3 recepty, které vám připomenou pizzu

MrOferto
Pizza pochází z Itálie a již na konci 17. století vzniklo mnoho podniků, které si zaměřovaly na její výrobu. V současné době se nachází pizzerie téměř v každém městě, ale jen málo podniků umí pizzu doopravdy výbornou.
3 recepty, které vám připomenou pizzu

Pizza pochází z Itálie a již na konci 17. století vzniklo mnoho podniků, které si zaměřovaly na její výrobu. V současné době se nachází pizzerie téměř v každém městě, ale jen málo podniků umí pizzu doopravdy výbornou. Pokud vás již nebaví si pizzu pouze objednávat, a navíc byste si rádi zpestřili jídelníček, upečte si doma pochoutky, které vám pizzu jistě připomenou. Při nákupu surovin se vydejte do prodejny Lidl, kde najdete širokou nabídku surovin.

Pizza tyčinky, které milují i děti

Pokud vás již nebaví typický kulatý tvar pizzy a chtěli byste si dát trochu něco jiného, ale s podobnou chutí, vyzkoušejte pizza tyčinky z listového těsta. Na jejich pečení budete potřebovat několik surovin a také pečící troubu, které vám zajistí krásně vláčné a zároveň křupavé tyčinky.

Na trhu si můžete zakoupit listové těsto pouze smotané do ruličky nebo takové, které budete muset ještě rozválet. Ať už si koupíte jakékoliv, doma si těsto vyválejte na desce a poté jej rozdělte na dvě stejně velké části. Na jednu polovinu poskládejte šunku. Na druhou natřete kečup a posypte oreganem. Druhou polovinu poté vezměte a přiklopte stranou s kečupem na polovinu těsta se šunkou.

Nožem nebo kolečkovým kráječem poté nakrájejte pásky, jež budou široké přibližně 2 centimetry. Každý pásek poté jednotlivě vezměte do ruky a smotejte do spirálky. Všechny položte na plech, který si vyložíte pečícím papírem a potřete je rozšlehaným vejcem. Kdo bude chtít, může je ještě posypat hrubou solí. Troubu si předehřejte na 200 °C a tyčinky pečte přibližně 15 minut. K pizzovým tyčinkám poté můžete podávat čerstvou nakrájenou zeleninu. Dobrou zprávou je, že toto občerstvení se hodí i na dětské oslavy, protože děti tyto tyčinky milují.


Obložené pizza chlebíčky

Každý z nás je ohledně pojmu chlebíček pravděpodobně zvyklý na kousek veky, která je namazaná bramborovým salátem nebo jinou pomazánkou. Na chlebíček se dále dává vajíčko, šunka, kyselá okurka, paprika nebo salám. V tomto případě si ale můžete doma připravit obložené pizza chlebíčky, které se skvěle hodí jako rychlé občerstvení i pro nečekanou návštěvu. Jiní lidé je ocení spíše na večer k filmu. K jejich přípravě si nachystejte několik surovin.

Jakmile si nachystáte veškeré potřebné suroviny, můžete se pustit do práce. Pečivo si nakrájejte na plátky a v případě rohlíků je rozřízněte napůl nebo na kolečka. Následně si vezměte k ruce ostrý nůž na krájení uzenin a zeleniny. Sýr nastrouhejte nahrubo a všechny nakrájené ingredience dejte do mísy. Do té přidejte ještě 2 polévkové lžíce majonézy a všechno promíchejte. Tuto směs nakonec naneste na nakrájené pečivo a dejte zapéct do trouby. Tu stačí předehřát na 180 °C a obložené chlebíčky péct po dobu 10 až 15 minut. Pokrm můžete podávat s nakrájenou čerstvou zeleninou.

Pizza šneky budete mít hotové do pár minut

Pizza šneky připravuje většina lidí na různé oslavy nebo události, protože jejich příprava není vůbec složitá a zvládnou je upéct i děti.

Je velmi pravděpodobné, že většinu z výše zmíněných ingrediencí naleznete i doma. Až si vše nachystáte, otevřete zakoupené listové těsto a rozrolujte jej. Celou plochu těsta potřete kečupem, posypte kořením a začněte skládat šunku, salám a plátky sýru. Nakonec vše opět srolujte a potřete olivovým olejem nebo rozšlehaným vajíčkem. Ruličku rozkrájejte na malé šneky a ty pokládejte na plech s pečícím papírem. Troubu si předehřejte na 180°C a poté pečte šneky po dobu 20 až 30 minut.


« 10+ Zajímavostí ze světa potravin Jak se zbavit vodního kamene v domácnosti »