Jak jednoduše vyčistit myčku od nečistot

MrOferto
Myčka je domácí spotřebič, bez kterého by mnoho rodin nemohlo žít. Mezi základní spotřebiče, které si lidé pořizují do nové domácnosti nepatří už pouze sporák, lednička a pračka, ale také myčka, která ušetří mnoho času i peněz.
Jak jednoduše vyčistit myčku od nečistot


Myčka je domácí spotřebič, bez kterého by mnoho rodin nemohlo žít. Mezi základní spotřebiče, které si lidé pořizují do nové domácnosti nepatří už pouze sporák, lednička a pračka, ale také myčka, která ušetří mnoho času i peněz. Díky dnešním inovacím umí myčka umýt téměř každý kousek nádobí a následně také vše vysuší. Majitelé těchto spotřebičů už poté mají na práci pouze úklid nádobí na místo, kam patří. I přesto, že myčka udělá téměř vše za nás, je nutné počítat s tím, že se o ni člověk musí starat. Mezi základní péči o myčku nepatří pouze její oprava při poruše, ale také pravidelné čištění.

Myčka dokáže nepříjemně zapáchat

Jestliže byste se na úklid myčky nezaměřili, časem si všimnete, že nemyje vaše nádobí tak, jak má. V tu chvíli byste jej pravděpodobně vrátili zpět a zapnuli další mycí program. Kvůli tomu byste přišli o značnou část financí společně s vodou nebo byste museli začít umývat nádobí ve dřezu. Tím byste už vůbec neušetřili vodu ani peníze.

Dále by vás po nějaké době začal trápit nepříjemný zápach, který by se linul z myčky. Právě kvůli těmto důvodům byste se měli zaměřit na pravidelné čištění tohoto domácího pomocníka. Na úklid můžete využít domácí přípravky a nemusíte v obchodě nutně kupovat chemické čističe, které nejsou příliš dobré pro lidské zdraví.

Odstranění nepříjemného zápachu

Každý zápach má nějaký důvod a původ. Pokud se vám z myčky line nepříjemných zápach, podívejte se do její spodní části, kde se nachází sítko. To zachytává mnoho nečistot, které když pravidelně nevyčistíte, začne zapáchat. Nejprve vyjměte filtr a propláchněte jej pod tekoucí vodou. Podívejte se i na místo pod ním, kde by se měly schovávat další nečistoty. Pokud další zbytky jídla, skořápek a čajových sáčků nenajdete, můžete filtr vrátit na své místo.

Ocet vyčistí každou nečistotu

Levný a snadno dostupný prostředek na čištění, který naleznete téměř v každém obchodě je právě ocet. Díky němu se vám podaří vyčistit i velké nečistoty, o kterých jste si mysleli, že je nejspíše ani nepůjde odstranit. Ocet je skvělý na usazený vodní kámen, mastnotu a různé druhy nečistot. Právě v myčce se usazuje velké množství vodního kamene, který může způsobit i nefunkčnost tohoto spotřebiče.

Abyste jej z myčky odstranili, nalijte do hrníčku nebo misky (250 ml) bílého octu a umístěte jej do horní částí spotřebiče. Následně už vám stačí pouze spustit mycí program a po jeho skončení uvidíte, že je vše krásně čisté. Některé myčky mají dokonce samočistící program a zakoupit si je můžete například v obchodě Datart.

Vůně do myčky s octem

Pokud byste rádi spotřebič ještě trochu provoněli, použijte k tomu esenciální olej společně s octem. Tuto metodu můžete využít například hned poté, co jste myčku vyčistili octem, ale rádi byste ji dodali ještě hezké aroma. Nyní však budete potřebovat trochu větší hrníček. V něm si smíchejte jeden (menší) hrníček jedlé sody s hrníčkem octu. Do této směsi přidejte ještě několik kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje. Následně nádobu umístěte do myčky a zapněte mycí program s vysokou teplotou. Jakmile zařízení dokončí mycí program a vy myčku otevřete, budete mít provoněnou celou místnost, v níž máte myčku umístěnou.

Jedlá soda si poradí s usazeninami

Další levnou variantou, jak vyčistit myčku, aniž byste použili chemické přípravky, je jedlá soda. Zakoupíte ji téměř v každém obchodě a mnoho lidí ji má doma, ale příliš ji nevyužívají. Pokud potřebujete čas od času vyčistit myčku a rádi byste na tuto činnost používali něco účinného, vyzkoušejte například jedlou sodu. Tou stačí posypat dno myčky a nechat přes noc působit. Druhý den zapněte myčku na mycí program s vysokou teplotou. Samotná jedlá soda vám nepomohla? Polijte jedlou sodu hrníčkem bílého octu a až poté zapněte mycí program s vysokou teplotou.

« Recept na 2 výborné a velmi jednoduché polévky Nejlepší pokojové rostliny do každé domácnosti »