Tyto věci byste měli mít doma, pokud si chcete pořídit psa

MrOferto
Myšlenka na to, že byste si domů pořídili psa, může být lákavá pro hodně lidí, většina si ale neuvěodmuje, co vše je potřeba promyslet, zařídit, připravit a také nakoupit. Díky pečlivé přípravě bude mít váš čtyřnohý přítel vše, co potřebuje pro šťastný a zdravý život. Před tím, než přivítáte nového domácího mazlíčka, zvažte nezbytnou výbavu.
Tyto věci byste měli mít doma, pokud si chcete pořídit psa

Misky na jídlo a vodu

Každé zvíře v domácnosti by mělo mít vlastní misky, a hlavně celodenní přístup k čerstvé pitné vodě. Pro vašeho pejska si proto pořiďte misky na jídlo a vodu. Nejlepší jsou ty z nerezu či keramiky, jelikož se čistí jednoduše.

Pelíšek

Jakmile dáte vašemu pejskovi pelíšek, měli byste jej umístit tam, odkud jej už nebudete přesouvat. Toto místo bude poté sloužit jako místo vašeho psa a zároveň jako místo, kde může odpočívat nebo spát. Z tohoto pelíšku by měl pejsek vidět do celé místnosti, ale zároveň by měl mít dostatek soukromí a určitě by neměl být v průvanu.

Obojek a vodítko

Stejně jako každý pes, tak i ten váš bude potřebovat venčit a jezdit na veterinu. Obojek a vodítko jsou pro venčení nezbytné. V obchodě s chovatelskými potřebami vyberte takový, který se hodí k velikosti pejska a také vybírejte pevné vodítko. Zajistíte tak, že vám pejsek při venčení neuteče.

Hraček není nikdy dost

I když si většina lidí myslí, že jejich zvíře hračky nepotřebuje, tak právě hračky jsou důležité pro fyzickou aktivitu a mentální stimulaci psa. Až budete hračky vybírat, pořiďte více druhů. Časem zjistíte, se kterými si váš pejsek vyhraje nejvíce a můžete mu poté koupit další.

Pes s hračkou

Kvalitní krmivo

Ať už pořizujete štěně nebo dospělého psa, vždy si od původního chovatele zjistěte, čím svého mazlíčka krmil. Jestliže se bude jednat o nekvalitní krmivo, podívejte se v obchodě po kvalitnějším. S výběrem vám může pomoci také obsluha v chovatelských potřebách. Nejdůležitější je, abyste vybrali kvalitní stravu, která odpovídá věku, velikosti a také životnímu stylu vašeho zvířátka.

Hygienické pomůcky

I psa je potřeba česat a koupat. Z tohoto důvodu byste si měli koupit kartáč na srst, která je vhodná pro vaše plemeno. Dále nezapomínejte na šampon na mytí a také byste si měli zjistit, na které veterině ve vašem okolí čistí zuby a zastřihují drápky. Vyčistit uši vašemu psovi zvládnete opatrně i vy sami v domácím prostředí.

Zajistěte bezpečnost ve vašem domě pro psa

Ve vaší domácnosti může být nastraženo několik nástrah, které mohou být pro vašeho mazlíčka nebezpečné. Než si tedy domů pejska přivedete, zkontrolujte, zda nemáte jedovaté kytky v dosahu zvířete, oploťte si zahradu a do zásuvek dejte bezpečnostní záslepky.

Finanční rezerva na nečekané výdaje

Většina lidí ví o tom, že pořídit veškerou výbavu pro psa není levné. Samotný pes má také nějakou cenu, ale na co lidé nejčastěji zapomínají je to, že se psem mohou být spojené i nečekané výdaje za veterinu, léky, doplňky a mnoho dalšího. Z tohoto důvodu je dobré mít našetřené peníze, které využijete

Před pořízením psa je velmi důležité plánování a příprava. Tím zajistíte, že váš nový společník bude mít optimální podmínky pro šťastný a zdravý život ve vaší domácnosti. Navíc si tak do budoucna ušetříte spoustu problémů, které by mohly nastat, pokud byste přípravu zanedbali.

« Zimní výprodej na prodejnách PEPCO CZ Jak na detoxikaci organismu? »