Tipy, jak se chránit před sluníčkem

MrOferto
Léto je tady a s ním i silné sluneční záření. Chcete se chránit a zároveň si užít slunce? V tomto článku najdete užitečné rady a tipy, jak efektivně chránit svou pokožku před UV zářením. Pojďte s námi objevit jednoduché triky, které vám pomohou užít si slunce zdravě a bezpečně.
Tipy, jak se chránit před sluníčkem

Proč se chránit před sluncem

Jakmile se rozhodnete jít ven, vystavujete se ultrafialovému záření, které při nedostatečné ochraně způsobuje popálení kůže a také její stárnutí. Jestliže se člověk nebude dlouhodobě nijak chránit a na slunci bude velice často, zvyšuje tím riziko vzniku rakoviny kůže. Podívejte se proto na několik tipů a triků, jak se chránit před sluncem.

Snažte se nechodit ven mezi 11:00 a 15:00

V letním období v čase od 11:00 do 15:00 je slunce nejvíce škodlivé a pokud tedy nemusíte, nechoďte ven. V případě, že je to nezbytné, vyhledávejte stín nebo použijte všechny možné prostředky, jak se ochránit před negativními vlivy slunce.

Noste sluneční brýle

Správně vybrané a kvalitní sluneční brýle jsou pro letní období a ochranu před sluncem téměř nezbytností. S výběrem vám pomohou v každé optice. Jestliže si budete vybírat sami, snažte se, aby vám brýle neklouzaly z nosu, netlačily nikde do obličeje a zaměřte se hlavně na to, aby měly minimálně 400 nanometrů. Jen tak si můžete být jistí, že sluneční brýle poskytují naprostou ochranu očí a zachytí až 99 % škodlivého slunečního záření. Sluneční brýle se hodí nejen ve chvíli, kdy musíte venku přivírat oči kvůli slunci, ale také při řízení nebo při sportu.

sluneční brýle

Zakryjte svou pokožku oblečením

V případě, že zrovna nemáte vhodný ochranný krém na slunce, použijte pro ochranu kůže oblečení. Je zcela jasné, že pro letní počasí se nehodí tmavé a upnuté oblečení, ale jak se ukázalo, tak právě tmavě modrá, černá nebo zelená poskytuje větší UV ochranu.

Nejdůležitější ale u oblečení je, aby bylo hustě tkané. Pokud si totiž představíte, že byste si vzali krajkovanou halenku, můžete mít poté nehezké popáleniny. Jestliže nebudou příliš vysoké teploty, vezměte si triko s dlouhým rukávem a kalhoty či dlouhou sukni. Jako doplněk se skvěle hodí pokrývka hlavy, kterou také podpoříte ochranu před sluncem.

Jak vybrat a používat opalovací krém

Jakmile se budete chystat vybírat nový opalovací krém hledejte ty, které mají ochranu před UVA i UVB zářením. Některé krémy na sobě mají napsané, že mají chemický nebo minerální filtr. Chemický filtr proniká do kůže a chrání ji zevnitř. Minerální filtr je ke kůži šetrnější a slunce od pokožky odráží. Opalovací krémy nepoužívejte pouze na tělo, ale také na obličej. Na trhu totiž existují i opalovací přípravky na pleť a na tuto část využívejte vždy nejméně krém s SPF 30. Čím světlejší barvu vlasů, pokožky i očí máte, tím vyšší SPF používejte. Nikdy však neuděláte špatně, když budete vždy používat opalovací krém s SPF 50.

« Naučte se pěstovat květák, hrášek nebo mrkev a ušetříte hodně peněz Jak vznikl populární Lidl »