Nejčastější příznaky nedostatku železa v těle

MrOferto
Lidské zdraví je to nejdůležitější, co člověk má. Je to něco, co si člověk nekoupí ani za peníze, a proto by si měl svého zdraví každý náležitě vážit. Pokud se u někoho začnou objevovat jisté negativní příznaky, možná je to způsobeno tím, že jeho tělu chybí určité látky
Nejčastější příznaky nedostatku železa v těle

Nejčastější příznaky nedostatku železa v těle

Lidské zdraví je to nejdůležitější, co člověk má. Je to něco, co si člověk nekoupí ani za peníze, a proto by si měl svého zdraví každý náležitě vážit. Pokud se u někoho začnou objevovat jisté negativní příznaky, možná je to způsobeno tím, že jeho tělu chybí určité látky. Jednou z nejčastějších látek, které lidem chybí, je železo. Abyste do svého těla tuto látku doplnili, můžete si zakoupit v BENU Lékárně doplňky stravy. Železo si také můžete doplnit pomocí vhodné stravy. Nejprve se ale podívejte na nejčastější příznaky toho, že máte v těle málo železa.

Nepříjemné a nepravidelné bušení srdce

Bušení srdce může být způsobeno tím, že jste nervózní a váš tep se kvůli tomu zrychlil. Dále se objevuje u lidí, kteří mají problémy se srdcem nebo jiné onemocnění. Pokud u vás ale lékaři nic podobného nediagnostikovali, možná vám pouze chybí železo. V případě, že by se u vás nepříjemné bušení srdce objevilo i v klidových situacích, vydejte se raději nejprve k lékaři, který vás vyšetří a určí, zda se jedná o nějaké specifické onemocnění. Jestliže u vás nic nenajde, zaměřte se na to, zda máte v těle dostatek železa a případně jej doplňte

Cítíte se příliš často unavení

Máte dojem, že jste spali velice dlouho, ale stejně se po chvilce cítíte velmi unavení? Možná je to způsobeno tím, že vaše tělo není v pořádku, protože mu chybí železo. Únava je nejčastějším příznakem toho, že vám chybí železo. Tělo je málo okysličené a máte nízkou hladinu hemoglobinu. Kvůli tomu má srdce trochu více práce a vy můžete pociťovat neobvyklou únavu, která není způsobena fyzickým vyčerpáním.

Velice častá a opakovaná bolest hlavy

Bolest hlavy už pravděpodobně zažil každý dospělý člověk. Jedná se o nepříjemný stav, ve kterém lidé nejčastěji sahají po prášcích na bolest. Mnoho jedinců však netuší, že právě tento prášek na bolest způsobí to, že tělo ještě více ochudí o železo. Právě kvůli nedostatku železa v těle vás může začít pravidelně bolet hlava a nebude vám téměř nic pomáhat.

Proto se pokuste do svého jídelníčku zařadit více potravin bohaté na železo nebo se zeptejte v lékárně po doplňcích stravy. S tímto jevem se setkají primárně ženy v období menstruace, jelikož ztrácí hodně železa, a proto by měly zvážit, zda by nebylo dobré tyto doplňky zařadit do svého života pravidelně před příchodem každé menstruace.

Dechová nedostatečnost a dušnost

Nikdy jste neměli problémy s dechem a příliš jste se nezadýchávali, ale tentokrát nemůžete skoro popadnout dech? Zaměřte se na to, zda opravdu konzumujete dostatek potravin bohatých na železo. Kvůli nedostatku kyslíku v těle se zrychlí i vaše dýchání a poté máte problém s dechem. Jakmile by se tento stav u vás objevil z ničeho nic a nepomohlo by ani doplnění železa do těla, navštivte raději vašeho lékaře, který vám pomůže vaše problémy vyřešit a provede potřebná vyšetření.

Slabé a vypadávající vlasy

S tímto problémem se potýká mnoho žen i mužů a nemusí být způsoben vždy pouze nedostatkem železa. Jakmile si všimnete, že máte až příliš lámavé a slabé vlasy, zařaďte na nějakou dobu do jídelníčku více železa. Jestliže by se váš problém nezlepšil, nejspíše vám bude chybět jiná látka. V mnoha případech jsou však tyto potíže způsobeny právě nedostatkem železa.

Objevují se u vás často infekce a špatně se vám hojí rány

Špatná hojivost ran je typická pro diabetiky, kteří by si měli dávat pozor na každé zranění, které se jim stane. Pokud ale nemáte tuto nemoc, a i přesto máte potíže s opakující se infekcí nebo se vám zdlouhavě hojí i malé rány, začněte konzumovat potraviny bohaté na železo. Většina lidí s nízkým obsahem železa v těle se potýká také se suchou kůží, na tu primárně zaberou hydratační krémy a hned poté změna jídelníčku.

Jaké potraviny zařadit do jídelníčku

Protože nejlepším řešením, jak do těla doplnit železo, je právě strava bohatá na tuto látku, podívejte se na potraviny, které mají vysoký obsah železa. Možná se díky tomu naučíte jíst další potraviny, které jste doposud neznali nebo vůbec nejedli. Jejich pravidelnou konzumací si také zajistíte to, že už se u vás nebudou opakovat problémy, které jste měli doposud. Mezi potraviny bohaté na železo se řadí sušené ovoce, ořechy, luštěniny, obiloviny, višně, jahody, třešně, červená řepa, hlávkový salát, špenát, vnitřnosti, hovězí maso, drůbež a ryby.

« Jak se zbavit vodního kamene v domácnosti Recept na 2 výborné a velmi jednoduché polévky »