňskou utěrkou a následně na každý kousek masa naneste pastu, která vám vznikla v mističce s kořením.

Do hlubokého talíře si dejte vejce a do druhého hlubokého talíře dejte strouhanku. Maso s pastou z koření obalte ve vejci a poté hned ve strouhance. Každý obalený kus masa můžete vložit do pánve se zeleninou, kterou jste si dali hned na začátku stranou. Maso nyní osmažte z obou stran tak, aby se lehce opeklo. Až budete mít hotovo, nachystejte si vhodnou zapékací mísu a do ní dejte opečené kuřecí maso společně se zeleninou. Do zapékací mísy následně přilijte i připravený kuřecí vývar.

Než dáte všechny suroviny v zapékací míse péct, nezapomeňte na to hlavní, čímž jsou sýry. Ty všechny kromě taveného nastrouhejte klidně nahrubo a poté s nimi posypejte celou zapékací mísu tak, aby se kuřecí maso se zeleninou hezky schovalo pod nánosem sýru. Jako třešničku na dort nakrájejte slaninu na malé kousky a posypte s ní zapékací mísu. Troubu si předehřejte na 180 °C a až v ní bude požadovaná teplota, dejte zapékací mísu s kuřecím masem péct asi na 30 minut. Poté můžete rovnou podávat například s hranolky nebo s bramborami.

« Díky těmto uklízecím tipům nebude znát, že máte domácího mazlíčka Jak se postarat o trávník po zimě »