Čištění grilu nemusí být na dlouho. Práci vám urychlí tyto triky

MrOferto
Majitelé grilů jistě znají ten pocit, kdy na jaře vytáhnou gril z místa, kde jej schovávali a pokud jej nevyčistili na konci letní sezóny, tak moc dobře vědí, že je nyní čeká hodně práce. Existuje opravdu velké množství lidí, kteří po létě gril nevyčistí a na jaře poté mají problémy s tím, jak si poradit se zaschlou špínou. Pokud se to týká i vás, můžete si vyzkoušet tyto triky, které vám urychlí práci.
Čištění grilu nemusí být na dlouho. Práci vám urychlí tyto triky

Kupované prostředky v obchodě

Nabídka čistících prostředků na grily je bohatá snad v každém obchodě. Zákazníci tak mají z čeho vybírat a když si pěnu nebo sprej donesou domů, je ihned připravena k použití. Než však nanesete na gril přípravek na čištění, tak se doma podívejte, zda máte také drátěný kartáč.

Pokud ne, tak i ten jistě seženete v mnoha obchodech. Díky kovovému kartáči vyčistíte snad všechny nečistoty a pokud společně s ním použijete ještě přípravek na čištění grilů, budete mít vše vyčištěno mnohem rychleji. Nezapomínejte na to, že jakmile nanesete čistící prostředek na gril, je potřeba jej nechat nějakou chvíli působit.

Domácí trik s jedlou sodou a octem

V případě, že se vám nelíbí vyšší cena za prostředky na čištění grilů, možná vás potěší zpráva, že suroviny, se kterými gril vyčistíte, máte pravděpodobně doma. Na znečištěný gril vám bude stačit i ocet a jedlá soda. Z těchto dvou ingrediencí smíchejte pastu a tu poté naneste na gril. Následně ji nechte působit, a nakonec s pomocí kovového kartáče gril vyčistěte. Uvidíte, že tato pasta z levných surovin pomůže stejně, jako kdybyste si koupili prostředek v obchodě.

grilování

Kávu smíchejte s citronem a solí

Ještě silnější variantou, oproti jedlé sodě a octu, je smíchaná kávová sedlina s citronem a solí. Jakmile si umícháte tuto pastu, nemělo by se stát, že nějaké nečistoty neodstraníte.

Na lehké nečistoty stačí jar s vodou

Veškerou práci s čištěním grilu si ulehčíte tím, když gril omyjete vždy poté, co dovaříte. Nechte zařízení vychladnout a poté si dejte do kbelíku čistou vodu s jarem. S pomocí houbičky otřete všechna místa a máte hotovo.

Snažte se gril čistit pravidelně

Ti, kteří budou gril čistit pravidelně, se nemusí trápit s tím, jak jej vlastně vyčistit. Jednoduše po každém grilování vše omyjte a očistěte. Až bude končit léto a vy se budete chystat gril schovat, pořádně jej vyčistěte a skladujte jej nejlépe v obalu na gril nebo alespoň pod nějakou plachtou.

« Nejnovější trendy na evropské módní scéně Vyrobte si čokoládovou nebo vanilkovou domácí zmrzlinu a ušetřete peníze »