Voda z uvařených brambor dokáže v domácnosti zázraky

MrOferto
Většina domácností si doma pravidelně vaří brambory a vodu z nich poté vylijí do odpadu. Kdyby lidé věděli, že vylévají naprostý zázrak, pravděpodobně by si ji nechávali. Samotné brambory a voda z nich jsou pro člověka velmi prospěšné nejen zdravotně, ale také při úklidu. Podívejte se proto na několik výhod a triků, které je dobré znát.
Voda z uvařených brambor dokáže v domácnosti zázraky

Brambory mají mnoho zdravotních výhod

Až si budete kupovat příště v obchodě brambory, vezměte si jich rovnou více. Brambory jsou totiž plné antioxidantů, které jsou v dnešní době velmi potřebné. Dále v bramborách naleznete hodně minerálů, jako je například draslík, hořčík, fosfor, železo, jód a mnoho dalších. Brambory obsahují také vitamíny (C, B, B1, B2) nebo bílkoviny. Skvělou zprávou pro některé lidi je také to, že se hodí na dny, v nichž jíte dietně, jelikož mají nízký obsah energie, vysoký obsah vlákniny a nejsou tučné.

Pokud vám tyto fakty nestačí k tomu, abyste začali jíst více brambor, možná vás přesvědčí to, že brambory dokáží snížit hladinu cholesterolu, mírní překyselení žaludku, pomáhají při žaludečních vředech, zánětu žaludku a pálení žáhy. Tuto surovinu si nemusíte pouze kupovat v obchodě, ale lze si ji také pěstovat doma. Nejedná se o nic složitého a pěstování brambor zvládnou i začátečníci. Po uvaření této potraviny vám vždy zbyde voda, kterou nikdy nevylévejte. Můžete ji totiž využít dále.

Bramborová voda jako skvělé a levné hnojivo

Jakmile dovaříte brambory, slijte si vodu do další nádoby. Nechte tekutinu vychladnout a jakmile nebude teplá, můžete s ní zalít zeleninu, kterou si pěstujete na zahrádce. Rostliny z této vody využijí hlavně draslík, železo, vápník nebo hořčík. Jediné, na co si musíte dávat pozor, je sůl. Ta se nesmí na rostliny dostat a pokud budete vařit brambory, osolte si je až přímo na talíři, aby se voda z nich dala použít.

Úklid domácnosti s pomocí bramborové vody

Až se příště budete rozčilovat nad vodním kamenem a jeho složitým odstraňováním, zkuste bramborovou vodu, s níž se můžete vodního kamene jednoduše zbavit. Nejčastěji se vodní kámen usazuje na vodovodních bateriích nebo v rychlovarné konvici. Až jej budete chtít odstranit, jednoduše nalijte do rychlovarné konvice horkou bramborovou vodu a nechte působit. Jakmile voda vychladne, zatřepejte několikrát s konvicí a poté vodu vylijte. Rychlovarnou konvici nezapomeňte nakonec vypláchnout ještě čistou vodou.

V koupelně nebo v kuchyni si také lze velice často všimnout skvrn od mýdla, které někdy nelze ihned vyčistit. K odstranění těchto skvrn vám také pomůže bramborová voda. Jednoduše si vezměte hadřík nebo houbičku a s touto tekutinou skvrny několikrát přetřete.

Bramborová voda využití

Bramborová voda se vám bude hodit také v momentě, kdy se vám budou zdát vaše příbory vcelku zašlé nebo budete chtít rozleštit stříbro. Tekutinu stačí nechat vychladnout a poté s ní umýt to, co zrovna budete potřebovat. Krásně umí obnovit také vzhled linolea. Zkuste tedy s touto tekutinou vytřít všechna linolea u vás doma a brzy poté uvidíte, jak se opět krásně lesknou.

Krásné vlasy a pleť

Péče o vlasy a pleť je vcelku důležitou součástí života každé ženy i muže, a právě bramborová voda vám může hodně pomoci. Nemusíte nutně utrácet za drahé přípravky, jelikož si jistě vystačíte s touto tekutinou. Jestliže vás trápí lámavé a suché vlasy, zkuste si příště umýt vlasy s bramborovou vodou a nechte vodu na vlasech dalších 20 minut působit. Nakonec ji všechnu z vlasů opláchněte.

Hladší pokožku a pleť bez jakéhokoliv problému vám může zajistit bramborová voda, jež budete používat jako tonikum. Každý den ji naneste na vatový tamponek a potřete pleť před spaním. Výsledky by se měly dostavit do několika dní a vodu lze používat úplně každý den bez omezení. Nezapomínejte také na hydratační krém, který potřebuje každá pleť.

« Velmi rychlé recepty na sladké občerstvení pro návštěvu Jak využít popel ze dřeva, abyste jej nemuseli vyhazovat »