Jak se bránit před chřipkou

MrOferto
Chřipka je nebezpečná nemoc, kterou se můžete snadno nakazit během chladné sezóny. Chcete vědět, jak se před chřipkou ochránit? Přečtěte si náš článek a objevte osvědčené tipy a triky, jak se chránit před touto nemocí. Naše rady a tipy vám pomohou zvýšit vaši imunitu a snížit riziko infekce. Pokud se vám podaří ochránit se před chřipkou, ušetříte si mnoho potíží a zbytečných nákladů. Začněte se starat o své zdraví již dnes a objevte, jak můžete být proti chřipce úspěšní!
Jak se bránit před chřipkou

Chřipkové období nastává nejčastěji na podzim a v zimě

Je známo, že chřipkové období nastává nejčastěji na podzim a v zimě. Na podzim je to způsobeno tím, že se počasí rychle mění a z hezkých teplých dnů přechází počasí do chladnějšího, větrného a často i deštivého. V zimě se zase lidé setkávají s mrazy, sněhem a nízkými teplotami. V těchto chvílích je nutné myslet na své zdraví a také na zdraví svých blízkých. Naučte se tedy dodržovat několik triků, díky nimž přežijete podzim i zimu ve zdraví.

Teple se oblékejte

Nejjednodušším a nejefektivnějším trikem, jak se vyhnout chřipce, je to, že se budete tepleji oblékat. Jakmile začne chladné počasí, vytáhněte ze šatní skříně zimní bundu, čepici, šálu i rukavice. I když mnoho lidí nerado nosí čepice, uvidíte, že pokud se ji naučíte nosit, začne vám být tepleji a neprochladnete tolik, jako kdybyste ji neměli. Velký vliv mají také teplé boty. V dnešní době je moderní to, že se nosí letní tenisky i v zimě. Pokud si ale koupíte oteplené zimní boty, bude vám mnohem lépe. Od prochladnutí nohou pochází hodně nemocí a ženy často trpí i na zánět močových cest. Začněte se tedy více oblékat a udržujte se v teple.

Doplňte do těla vitamíny

Aby byla vaše imunita silná, potřebuje k tomu několik faktorů. Snažte se dodržovat zdravý životní styl a upravte si jídelníček tak, aby obsahoval hodně stravy, která vašemu tělu něco dává. Jíst prázdné kalorie, jako jsou třeba rohlíky, není zrovna ideální. Snažte se mít ve stravě hodně zeleniny, ovoce, vlákniny a bílkovin. Zároveň si můžete zakoupit například v Pilulka.cz doplňky stravy, které obsahují hodně vitamínů. Na podzim a v zimě byste neměli zapomínat na dostatek vitamínu C a D, který tělo velmi potřebuje ke správnému fungování. Určitě se ale můžete zeptat lékárníka na radu, jaké další vitamíny a minerály jsou pro vás vhodné.

čaj s citronem

Dodržujte základní hygienu

I když by se to někomu mohlo zdát podivné, tak dodržování hygieny a častější mytí rukou v chřipkovém období je více než nutné. Jakmile se vydáte do obchodu nebo kamkoliv do společnosti, mnohokrát sáhnete na místa, která jsou plná bakterií a vy si je poté přinesete domů. Pokuste se tedy používat antibakteriální gel nebo dezinfekci a zároveň zvyšte počet mytí rukou.

Relaxujte a snažte se vyhnout stresu

Chození do práce, děti, každodenní povinnosti a mnoho dalších aktivit člověka každý den vyčerpává. Spousta lidí kvůli tomu, že nestíhá, časem upadne do úzkostí nebo depresí a poté začnou navštěvovat i psychologa. V jiném případě ze sebe mají velmi špatný pocit, myslí si, že zklamali a tím pádem na tom nejsou zrovna psychicky dobře. Člověk, který se necítí dobře psychicky nebo je hodně ve stresu, je mnohem více náchylnější k tomu, aby onemocněl. Najděte si tedy ve svém životě čas i sami na sebe a pokuste se naučit relaxovat. Je v pořádku, když na chvíli vypnete i vaše myšlenky a řeknete si, že některé věci prostě počkají.

« Triky, jak ušetřit více peněz Recepty s mletým masem, které se hodí i k obědu »