Jak prát ručníky, aby byly dokonale měkké

MrOferto
Při praní prádla a ručníků mnoho lidí sahá pouze po prášcích a gelech na praní. Hodně z nich často používá i aviváže, které nejsou nejlevnější a někdy nefungují tak, jak by měly. Jestliže i vy často vyndáváte z pračky ručníky, které jsou tvrdé, vyzkoušejte několik triků, jak je prát, aby byly dokonale měkké.
Jak prát ručníky, aby byly dokonale měkké

Ocet má všestranné použití

Ocet rozhodně patří mezi nepostradatelné pomocníky v domácnosti, protože s ním můžete uklízet, odstraňovat vodní kámen a také zjemnit hrubost ručníků. Až tedy příště budete prát ručníky, přilijte do pračky celý hrníček octu. Díky tomuto kroku se vlákna ručníku zjemní.

Tuto metodu můžete používat pravidelně, a navíc je i levná, takže díky tomu ušetříte za drahé prací prostředky. Kromě výše zmíněných účinků dokáže ocet také odstranit skvrny i nečistoty. Po použití tohoto přípravku budou ručníky měkké, čisté a bez zápachu.

Přidejte k prádlu i jedlou sodu

V případě, že by pouhý ocet nezafungoval, můžete zkusit přidat ještě i jedlou sodu. Můžete si vyrobit domácí čistící směs. Nejprve dejte prádlo do pračky a vyberte nejlépe takové, které se má prát na 60 °C. Poté do pračky přilijte hrnek octu a přisypte půl hrnku jedlé sody.

měkké vyprané ručníky

Citronová šťáva obnoví ručníky

I starý textil může být jako nový. Jednoduše dejte horkou vodu do vany nebo do většího lavoru, přidejte citronovou šťávu a následně do této lázně ponořte ručníky, které vám přijdou zašlé. V této lázni je nechte asi 40 minut, a nakonec je dejte do pračky a vyperte. Po vyprání zjistíte, že jsou jako nové.

Starejte se o svou pračku

Ručníky z pračky mohou být tvrdé nebo zapáchat, když se o zařízení nebudete správně starat. Pravidelně čistěte filtr, používejte programy na čištění, myslete i na odstraňování vodního kamene nebo odvápňování. Nezapomínejte také na ruční čištění pračky, kdy je potřeba otřít všechna těsnění, vymýt nádobu na prací prostředky a vyčistit vnitřek bubnu.

« Jak úspěšně realizovat svá předsevzetí v roce 2024 Recepty na lehké obědy »