Co je potřeba udělat na zahradě po zimě?

MrOferto
Jestliže jste vaši zahradu připravili na zimu už na podzim, budete mít momentálně méně práce. To se však nedá říct o těch, kteří přípravu zahrady na zimu zanedbali. Nyní byste tedy měli vše napravit, aby se zahrada probudila zpět k životu. Co je potřeba udělat na zahradě brzy na jaře?
Co je potřeba udělat na zahradě po zimě?

Ukliďte vše, co by zahradě škodilo

Na zahradě nemusíte uklízet příliš často, pokud zrovna nestříháte větve, nesekáte kosou nebo neopadalo ze stromů listí. To padá hlavně na podzim a je dobré jej před zimou uklidit. Pokud jste tuto činnost nestihli, je právě teď pravý čas na to, to udělat. Díky uklizenému listí bude moci růst nová tráva a rostliny.

Při úklidu listí se rovnou podívejte na to, které rostliny by bylo dobré ostříhat nebo odstranit. Suché a poškozené části je potřeba dát pryč, čímž podpoříte zdravý růst.

Hezký trávník si zajistíte nejen úklidem popadaného listí, ale také tím, že provzdušníte půdu. Pomocí rýče nebo kultivátoru můžete provzdušnit půdu, aby se k rostlinám dostalo více kyslíku a také vody.

Doplňte živiny po náročné zimě

Protože je půda po zimě obvykle vyčerpaná, je dobré ji pohnojit. Můžete použít organická hnojiva, která pomohou zlepšit strukturu půdy a podpoří růst rostlin. Pozor si dejte na to, že různé druhy rostlin potřebují různé živiny. Nepoužívejte tedy 1 hnojivo na všechno, ale raději zvolte vhodné hnojivo.

Kontrola rostlin na jaře

Protože se na každé zahradě mohou objevit škůdci nebo choroby, je dobré rostliny zkontrolovat. Včasné zaznamenání chorob či škůdců může rostliny a stromy zachránit před záhubou. Navíc se škůdci či nemoci nedostanou na další rostliny. Jakmile byste přišli na to, že vaši zahradu něco napadlo, vyzkoušejte přírodní nebo chemické postřiky.

Se zálivkou to nepřehánějte, ale nezapomeňte na ní

Na jaře je půda obvykle vlhká, a proto není potřeba začít rostliny ihned zalévat. Pohlídejte si však to, aby zem nebyla příliš suchá. V takové chvíli by totiž bylo potřeba začít zahradu zalévat. Při zalévání dávejte pozor na to, abyste zalévali pomalu a voda se dostala ke kořenům rostlin. Mezitím, co budete rostliny pomalu zalévat, můžete vymyslet, jaké další rostliny by se vám na zahradu hodily a kam byste je zasadili.

Péče o zahradu není nijak náročná, ale je potřeba vědět, jak na to. Díky krásné zahradě budete mít vytvořené místo pro relaxaci a skvělé na tom je, že si zahradu můžete přizpůsobit stylu, který se vám osobně líbí a kde se budete cítit dobře.

« Billa představuje vylepšenou aplikaci s ještě více výhodami Jak se dá připravit oblíbená nadýchaná bábovka s jablky? »