Jak na rychlý a cenově příznivý úklid domácnosti?

MrOferto
Mít čistý a upravený domov je přáním mnoha lidí, ale jak na úklid domácnosti efektivně a zároveň cenově příznivě?
Jak na rychlý a cenově příznivý úklid domácnosti?

Mít čistý a upravený domov je přáním mnoha lidí, ale jak na úklid domácnosti efektivně a zároveň cenově příznivě? S několika triky a tajnými tipy může být úklid bytu rychlý, efektivní, a hlavně levný!

Vybavení pro úklid nemusí být drahé

Jedním z klíčů k úspornému úklidu domácnosti je využití akčních letáků a slev. Letáky obchodů jako Teta, dm, nebo Rossmann jsou plné skvělých nabídek na čisticí prostředky, utěrky, mopy a další potřebné vybavení pro úklid. Proč tedy nevyužít aktuální Rossmann leták a nenakoupit potřebné zboží za skvělé ceny? Vhodné je také sledovat akční leták dm, kde opět najdete výhodné slevy na úklidové potřeby. Vybavení pro úklid nemusí být drahé, lze využít cenově dostupné a víceúčelové čisticí prostředky, například je vhodný bílý ocet na úklid, který odstraní vápenné usazeniny, dezinfikuje a dodává lesk. Jedlá soda je další univerzální pomocník, který pomůže odstranit mastnotu a pachy.

Jak na rychlý úklid domácnosti?

Klíčem k rychlému úklidu bytu je systém a organizace. Začněte od shora a postupujte dolů, tedy od prachu na vysokých místech až po vytírání podlah. Oprašte všechny povrchy a až poté vysajte a vytřete podlahu, abyste zabránili usazování prachu na nově vyčištěné podlaze. Rychlý a levný úklid bytu je také otázkou dobrého plánování. Stanovte si pravidelný čas pro úklid domácnosti a vytvořte si seznam úkolů, abyste nic nevynechali. Připravte si všechny potřebné úklidové prostředky a nástroje, které se častokrát nachází také v Teta letáku, předem, abyste mohli pracovat efektivně a nemuseli hledat, co potřebujete, uprostřed úklidu.

Tipy a triky na závěr

Při úklidu bytu je vždy dobré mít v rukávu pár osvědčených tipů a triků. Například citrón poslouží jako vynikající čisticí prostředek díky svým antibakteriálním a odmašťujícím vlastnostem. Citrónová šťáva smíchaná s olivovým olejem je skvělým tipem k vyleštění nábytku ze dřeva. Pro hrubé čištění lze použít směs jedlé sody a citrónové šťávy. Kromě toho smíchání olivového oleje, bílého octa a pár kapek esenciálního oleje vytvoří přírodní čisticí prostředek na dřevěné povrchy. V současné době je také důležité myslet na ekologii. Pokud si tak nevytváříte vlastní přírodní čisticí prostředky, volte v Teta či dm letáku ekologické čisticí prostředky a vybavení pro úklid z udržitelných materiálů. Mnoho ekologických produktů, jako je bílý ocet na úklid, může být navíc cenově příznivějších než chemické alternativy.

Kreativní řešení mohou často přinést značné úspory. Například staré tričko může posloužit jako utěrka, zatímco staré kartónové krabice najdou své využití jako organizátory. Nejenže tím šetříte peníze, ale také přispíváte k ochraně životního prostředí recyklací starých věcí. Vždy mějte oči otevřené pro nové tipy a triky, které vám mohou usnadnit úklid domácnosti a ušetřit peníze. 

« Sbírejte nálepky během Billa nákupů a vyberte si některého z 8 plyšáků Naučte se nakupovat tak, abyste neutráceli zbytečně moc peněz »