Přírodní pleťové vody, které si můžete vyrobit doma

MrOferto
Pleťové vody si nemusíte kupovat v drogerii nebo v jiných obchodech, kde produkty pro péči o pleť prodávají, protože si je můžete vyrobit i doma. Přírodní pleťové vody jsou zdravé a šetrné k pleti, levné a také snadno dostupné. Jejich výroba není složitá a zvládne to úplně každý. Pokud byste si chtěli doma připravit přírodní pleťovou vodu, podívejte se na tyto recepty, jak na to.
Přírodní pleťové vody, které si můžete vyrobit doma

Fialková pleťová voda

Fialková pleťová voda působí na pleť protizánětlivě a má antioxidační účinky. Zároveň zklidňuje podrážděnou pleť a redukuje zarudnutí. Kromě těchto účinků fialková pleťová voda pokožku hydratuje a osvěžuje.

Na výrobu pleťové vody budete potřebovat:

Natrhejte si hrst čerstvých fialek a poté je opláchněte pod vodou. Následně si dejte vařit vodu do rychlovarné konvice a až se voda dovaří, chvilku počkejte. Květy fialek si mezitím dejte třeba do zavařovací sklenice a až voda trochu vychladne, fialky s ní zalijte. Sklenici uzavřete a takto nechte fialky luhovat 12 hodin. Po 12 hodinách vodu slijte přes sítko do nádoby, v níž budete mít pleťovou vodu.

Levandulová pleťová voda

Pleťová voda z levandule jemně čistí pleť, podporuje regeneraci a má uklidňující účinky. Dále zbavuje pleť nečistot a mazu. Její účinky jsou dezinfekční a protizánětlivé. V případě, že byste si ji doma chtěli vyrobit, budete potřebovat následující ingredience:

Připravte si hrst sušených či čerstvých levandulových květů a dejte je do sklenice. Květy ve sklenici zalijte vodou a sklenici uzavřete. Pokud byste chtěli, květy můžete nadrtit, účinné látky se poté budou uvolňovat rychleji. Levanduli nechte v uzavřené nádobě luhovat 1 až 3 týdny. Po uplynutí této doby vodu slijte přes sítko do nádoby na pleťovou vodu nebo do lahvičky s rozprašovačem. Do takto připravené pleťové vody můžete přidat lžíci rostlinného glycerinu z lékárny.

levandulová pleťová voda

Pleťová voda ze sedmikrásky

Tato rostlinka je skvělá pro každou problematickou pleť. Je vhodná spíše pro mastnou pleť, protože stahuje póry a čistí pleť. K výrobě pleťové vody z této rostlinky nebudete potřebovat moc věcí. Na její výrobu si připravte:

Až se pustíte do přípravy sedmikráskové pleťové vody, opláchněte si květy sedmikrásky a poté je dejte do sklenice. Zalijte je převařenou vodou (asi 100 ml na hrst sedmikrásek), která již není horká. Sklenici uzavřete a sedmikrásky nechte luhovat přes noc. Druhý den slijte vodu přes sítko do nádoby, v níž budete pleťovou vodu z této bylinky skladovat.

« Tipy, jak ušetřit více peněz Jak se jí kaki přezdívané Diovo ovoce? »