4 recepty, které můžete udělat z vajec

MrOferto
Vajíčka patří mezi zdravé potraviny a lidé si je rádi dopřejí ke snídani, obědu nebo i k večeři. Za zdravá se považují z toho důvodu, že jsou bohatým zdrojem bílkovin, vitamínů (D, B12, riboflavin, E) a obsahují také minerály (železo, zinek). Kromě toho je většina sportovců konzumuje ve větším množstvím kvůli proteinu. Dalším důvodem, proč jsou vajíčka mezi lidmi tolik oblíbená, je to, že je lze připravit více způsoby. Podívejte se na 4 recepty z vajec.
4 recepty, které můžete udělat z vajec

Míchaná vajíčka s bylinkami a slaninou

Na tento recept budete potřebovat:

K přípravě míchaných vajíček s bylinkami a slaninou si vezměte jako první pánev, dejte do ní máslo a rozehřejte jej. Až se rozpustí, dejte do ní nasekanou slaninu s cibulí a vše opékejte. Až se vše trochu opeče, vmíchejte rozšlehaná vejce a vše vařte, dokud nebudou vajíčka hotová. Nakonec pokrm dochuťte solí, pepřem a oblíbenými bylinkami. Takto připravené jídlo si můžete dát buď samotné nebo si k němu dopřát tousty či celozrnný chléb.

míchaná vajíčka

Omeleta se šunkou a sýrem

Další klasikou, která ale stále neztratila svou oblíbenost u lidí, je omeleta se šunkou a sýrem. Tato varianta jídla se vám určitě bude hodit i v momentě, když zjistíte, že doma nemáte žádné pečivo, které byste si mohli k šunce či sýru dát. Na recept si připravte:

K práci si vezměte misku a rozšlehejte v ní vejce. K těm přidejte mléko, a nakonec vše nalijte do rozehřáté pánve, ve které jste si rozehřáli kousek másla. Až se začne tvořit omeleta a bude to vypadat, že vejce jsou už hotová, nasypte na polovinu omelety šunku a sýr. Poté tuto směs přikryjte druhou polovinou omelety a vařte ještě 1 až 2 minuty. Omeletu nakonec dochuťte solí a pepřem.

omeleta

Volské oko na avokádovém toastu

Pro přípravu tohoto pokrmu budete potřebovat:

Jakmile začnete chystat tento toast, vezměte si pánev a na ni obvyklým způsobem připravte volské oko. V toustovači si opečte toasty a na ně poté namažte avokádo. Na avokádo následně položte volské oko a dochuťte solí, pepřem nebo jiným oblíbeným kořením.

avokádový toast s vejcem

Frittata se zeleninou a sýrem

Na tento pokrm si připravte následující ingredience:

Než se pustíte do chystání frittaty, předehřejte si troubu na 180 °C. V misce si rozšlehejte vejce a do nich přimíchejte sýr a zeleninu. Do frittaty můžete použít i další suroviny, jako jsou například žampiony, olivy, maso nebo slanina. Tuto směs dochuťte solí, pepřem nebo vašim oblíbeným kořením.

frittata

Následně si vezměte malou pánev, rozehřejte na ní olivový olej a hned poté vlijte do pánve směs, kterou jste si připravili v misce. Po chvilce smažení přeložte okraje omelety směrem dovnitř. Až budete mít dojem, že je omeleta hotová, vložte ji s celou pánví do trouby a pečte asi 10 až 15 minut.

« Triky, jak opticky zvětšit místnost Kostým na čarodějnice ještě stíháte. Vyrobte si jej sami doma podlě těchto tipů »