Recepty na lehké obědy

MrOferto
Oběd patří mezi základní jídla každého dne, a proto se vyplatí si na něj připravit něco dobrého. Ti, kteří si toto jídlo nepřipraví dopředu nebo začnou hledat něco ke snědku až ve chvíli, kdy už mají velký hlad, si většinou dopřejí něco nezdravého. Udělejte tedy něco pro sebe, a i pro své zdraví a připravte si k jídlu například tyto recepty, po nichž vám nebude těžko a třeba i shodíte pár kilo.
Recepty na lehké obědy

Zapečená ryba se zeleninou a brambory

Ryba patří mezi potraviny, které byste si měli dávat alespoň 2x nebo 3x týdně. V současné době je ale tato potravina velmi drahá, a proto se vyplatí si ji koupit například v akci ve větším množství. V mrazáku vám pak vydrží nějakou dobu a díky tomu budete mít zásobu kvalitní potraviny i na několik měsíců dopředu.

Abyste si mohli tento pokrm připravit, zkuste například tento recept. Na jeho přípravu budete potřebovat:

Jakmile si vše nachystáte, můžete se pustit do přípravy. Nejprve si oloupejte a nakrájejte brambory na kolečka. Ty poté uvařte do poloměkka. Poté si vezměte plech, vymažte jej máslem a pokládejte na něj brambory.

Na brambory následně pokládejte kolečka nakrájeného pórku, nakrájená rajčata, a nakonec omyté kousky tresky. Vše zakryjte kousky cibule a zalijte smetanou. Troubu si předehřejte na 170 °C a jakmile v ní bude požadovaná teplota, dejte pokrm péct asi na 20 minut. Poté máte hotovo a můžete se pustit do jídla.

ryba na talíři

Jednoduchý oběd s kuřecím a americkými bramborami

Tento recept potěší každého, kdo miluje rychlé, jednoduché, a přitom zdravé recepty. Na tento oběd si připravte:

Tento recept začněte připravovat tak, že si oloupete brambory a nakrájíte je na měsíčky. Jestliže jste koupili vcelku čisté brambory a nevadí vám je jíst se slupkou, tak je pouze omyjte a poté nakrájejte na měsíčky. Brambory dejte do misky, přilijte trochu oleje a přisypejte koření na americké brambory. Vše poté důkladně promíchejte, a nakonec brambory vysypte na plech vyložený pečícím papírem. Následně dejte brambory péct do trouby na 200 °C asi na 35 až 45 minut.

Až se brambory dopečou, vezměte si k ruce kuřecí maso. To okrájejte a následně jej nakrájejte na tenčí plátky. Do pánve si nalijte trochu oleje a poté jej rozehřejte. Až bude olej horký, dejte do pánve kuřecí kousky a posypejte je oblíbeným kořením. Jakmile budou brambory i kuřecí maso hotové, můžete se pustit do jídla. Tento pokrm můžete obohatit tatarkou či čerstvou nebo nakládanou zeleninou.

« Jak prát ručníky, aby byly dokonale měkké Zimní výprodej na prodejnách PEPCO CZ »