Superpotraviny pro vaši pleť a vlasy

MrOferto
Protože pleť je třeba vyživovat nejen zvenku, ale také zevnitř, přinášíme vám tipy na superpotraviny, díky kterým se vám zlepší nejen pleť, ale i vlasy a nehty. Pro svou krásu potřebuje dostatek vitaminů a živin, kterých se jí jinak než potravou nedostane. Superptraviny jsou potraviny nabité vitamíny a minerály a obsahují mnoho stopových prvků. Jaké superpotraviny by to měly být?
Superpotraviny pro vaši pleť a vlasy

Chia semínka

Velmi oblíbená chia semínka obsahují proteiny, vlákninu, antioxidanty, želeno, zinek, fosfor, hořčík a omega-3 mastné kyseliny. Právě díky tomu jsou skvělým antioxidantem, což vaše pleť rozhodně ocení! Kromě toho pomáhají snížit hladinu cholesterolu, regulují také krevní cukr a zlepšují trávení.

Avokádo

Avokádo zažívá v posledních letech doslova boom. Avokádo je skvělým zdrojem vitaminů C a E, které prospívají suché pleti. Olej a dužnina avokáda obsahují velké množství prospěšných nenasycených mastných kyselin. Avokádo se dá použít jako maska na obličej. Pleť výborně vyživí, prokrví a napne.

Mandle

Mandle, stejně jako ostatní ořechy, patří mezi zdraví prospěšné superpotraviny. Mandle chrání před volnými radikály a oxidačním stresem, který se na nás podepisuje unavenější pletí a vráskami. Takže se při jejich konzumaci můžete těšit na čistou pleť bez pupínků, méně vrásek, silné vlasy a pevné nehty.

Batáty

Batáty jsou plné beta-karotenů, které jsou vhodné proti stárnutí pleti. Dále obsahuje třeba vitamin C a vitamín A. Pro pleť a vlasy to znamená, že nebudou vysušené a mdlé. Vitamin C navíc podporuje náš imunitní systém a dokáže stimulovat tvorbu kolagenu v pleti. Kombinace těchto látek také pomáhá zbavit se lupů ve vlasech.

Goji

Kustovnice čínská neboli goji je v čínské medicíně považována za elixír mládí. Jsou plné vitaminu C, B1 a B2, stopových minerálů (hlavně zinku, selenu, železa a vápníku) a aminokyselin. Pomáhá předcházet předčasnému stárnutí, a to i pleti, podporuje krvetvorbu a vitalitu organizmu.

Paprika

Papriky obsahují až 200 % denní dávky vitamínu C. Dále také vitamín B6 a kyselinu listovou. Společně tak chrání celé tělo před volnými radikály i vznikem akné.

« Jak na dokonalé čokoládové pralinky? Velmi rychlé recepty na sladké občerstvení pro návštěvu »