Užijte si jaro naplno. Inspirace pro jarní aktivity doma i venku

MrOferto
Jaro je ročním obdobím, na které se těší velké množství lidí. Zima totiž na spoustu osob působí negativně, depresivně a většině chybí sluníčko. V momentě, kdy se venku začne oteplovat, rostliny začnou kvést a celkově o sobě jaro začne dávat vědět, vydá se hodně lidí ven. Abyste si i vy užili jaro naplno, podívejte se na tipy na jarní aktivity.
Užijte si jaro naplno. Inspirace pro jarní aktivity doma i venku

Procházky a pobyty v přírodě

Na stanování nebo kempování sice na jaře ještě není úplně nejvhodnější počasí, přesto ale můžete trávit venku hodně času. Využívejte například i obědovou pauzu k tomu, abyste mohli být venku. Při obědové pauze je možné si dát oběd na terase či zahrádce restaurace.

Až budete doma, opět se můžete vydat na zahradu nebo do přírody s knihou, relaxovat, udělat piknik nebo se jít projít. O víkendy využijte volný čas třeba k návštěvě parků, lesů a dalších míst. Jestliže se vám nikam nechce jezdit nebo chodit, běžte na procházku po okolí nebo se můžete věnovat práci na zahrádce.

Vyjeďte si na kole

V případě, že procházky nejsou ve vaší oblibě, využijte kolo k tomu, abyste se jeli podívat do okolí. Zjistěte, jaké jsou v okolí vašeho bydliště změny nebo navštivte známé. Při této aktivitě můžete objevit nové cyklostezky ve vašem okolí, protáhnout se, zlepšit fyzickou kondici a užít si jaro v přírodě.

Pusťte se do práce na zahrádce

Zahradní práce jsou v plném proudu. Zasaďte květiny, zeleninu a bylinky, posekejte trávník a zbavte se zimního nepořádku. Vychutnejte si pocit z práce na zahradě a pozorujte, jak se vaše zahrada probouzí k životu. Pro inspiraci, jak osadit zahradu, se můžete vydat i do zahradnictví. Určitě odsud neodejdete s prázdnou.

jaro-na-zahradce

Vymalujte místnosti, kde se nemalovalo několik let

I když se říká, že by se v každé místnosti mělo malovat přibližně po 3 letech, pravděpodobně nikdo to nedělá. Představa, že by měl člověk každé 3 roky vyklízet místnosti, aby je mohl vymalovat, je pro většinu nereálná. Pro malování je vhodné období jaro. Svěží barva oživí domov a dodá mu novou atmosféru.

Udělejte jarní úklid

Na jaře je už možné více větrat, jelikož si domů nepouštíte studený vzduch. Vyvětrejte proto pořádně každou místnost a rovnou se pusťte do jarního úklidu. Vyluxujte, vytřete a umyjte okna. Zbavte se prachu a nečistot, které se nahromadily během zimy.

Vytvořte si jarní dekorace

Až si doma uklidíte, můžete využít květiny, větvičky a další přírodní materiály k tomu, abyste si doma vytvořili jarní dekoraci. Skvěle se hodí například věnec na dveře, květiny na stole nebo květináče s jarními květinami na okenním parapetu.

« Jak si doma vypěstovat rostliny ze semínek a ušetřit za nákupy v zahradnictví? Triky, jak opticky zvětšit místnost »