Tipy na jednohubky, kterými uspějete nejen na Silvestra

MrOferto
Jednohubky se staly univerzálním a oblíbeným občerstvením každé společenské události, ať už se jedná o rodinné oslavy, večírky s přáteli, příchod dalšího roku nebo zkrátka o chvíle, kdy si chceme vychutnat něco dobrého.
Tipy na jednohubky, kterými uspějete nejen na Silvestra

Jednohubky se staly univerzálním a oblíbeným občerstvením každé společenské události, ať už se jedná o rodinné oslavy, večírky s přáteli, příchod dalšího roku nebo zkrátka o chvíle, kdy si chceme vychutnat něco dobrého. Mezi oblíbené varianty rozhodně patří česnekové nebo sýrové jednohubky. Připravit si však lze i originální jednohubky, kde dochází ke kombinaci neotřelých nebo exotických chutí. Důležitý je především výběr pomazánky na jednohubky, nicméně svůj podíl na výsledné chuti má i zvolené pečivo. Vytváření originálních jednohubek začíná právě výběrem perfektní pomazánky na jednohubky. Na své si dokonce přijdou i ti, kteří mají bezlepkovou stravu, existují totiž skvělé recepty i na bezlepkové jednohubky. Jaké nápady na jednohubky vyzkoušet?

Bezlepkové jednohubky

Bezlepková strava nemusí být nuda, a to platí zejména při přípravě těchto chutných bezlepkových jednohubek s kozím sýrem a švestkovým chutney. Jedná se o originální jednohubky, kterými můžete pohostit i hosty s intolerancí lepku. Potřebnými ingrediencemi jsou: bezlepkové rohlíky (můžete zakoupit nebo připravit domácí), 100 g kozího sýra, 200 g švestkového chutney, 2 lžíce medu, čerstvý tymián na ozdobu, sůl a pepř podle chuti. Postup je pak následující, rozetřete kozí sýr na nakrájená kolečka rohlíku. Na vrchol každé jednohubky přidejte lžičku švestkového chutney. Pro ještě lepší výsledek se přidává také kapka medu, která chutě skvěle propojí. Na závěr můžete bezlepkové jednohubky lehce osolit a opepřit podle své chuti a ozdobit tymiánem.

Tip! Pro nákup potřebných ingrediencí využijte oblíbené Billa akce, o nichž informuje každý týden aktualizovaný leták.

Sýrové jednohubky s rukolou a rajčaty

Ideální jsou sýrové jednohubky s rakovou pro večírky, pikniky nebo jako rychle připravené pohoštění pro nečekanou návštěvu. Recept na sýrové jednohubky je nejen vizuálně atraktivní, ale také ohromí svou bohatou chutí. Pro umocnění chuti se k jednohubkám vyplatí podávat sklenku vína. Výběrové kousky jsou často v akci v letáku Globus, který má prodejny napříč Českou republikou. Potřebnými ingrediencemi jsou: rohlíky, kvalitní tvrdý sýra (např. parmezán nebo pecorino), čerstvá rukola, malá rajčata, olivový olej, bazalkové pesto a sůl a pepř podle chuti. Začněte tím, že nastrouháte nebo nakrájíte tvrdý sýr na malé kousky, které dáte na nakrájená kolečka rohlíku. Na každou jednohubku položte rukolu a polovičku malého rajčete a zakápněte olivovým olejem. Pro zvýraznění chuti přidejte bazalkové pesto, špetku soli a pepře.

Avokádové jednohubky s lososem

Mezi zajímavé nápady na jednohubky patří avokádové s lososem. Tento recept je ideální pro ty, kteří hledají elegantní a zároveň jednoduchou možnost občerstvení, kterou lze servírovat během různých oslav a udělat tak dojem na hosty. Aby výsledkem byla chuťově vyvážená pomazánka na jednohubky a zároveň cenově příznivá, vyplatí se využívat akcí ve městech. Řadí se mezi ně zejména slevy na potraviny, ale také na doplňky potřebné pro přípravu jednohubek. Pro přípravu jednohubek budou zapotřebí ingredience jako rohlíky, zralé avokádo, losos (čerstvý nebo uzený), nakládané nebo čerstvé okurky, citrón, mletý černý pepř a sůl, koriandr.

Avokádo rozkrojte a vyjměte pecku. Rozmačkejte avokádo vidličkou v misce a osolte podle chuti, poté přidejte trochu citrónové šťávy. Na nakrájená kolečka rohlíku rozetřete avokádovou směs.Na avokádo položte plátek lososa a nakrájený kousek okurky. Na závěr pomazánku na jednohubky zakápněte citrónovou šťávou a na vrch a přidejte trochu černého pepře. Ti, kteří mají rádi intenzivnější chuť, mohou přidat koriandr.

« Tyto aktivity se skvěle hodí na Silvestr s přáteli Jak úspěšně realizovat svá předsevzetí v roce 2024 »