Nejlepší pokojové rostliny do každé domácnosti

MrOferto
Rostliny patří jednoznačně do každé domácnosti. Většina lidí si je umisťuje na okenní parapety, kde plní funkci nejen dekorační, ale také jsou dobré pro lidské zdraví. Některé rostliny totiž umí z ovzduší odstranit škodlivé látky a jiné zase eliminovat vlhkost v místnosti.
Nejlepší pokojové rostliny do každé domácnosti

Rostliny patří jednoznačně do každé domácnosti. Většina lidí si je umisťuje na okenní parapety, kde plní funkci nejen dekorační, ale také jsou dobré pro lidské zdraví. Některé rostliny totiž umí z ovzduší odstranit škodlivé látky a jiné zase eliminovat vlhkost v místnosti. Díky tomu, že existuje velké množství pokojových rostlin, si každý může vybrat takovou, která se mu líbí nejvíce. Jsou však určité rostliny, které patří u lidí mezi ty nejoblíbenější.

Monstera zaplní prázdný roh

Máte doma dostatek prostoru a rádi byste jej zaplnili hezkou rostlinou? Podívejte se na pokojovou rostlinu s názvem Monstera. Může se vám stát, že ji nebudete moci sehnat, jelikož není vždy dostupná na trhu. Zkuste si ale chvíli počkat, nebo se přidejte na sociálních sítích ke skupině lidí, která květiny množí a následně prodává. Naleznete ji také v obchodě Hornbach, kde nabízí i další druhy pokojových rostlin. Monstera zvládne dorůst až do výšky 5 metrů a je tedy vhodná spíše do větších prostorů než do obývacího pokoje v panelovém domě.

Její pěstování není nijak náročné a zvládne se o ni postarat i začátečník v pěstování pokojových rostlin. Ideální je pro ni běžná pokojová teplota a v zimě ji nevadí teploty okolo 17 °C. Jestliže se ve vašem domově nachází místnost s vyšší vlhkostí, můžete do takového pokoje umístit Monsteru. Radost jí uděláte tak, že alespoň čas od času otřete její listy vlhkou houbičkou. Zalévat ji stačí jednou týdně.

Dračinec je vhodný i do koupelny

I do koupelny si můžete pořídit květinu. Stačí si vybrat takovou, které nevadí vlhkost. Příkladem může být dračinec, který když umístíte do koupelny, nijak mu neublížíte. Z ovzduší zvládne odstranit škodlivé látky pro člověka, což je skvělá volba pro všechny, kteří si chtějí vzduch v domácnosti pročistit.

Nikdy nedávejte Dračinec na přímé sluneční světlo, ale raději zvolte prostory, kde je rozptýlené světlo. Dračinec potřebuje k životu teploty okolo 20 °C a zalévání jednou týdně odstátou vodou. Ohledně hnojení Dračince stačí, když jej v létě přihnojíte jednou za 2 týdny a v zimě jednou za měsíc. Díky vaší péči se vám rostlina odmění krásným vzhledem, který připomíná malou palmu.

Tchýnin jazyk (Sanseviera) vám odpustí vaši zapomnětlivost

Každému člověku se může čas od času stát, že zapomene na zalití pokojových rostlin. Jestliže se vám toto stává velmi často, pořiďte si raději rostliny, které vám odpustí téměř cokoliv. Takovou rostlinou je například tchýnin jazyk, o kterou není složitá péče. Její velikou výhodou nejsou pouze nenáročné podmínky pro pěstování, ale také produkce kyslíku i v noci. Ideální teplota je pro ni od 15 do 25 °C. Zalévat ji stačí jednou za dva týdny a umístit ji můžete i do polostínu.

Toulcovku naleznete i pod názvem lopatkovec

Tato pokojová rostlina získala různé pojmenování, ale lidé ji nejčastěji říkají lopatkovec. Květina miluje pravidelné zalévání, ale snažte se ji nepřemokřit. V zimě zálivku trochu omezte. Ideální bude, když bude mít neustále vlhký substrát. Lopatkovec by měl být umístěn na světle, ale nikdy nesmí být na přímých slunečních paprscích. Jelikož miluje vlhkost, můžete jej dát i do koupelny, kde se mu bude dařit. Pokud si ho pořídíte domů, dávejte pozor na děti a domácí mazlíčky, protože je silně jedovatý a nesmí se jíst.

Břečťan slouží jako krásná dekorace

Břečťan si lidé nejčastěji představují venku, kde obepíná plot. Každý si jej může pořídit i domů a udělat si z něj hezkou dekoraci. Tuto rostlinu totiž můžete umístit i na poličku nebo do vyšších míst, kde bude růst převisle. Nejvíce se jí bude dařit na místě, kde teplota nepřesahuje 20 °C. Rostlina má ráda pravidelnou zálivku a pochvalovat si ji můžete pro její skvělou vlastnost, kterou je odstraňování škodlivin ze vzduchu.

« Jak jednoduše vyčistit myčku od nečistot 2 recepty, díky kterým budete mít oběd hotový do několika minut »