Díky těmto salátům s pekingským zelím vám půjde hubnutí snadno

MrOferto
Hledáte zdravé a chutné alternativy k jídlům plným kalorií? Naše saláty s pekingským zelím jsou ideální volbou pro ty, kteří chtějí zhubnout bez zbytečného hladovění. Přečtěte si náš článek a objevte různé druhy salátů s pekingským zelím, které nejenže chutnají skvěle, ale také poskytují tělu potřebné živiny. Tyto saláty jsou rychlé a jednoduché k přípravě, takže vám ušetří čas i peníze. Začněte hubnout snadno a zdravě díky našim chutným salátům s pekingským zelím!
Díky těmto salátům s pekingským zelím vám půjde hubnutí snadno

Pekingské zelí je dobré pro lidské zdraví

Jestliže přemýšlíte nad tím, zda si udělat saláty s pekingským zelím, určitě byste měli vědět o tom, že obsahuje hodně pozitivních látek pro lidské zdraví. Pekingské zelí obsahuje vitamín C, kyselinu listovou, vitamíny skupiny B, draslík a železo. Po zakoupení pekingské zelí skladujte v lednici. Pokud bude zabalené v plastovém sáčku, mělo by při správné teplotě vydržet 1 až 2 týdny.

Salát, který vypadá jako zdravý dort

Pokud se pustíte do přípravy tohoto salátu, můžete jej udělat i tak, že bude výsledek vypadat jako zdravý dort. Díky tomu potěšíte nejen ty, kteří slaví své narozeniny a snaží se zhubnout, ale i ty, kteří nemají rádi sladké a zelenina jim nevadí. Na tento recept si připravte:

Příprava tohoto salátu není nijak složitá a začínat by se mělo tím, že si umyjete kuřecí maso, okrájíte jej a poté jej nakrájíte na malé kousky. Následně maso zabalte do alobalu a posypte jej vaším oblíbeným kořením. Poté si vezměte brambory, omyjte je, oloupejte je, nakrájejte je na malé kousky a také je dejte do alobalu. Tyto dvě ingredience dejte následně péct do trouby předehřáté na 200 °C asi na 30 až 35 minut.

Poté si nakrájejte cibuli na malé kousky a dejte jí do misky, do níž přilijete 100 ml horké vody, 1 lžíci octu, cukr a sůl. Poté nechte cibuli 10 minut marinovat a následně ji slijte tak, aby vám zůstala jen samostatná cibule. Do receptu byste si měli uvařit také vejce a ty poté nastrouhat společně se sýrem a brambory. K receptu je potřeba také nakrájet pekingské zelí na malé kousky.

pekingské zelí

Nyní už máte všechny suroviny zpracované a můžete se pustit do vrstvení salátu. Pokud byste chtěli, aby salát vypadal jako zdravý dort, vrstvěte jej v dortové formě. Na její dno poskládejte trochu nastrouhaných brambor. Na ně potřete omáčku, kterou vyrobíte smícháním zakysané smetany, hořčice a soli. Této omáčky dejte na brambory jen trochu, aby vám ještě zbylo na další vrstvy.

Na brambory s omáčkou poté naskládejte cibuli a na ni kousky kuřecího masa. Ty můžete opět potřít trochou omáčky. Dále dejte na kuřecí maso strouhané vajíčka a strouhaný sýr. Tuto vrstvu zakončete další částí omáčky. Nyní už máte salát téměř hotový, jen dejte nakonec nakrájené pekingské zelí a celý salát umístěte do lednice alespoň na 1,5 hodiny.

Salát s pekingským zelím a fazolemi

Tento salát je trochu jiný, ale přesto v něm opět naleznete pekingské zelí. Na tento salát si připravte tyto ingredience:

Díky tomu, že na salát nepotřebujete mnoho ingrediencí, může se tento recept hodit v momentě, kdy nemáte veškeré suroviny na první výše uvedený salát. Salát začněte připravovat tak, že si vezmete upečená kuřecí prsa a nakrájíte je na nudličky. Nakrájet můžete rovnou i pekingské zelí na nudličky. Obě suroviny přesuňte do salátové mísy a přidejte fazole i kukuřici z konzervy. Fazole i kukuřici přidávejte do salátu bez tekutiny z konzerv. Nakonec už jen salát ochuťte solí s majonézou, dobře jej promíchejte a máte jídlo hotové.

« Jak se postarat o trávník po zimě Zábavné jarní aktivity »